NJOFTIM

Data 21-04-2006 7:54:38 | Tema: Njoftime


PROTESTĖ GJITHPOPULLORE

Unioni i Studentėve Shqiptarė - USSH , nė bashkpunim me organizatat tjera Studentore dhe OJQ jo Studentore ėshte duke bėrė pėrgatitjet e duhura qė mė: 03 maj 2006 tė organizojė Protestė Gjithpopullore nė Prishtinė me moton: "JO NUK NDAHET MITROVICA"
Protesta do tė ketė karakter gjithpopullor dhe do mbahetė nė Prishtinė duke marrshuar nga Fakulteti Filologjik drejt Kuvendit tė Kosovesė.
Ftojmė tė gjithė sė bashku tė marrim pjesė nė te miren tone dhe kombit tone sepse Kosova po ndahetė, ne se bashku, me ju nuk do e lejojmė ndarjen e Kosovesė.

Ftojm te gjitha Organizatat tjera qė kan nje trung te shendosh kombetarė qė te na bashkohenė.

Lusim te gjitha mediate elektronike dhe te shkruara qė tė publikojnė kėtė njoftim.
Kėshilli Organizativ

Sektori pėr Informim
Prishtinė 2006Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=866