Studentėt francezė tė hapur pėr bisedime

Data 04-04-2006 5:28:40 | Tema: Lajme

Studentėt francezė tė hapur pėr bisedime me ligjvėnėsit

PARIS, 4 PRILL- Udhėheqės tė studentėve francezė thonė se janė tė hapur ndaj bisedimeve tė mundshme me ligjvėnės, njė ditė para njė greve tė planifikuar masive nė lidhje me njė ligj tė ri mbi punėn.
Organizuesit e protestės kanė dėnuar kompromiset e propozuara lidhur me ligjin dhe janė zotuar ta zhvillojnė grevėn e planifikuar pėr nesėr. Ata shpresojnė qė nė grevė tė pėrfshihen tė paktėn 1 milionė vetė. Greva pritet tė shkaktojė ērregullime masive nė shėrbimet hukurudhore e ajrore tė vendit. (RTK)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=833