NJOFTIME

Data 30-04-2006 8:58:08 | Tema: Njoftime

DEKLARATĖ PĖR MEDIA NGA Unioni i Studentėve Shqipetarė


PROTESTĖ GJITHPOPULLORE

Kėshilli Organizativ i Studentėve, nė bashkėpunim me tė gjitha Organizatat Studentore dhe OJQ, jo Studentore,njofton tė gjitha mediat elektronike dhe tė shkruara qė me; 03 maj 2006 nė ora 12:00 organizohet Protestė Gjithpopullore nė Prishtinė, me moton: "JO NUK NDAHET MITROVICA"
Protesta do tė ket karakter gjithėpopullor , mbahet nė Prishtinė duke marrshuar nga Fakulteti Filologjik, drejt Kuvendit tė Kosovės.
Ftojmė tė gjithė sė bashku tė marrim pjesė pėr tė mirėn ton dhe kombit , pėr arsye se Kosova po ndahėt, ne sė bashku me ju, nuk do tė lejojmė ndarjėn e Kosovės.

Press Konferencė

Njoftojmė mediat e shkruara dhe elektronike qė mė datėn: 2 maj 2006, nė ora 14:00,do tė mbahet Konferencė pėr media rreth ecurisė sė Protestave Gjithėpopullore, Press konferenca do tė mbahet nė Drejtorinė e Qendrės sė Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės.

Ftojmė mediat qė ta pėrcjellin kėtė konferencė.
Me respekt pėr mediat Shqiptare
Kėshilli Organizativ i Studentėve

Sektori pėr Informim
Prishtinė 2006Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=885