Studentet.info
Cili Rektor e ktheu USHT-ėn nė institucion tė mirėfilltė arsimor?
Sondazhi ka skaduar nė 2008/2/6 6:09
Sadi Bexheti 43 % 43 % (433)
Nexhbedin Beadini 6 % 6 % (61)
Remzi Nesimi 4 % 4 % (46)
Fadil Sulejmani 16 % 16 % (166)
Asnjėri 29 % 29 % (294)
Gjithėsejt vota: 1000

 
Komentet janË nË pronËsi tË postuesve, redaksia jonË nuk mer asnjË pËrgjegjËsi per permbajtjen e tyre!
Postues Thread
Stafi
Postuar nË: 2008/1/9 4:34  E ndryshuar: 2008/1/9 4:34
Home away from home
I bashkangjitur: 2007/12/27
Prej:
Postimet: 715
 Cili rektor mendoni ju?
Votoni dhe komentoni se cili rektor e ktheu ne institucion te mirefillt arsimor USHt-en?
Anonim
Postuar nË: 2008/1/9 6:24  E ndryshuar: 2008/1/9 6:24
 Sadi Bexheti
Fadil Sulejmani me vjen keq qe nuk diti te dal nga UT-ja si nje themelues me dinjitet te lart. Ai duke e mbivlerseuar veten dhe duke i larguar te gjithe profesoret qe ishin kunder tyre e shndrroi UT-n ne shtepi te tij duke punesuar nga nipi i tij vjelladut deri te shoket qe i shkonin per qejfi.

Remzi Nesimi valla ai nuk e di sa dit qendroi dhe nuk mund te themi se UT-en e kthehu ne institucion si e gjeti ashtu edhe e la.

Nexhbedin Beadini- punesimet familjare nuk kishin te ndalura, mbylljen e UT-sen e beri duke mos reklamuar dhe duke vjedhur edhe kariket e Ut-se, BDI-ja instaloi te gjithe familjen Lika ne krye me HAzbi Liken ata me shkolle e ata pa shkolle vende pune kishte per te gjithe mjafton qe te ishe DUI ( BDI) dhe familjes LIka apo nga Kercova te ishe nje farefis i Ali Ahmetit, mundeshe te behesh edhe Dekan sic u be djali i vllaut Bujar Ahemti student menjher Dekan.

Sadi Bexheti sikur e theu akullin ne fillim te hyrjes me dhune mirpo u qetesua situata dhe filloi nje rikthim renjesor te profesorve te medhenj nga ata shqiptar deri tek ata te huaj.
Rexhep Qosen, Rexhep Mejdanin...dhe shume emra te njohur sa i perket karieres se tyre.
Duke bashkepunuar me te gjitha universitet shqiptare dhe te huaja.
Por tek punesimet sikur e detyrojn keta te partise dhe gjynahi ska cka ben dhe mundohet ti bind se universiteti eshte fole e shqiptarve dhe foleja nuk duhet te prket.
Sadi Bexheti te ishte ne krye me vetveten do te bente me shume per universitetin dhe do te kandidonte me universitetet tjera. Por jam i bindur se tani nuk eshte Arifiknet Xhemaili qe punesoi familjaret e vete eshte Agim Vela nje emer i rept dhe nje principiel qe do te ndikoj ne permiresimin e me tjeshem.
Dmth me keq Universiteti SHtetetor i Tetoves skishte ku te shkonte dhe ardhja e bexhetit e hijezoi te keqen duke e bere me te besueshem studimin ne USHT. Por nuk duhet te levdrohet sepe e presin pune te medhaja sikru beri mbrenda 1 viti. Legalizimin e diplomava te farmacistve nje shembull tipik qe sduhet neprkembet.
Me e keqja eshte se diplmat jane shume te shtrejta.
genc gashi
Postuar nË: 2008/1/9 10:04  E ndryshuar: 2008/1/9 10:04
Home away from home
I bashkangjitur: 2006/12/27
Prej:
Postimet: 670
 Votova Sadi Bexhetin
Pse votova jo qe eshte shembullor dhe ka kthyer universitetin ashtu sic duhet mirpo nga me i keqi zgjodha me te mirin.
Ne fakultetin Jurdik ende jane te punesuar ata qe kan hyre ne kohen e BDI-se me nota 6.00 dhe nuk e din se cka eshte Fakulteti Jurdik dhe cka do me thene lenda qe ligjerojn?
e dyta Fakultetin Jurdik e ka grumbulluar me deshtak jurist te diplomuar nga UEJL-ja.

