NJOFTIM

Data 22-06-2006 5:50:30 | Tema: Njoftime

NJOFTIM

Njoftohen tė gjitha mediat e shkruara dhe elektronike se:
Organizohet konferencė pėr media nga kėshilli organizativ ne pėrbėrje :

-Parlamenti i Studenteve dhe Universiteti i Prishtinės.
Me datė: 06.05.2006
ne ora 15:00.
Vendi: Rektorati i Universitetit tė Prishtinės(salla e Senatit).

Ne konferencė do tė marrin pjesė:

Prof.dr. Ibrahim Gashi - zėdhėnės i UP-sė
Prof.dr. Adem Rusinovci – nga Senati i UP-sė
Elbasan Hoti -kryetar i Parlamentit tė Studenteve
Gezim Qerimi –nėnkryetar dhe
Sejdi Hoxha -nėnkryetar

Konferenca ėshtė thirrur me qellim tė shpalosjes se aktiviteteve tona tė pėrbashkėta tė cilat do ti ndėrmarrim si Universitet dhe Parlament i Studenteve rreth ndėrhyrjes se dhunshme ne UP,nga Qeveria e Kosovės pėrkatėsisht M.A.SH.T-i.
Prishtinė:06.05.2006 Kėshilli OrganizativKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=956