KOMUNIKAT E UNIVERSITETI SHTETĖROR TĖ TETOVĖS

Data 14-01-2005 11:28:49 | Tema: Lajme


Rektorati kėrkon nga studentėt tė respektojn urdhėrin e Pollozhanit

Nė bazė tė shkresės nr.12.61/1 tė datės 13.01.2005 tė Ministrisė sė arsimit dhe Shkencės sė Maqedonisė drejtuar Universitetit shtetėror tė Tetovės lidhur me realizimin e Marrėveshjes dhe hartimin e listave pėr transferin e studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė UT-sė.

Kėshilli i Rektoratit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės lėshon kėtė:


KOMUNIKATĖ

- Njoftohen studentėt e fakultetit tė Mjekėsisė dhe tė Stomatologjisė qė ta zbatojnė nė pėrpikshmėri Urdhėresėn e Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės sė Maqedonisė.

- Komisoni profesional i USHt-sė, tė siguroje dokumentacionet e nevojshme tė studentėve tė Mejkėsisė dhe Stomatologjisė sipas marrėveshjes sė nėnshkruar mes tri ministrive.


- Dokumentacioni pėrkatės urgjentisht tė dorzohet nė minsitrin e Arsimit dhe Shkencės sė Maqedonisė nė mėnyrė qė e njeta ta distribohohet nė ministritė – universitetet respektivisht fakultet pėrkatėse

- Kėshilli i rektoratit kėrkon qė komisoni profesional tė kontaktoj me studentėt nė mėnyrė qė tė pėrgadisė dokumentacionin e duhur sa mė shpjet qė tė jetė e mundur.

- Kėshilli i Rektoratit konsideron qė marrėveshja tė implementohet urgjentisht sepse nė tė kundrėtėn rezikohet fati i studentėve tė cilėt dėshirojn tė transferohen nė universitet pėrkatėse.


Kėshilli i Rektoratit tė USHT-sė

Tetovė, 14.01.2005

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=98