viztiė e prof.dr Stepēeviqi nė UT

Data 16-05-2005 14:32:50 | Tema: Lajme

Irilogu prof.dr. Aleksandėr Stepēeviqi, do ta vizitojė Universitetin Shtetėror tė Tetovės

Tetovė, 16 MAJ- Sekretari i Pėrgjithshėm i USHT-sė Bashkim Selmani ka konfirmuar ardhjen nė USHT tė iriologut dhe mikut tė ēmuar tė shqiptarėve prof.dr. Aleksandėr Stipēeviq-nga Zagrebi I cili do tė mbajė ligjėratė para auditoriumit tė pedagogėve, studentėve dhe tė gjithė tė interesuar mė 27 maj. Rektori I USHT-sė ka thėnė se ėshtė I nderuar pėr ardhjen e tij nė kėtė institucion tė lartė arsimorė Beadini e ka vlerėsuar si njė madhėshti dhe respect ndaj institucionit qė ai e drejton dhe kjo pėr tė ėshtė njė krenari pėr USHT-nė.
Drejtuesit e Universitetit thanė se kjo vizitė e ilirologut Stipēeviq, ėshtė njė nder i madh dhe se do tė jetė nė interes tė shkencės dhe kombit shqiptar.
(I.K.)
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=314