ATA rikonfirmon mbėshtetjen financiare pėr Universitetin Veror tė Prishtinės

Data 06-04-2006 10:42:08 | Tema: Lajme

Qeveria Holandeze ndihmon UP’nė

PRISHTINĖ, 6 PRILL- Universiteti i Prishtinės, ka bėrė sot nėnshkrimin e marrėveshjeve pėr disa projekte me ATA’nė (Academic Training Association), tė cilat financohen nga Qeveria Holandeze.
Me anė tė kėsaj marrėveshjeje u rikonfirmua mbėshtetja financiare pėr Universitetin Veror tė Prishtinės. Mė pas ėshtė paraparė qė tė implementohen edhe tre projekte tė tjera: Qendra e Themelimit tė Bizneseve, Zhvillimi i Sektorit Privat si dhe Transferimi i studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės nė Universitetin e Prishtinės. (B.K.)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=838