PAKĖNAQĖSI NGA SHPĖRNDRAJA E VENDEVE NĖPĖR KONVIKTE

Data 31-08-2005 2:18:36 | Tema: Lajme

Shoqata studentore nė mbrojtje tė studentėve

Shkup, 31 GUSHT- Shoqata studentore e Maqedonisė do t’i mbrojė interesat e studentėve tė cilėt janė tė pakėnaqur nga rezultatet e konkursit pėr strehim nėpėr konviktet studentore, pasi dhe pas daljes sė rezultateve kishte shumė reagime, tha dje nė njė pres konferencė kryetari i shoqatės studentore, Aleksandar Davēevski.
Ai i thirri drejtorėt e qendrave studentore dhe Komisionin pėr strehim, t’u japin pėrgjigje ankesave tė studentėve.

“Prej gjithsej 100 ankesa, pozitivisht u ėshtė pėrgjigjur vetėm 30 prej tyre, por do tė shikohen edhe 70-tė ankesat e mbetura sepse studentėt meritojnė t’u jepet pėrgjigje. Nuk do tė mbetet pa pėrgjigje asnjė ankesė dhe do tė kėrkojmė rishikim tė gjendjes faktike”, tha Davidēevski.
“Nuk dua tė dyshoj se ka parregullsi, qė nuk do tė thotė se nuk kishte. Por qė ta zgjidhim dyshimet rreth parregullsive tė mundshme u bėj thirrje organeve pėrgjegjėse, tė japin informacione konkrete, nė bazė tė tė cilave shoqata studentore do tė sjellė vendim pėr aktivitetet qė do t’i ndėrmarrė”, shtoi kryetari i shoqatės, Davēevski.
Ai gjithashtu u bėri thirrje aktivistėve tė rinj qė marrin pjesė nėpėr partitė politike qė hallin e studentėve tė mos e pėrdorin pėr interesa partiake.

Nga:Ilir Ivanovski

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=542