Estrada dhe studentėt nė pėrkrahje tė familjeve skamnore tė ēlirimtarėve

Data 02-03-2006 13:43:25 | Tema: Lajme

UPSK organizoi koncert tė madh humanitar

PRISHTINĖ, 2 MARS- Mbrėmė nė palestrėn sportive “1 Tetori” ėshtė mbajtur njė koncert i pėrmasave tė mėdha, i cili kishte karakter humanitar dhe qė pėr organizator kishte Unionin e Pavarur tė Studentėve tė Kosovės (UPSK).
Salla ishte e stėrmbushur nga studentė dhe qytetarė tė tjerė, tė cilėt dhanė kontributin e tyre nė zbutjen e gjendjes sė rėndė sociale me tė cilėn pėrballen familjet e invalidėve tė luftės dhe familjet e deshmorėve, pėr ē’gjė ishin paraparė tė alokohen mjetet e grumbulluara nga ky koncert.

Nė kėtė mbrėmje dėshmuan pėr tė satėn herė kontributin prej humanistėve tė mėdhenj, solistėt si: Ilir Shaqiri, Sabri Fejzullahu, Leonora Jakupi, Skėnder Hasi, Genta Ismaili, Shpat Kasapi, Adelina Thaēi, Jehona Sopi, Monika Salihu, Mirsa Kėrqeli, REP grupi “Etno Engjujt”, e shumė tė tjerė.

Nga: B. KRASNIQI
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=782