24 Maji - Dita e iluministėve mbarėsllovenė

Data 24-05-2005 10:03:00 | Tema: Lajme


UNIVERSITETI "SHĖN CIRILI E METODI" E SHĖNON FESTĖN E PATRONATIT

Shkup, 24 MAJ - Nė rektoratin e Universitetin "Shėn Cirili e Metodi" nė Shkup sot solemnisht u shėnua festa e patronatit tė kėtij institucioni, 24 Maji - Dita e iluministėve mbarėsllovenė.
Nė kuadėr tė solemnitetit u shpallėn studentėt mė tė mirė nga "Shėn Cirili e Metodi" dhe u ndanė ēmime.
Pėr herė tė parė kėtė vit u ndanė edhe pllakata tė Universitetit "Shėn Cirili e Metodi" qė kanė tė bėjnė me ato qė mes dy festave tė patronatit kanė marrė mirėnjohje nė vend apo nė vendet e huaja pėr arritje qė u pėrkasin veprimtarive shkencoro-hulumtuese dhe kulturore nė Universitet. Nė kuadėr tė kėtij institucioni pėr arsim tė lartė ndodhen 23 fakultete, 10 institucione shkencore dhe mbi 36.000 studentė

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=343