e pyes Rektorin?
Pse nuk ju jep perparesi studenteve qe kryjn studimet ne USHT per tu punesuar por i ke grumbulluar te gjithe nga UEJL-ja, ketu shihet se ti shkel vet universitetin.
e Treta, duhet qe profesorve dhe asistentve tju krijosh kushte per te qene ne orar te punes, nese nje student deshiron te konsultohet vetvetiu me profesorin nuk ka shanca sepse ne nje zyre ka 10 asistnet.
e katerta. Mos puneso simpatizuesit e PDSH-se sepse neser ti do te dalesh nga ajo karike dhe do te peshtyn te gjitha ata qe jane te punesuar dhe studentet.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/9 12:44  E ndryshuar: 2008/1/9 12:44
 Te gjith kane vjedhur
Asnjeri ska be pune. Remziu ska pas shanc se tjeret se kan leju, ndersa Fadili me kta tjeret u sollen si Ali Baba me katerdhjet duduka.Nuk votoj aspak sepse asnjeri ska be gje.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/9 16:45  E ndryshuar: 2008/1/10 3:22
 sadi kontrabandisti
Verejtje: Ketu flitet per kthimin e USHT-se ne institucion te mirefillet arsimor e jo per bizneset private te rektorve. Stafi
LirimShabani
Postuar nË: 2008/1/10 5:23  E ndryshuar: 2008/1/10 5:23
Home away from home
I bashkangjitur: 2006/9/25
Prej:
Postimet: 1858
 Asgje
Asgje te mire s'kane be rektoret e UT-se.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/10 17:38  E ndryshuar: 2008/1/11 5:44
 Stafi i shitur
Jashta Temes - Stafi
Anonim
Postuar nË: 2008/1/11 3:23  E ndryshuar: 2008/1/11 3:23
 Sadi katastrofa
Ajo se si erdhi Sadi Bexheti nė krye tė UT-sė ėshtė njė turp pėr arsimin shqip.Kjo nuk ndodh as nė Taxhikistan.
lulija
Postuar nË: 2008/1/11 18:06  E ndryshuar: 2008/1/11 18:06
Just popping in
I bashkangjitur: 2007/12/18
Prej:
Postimet: 6
 ziba
sadi bexheti me i miri.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/12 14:24  E ndryshuar: 2008/1/12 14:24
 optimistQK.
Pajtohem plotėsisht me mendimin se Dr.Fadil Sulejmani nuk diti ose mė mir me thėn nuk deshti tė tėrhiqet kur e ariti kulmin e aftėsive tė tija intelektuale dhe tė mbetej themelues i ndershėm i Uiversitetit tė Tetovės.Mjerisht u largua ose e larguan matrapay mė tė mėdhej nga universitetiti.
Dr. Remzi Nesimi njė person i ndershėmdhe shkenctar i vėrtet qė nuk dėshiron as mizėn ta shkel me ujqit qė e rethonin nuk mundej tė bėnte asgjė. Asgjė tė mirė nuk bėri edhe Shemsedini veē pėrfitime peesonale, kurse ēėshta kombėtare mbeti njė fluskol e asgjė tjetėr. Kjo ėshtė karakteristik e tėrė elitės politike dhe mjerisht edhe e atyre qė kur nuk duhet tė jetė e atyre, e atyre qė me tėvėrtet ja duan tė mirėn e popullit.
rektori aktual me sa duket mundohet dhe ka disa rezulatate tė mira. Ky duhet ti largoj matrapazėt nga univerziteti, tė largoj familjarizmin dhe nepotizmin nga se univerziteti ka pėr detyr tė prodhoj njerėz tė menēur, puntor qė do tė avansojn vetėdijen e popullit. Nuk duet lejuar tė punojnė persona qė nuk respektojn kurfar orari pėr ligjėrata dhe provime vetėm e vetėn se kan titull shkencor nė thojza, kurse nė realitet (janė komente nga jashtė)nuk kan dijeni as sa njė nxėnės me arsim tė mesėm nga vendet e zhvilluara. Tė tillėt sa mė par jashtė univerzitetit. Nuk mjafton vetėm titulli por edhe niveli kulturor. Kam pas rast tė eci rrugės me njė profesor univeritar shqiptar mjaft i njohur nėpėr shkup e