Atmosferė zgjedhore nė kampusin universitarė

Data 13-04-2006 10:39:07 | Tema: Lajme

Studentėt votojnė pėr liderin e tyrė tė ardhshėm

TETOVĖ, 13 PRILL- Atmosferė zgjedhore nė kampusin universitarė.
Studentėt e UEJL-sė sot u janė drejtuar kutive tė votimit pėr tė zgjedhur liderin e tyre tė ardhshėm. Nė garė pėr tė postin e kryetarit tė Unionit tė studentėve ishin pesė kanidiat edhe atė Argjend Jashari, Fisnik Shabani, Festim Alili, Shpend Aliu dhe Fitim Vranezi, tė cilėt kanidiaturėn e kishin plotėsuar edhe me zėvėndėsit e tyre. Jehona e votuesve deri nė orėt e pasditės ka qenė e kėnqshme, sepse kanė votuar njė numėr i studentėve tė kampsuit universitarė.
Kandidati pėr lider tė studentėve, Argjend Jashari ėshtė i kėnaqur me rrjedhėn e procesit tė votimit, kurse shpreson se me zgjedhjen e tij nė postin e kryetarit tė unionit tė studetėve platformėn zgjedhore do ta bėjė realitet.

Ndėrsa kanidiati tjetėr Finsik Shabani, nė gjithėsi ka disa vėretje pėr vonesat e shkaktuara gjatė hapjes sė vendvotimeve, nė pėrgjithėsi ėshtė i kėnaqur me jehonėn e votuesve.
Nga ana tjetėr studentėt tė cilėt votuan e porositėn liderin e ardhshėm tė tyre qė tė mbrojė interestat studentore dhe tė bėjė realitet platformėn zgjedhore.
Rezultatet jozyrtare tė zgjedhjeve pėr kryetarė tė unionit studentorė nė kampusin universitarė do tė shpallen sonte, kurse rezultatet zyrtare do tė bėhen tė ditura gjatė ditės sė nesėrm.

Nga: Xhevahir NEZIRIKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=854