Studentja fitoi "Mis tė Kampionatit Botėror nė futboll"

Data 02-06-2006 11:55:26 | Tema: Lajme


Studentja nga Togo Mis e KB nė Gjermani

BERLIN, 2 QERSHOR-Studentja nga Togo fitoi nė zgjedhjen e parė pėr "Mis tė Kampionatit Botėror nė futboll", qė mbrėmė u mbajt nė Rust, Gjermani, vendi nikoqir i Mundialit tė ardhshėm.

Ebuige Badaku (24) u bė Misja e parė nė njė kampionat botėror nė futboll nė konkurrencė prej 32 kandidateve nga vendet pjesėmarrėse nė Kampionatin nė Gjermani.

Krahas titullit, vajza e zezė ėshtė shpėrblyer edhe me njė veturė kabriolet dhe 2.000 euro.

Jurinė nė zgjedhjen e mises e pėrbėnin futbollistė profesionistė. /Makfaks/Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=932