STUDENTĖT TĖ SHPEJTOJNĖ

Data 21-12-2005 6:26:23 | Tema: Lajme


Transferimi nga UT-ja nė USHT deri mė 31 dhjetor

TETOVĖ, 21 DHJETOR- Nė mbėshtetje tė nenit 198 pika 3, tė Ligjit pėr Arsim tė Lartė, neni 46 tė Ligjit pėr ndryshime dhe plotėsime tė Ligjit pėr Arsim tė Lartė (fletorja Zyrtare 49/03), neni 5 i Ligjit pėr Themelimin e Universitetit Shtetėror tė Tetovės dhe neni 214 i Statutit tė USHT-sė pėr procedura tė pėrgjithshme drejtuese, si dhe nė bazė tė Vendimit tė Kėshillit tė Rektoratit nė mbledhjen e XVI tė rregullt tė mbajtur mė 16.11.2005 lėshon njė njoftim ku thuhet se njofton tė gjithė studentėt, dhe tė diplomuarit e ish-Universitetit tė Tetovės, qė afati pėr transferimin e tyre dhe marrjen e diplomave tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės ėshtė deri mė 31.12.2005.

Nė njoftim mė tej thuhet se studentėt tė cilėt nuk do t’i kryejnė procedurėn e transferimit deri nė afatin e 31.12.2005, nga ana e USHT-sė do tė trajtohen si studentė, tė cilėt kanė hequr dorė nga vazhdimi i studimeve tė mėtutjeshme. USHT-ja pas afatit tė lartshėnuar nė aspektin ligjor, nuk do tė ketė tė drejtė pėr veprime juridike tė mėtutjeshme pėr kėtė kategori studentėsh dhe nuk do tė mbajė pėrgjegjėsi juridike, thuhet nė njoftimin zyrtar tė nėnshkruar nga sekretari i pėrgjithshėm i Universitetit Shtetėror tė Tetovės mr. Bashkim Selmani.

Nga:Ismet KROSIKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=706