tė turpėrohem nga se profesori nė mes tė rrugės i fryu hudėt duke i shkundur qurat nė rrugė ku kishte shumė kalues. Ky person ėshtė i shkencės po i mungon e tė till ka shum profa shqiptar,kultura elementare e sjelljes nė rrugė. Pra mos e zgjas shum, tė zgjidhet kuadėr siē zgjidhet shalqini i pjekur nė pazar. Ēdo kush nuk e ka vendin nė universitet qoft edhe me titul e tė mos flasim pėr ato me tituj tė mara shkel e shko prej komisioneve tė formuara pėr qejfe dhe honrare. Ka kuadro me tituj nga jasht si nga ShBA, Anglia, Italia, Franca, Gjermania etj. ]Me respekt.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/12 19:43  E ndryshuar: 2008/1/12 19:43
 Pershendetje
Beneti Prizren Ju Uron PEr Punen qe ekeni ber urime veq vazhdoni perpara ju lumt Bravooooooooooooooo
Anonim
Postuar nË: 2008/1/13 9:50  E ndryshuar: 2008/1/13 9:50
 Sadi Bexheti
U Hap edhe dega e Gazetrise qe mendoj se i nevoitet USHT-se e kete e beri Sadi Bexheti
Anonim
Postuar nË: 2008/1/14 9:19  E ndryshuar: 2008/1/14 9:19
 Interesante...
Pershendetje te gjithe,
Nese kemi paraasysh nga te gjith qe patem pa e shtuar me shume do them Sadi Bexheti edhe pse edhe ai nuk eshte rektori i duhur i USHT-se,beri disa levizje te mira por nuk mjaftojne per nje Universitet me aq student dhe kuadro. Sa per Kuadrot qe largoi ai i beri mire, kuadrot qe solli 50 % jane shume mire te tjeret sdi cte them do e le pa koment. Stili, dhe fakulltete e reja qe kerkojn kushte eshte nje hap para por pas tyre duhet te krijohen edhe kushtet ose do bje puna si fakullteti i mjekesise.Objektet momentalisht jane ne gjendje katastrofale per nje Univerzitet SHTETEROR por besoj se shume shpejt do rregullohen edhe kjo ceshtje.Serioziteti i mesimdhenesvge dhe regullat ne te mungojn duhet te shtrengohen me shume dhe disa gjera tjera, pra nese Sadi Bexheti mer ekspert me vehte per konsulltime do ishte mire .
PErshendetje
Anonim
Postuar nË: 2008/1/22 3:48  E ndryshuar: 2008/1/22 3:48
 Pak me shume optimizem
Ti zoteri "aspisinat pa afat" shko mesou te shkruash fjalet mire dhe mos u mer me thashetheme.
Per mendimin tim, Sadi Bexheti beri disa ndryshime qe askush nuk i beri me pare, siq eshte reformimi i gjdo programi mesimor, hapja e shume vendeve te punes (kjo eshte si merite e ministrise se arismit), solli kuadro te diplomuar jashte Maqedonise, debatet universitare (qe jep nje vizion me te gjere per ndodhite ne universitet), akreditimin e shume programeve te pa akredituara.
Nuk them se nuk ka dhe dobesite e veta mirepo askush nuk eshte perfekt, te pakten e kemi pare se eshte shume punetore dhe nuk vjen ne zyre ne ora 2 te drekes siq vite rektori i meparshem.
Respekte
Anonim
Postuar nË: 2008/1/22 15:46  E ndryshuar: 2008/1/22 15:46
 Ashtu sic erdhen u larguan...
A haruat se si erdhi Nexhbedini ne post?
Kush e largoi prof.Remziun,kelysh i kujt ishte Nexha(i Fadilit) e ia vjodh kariken?
Mos i haroni faktet apo mesoni nese jeni me te ri se do tju ndeshkon koha?
Pa dyshim Sadi Bexheti do te mbetet vula e rimekembjes se ketij Universiteti e cili e solli ate ne binare!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/1/23 4:04  E ndryshuar: 2008/1/23 4:04
 Sadi Bxheti
Jam nje person qe po shoh nga afer arritjet qe po peson UT ne kete vitin e fundit. Me ka impresionuar perkushtimi dhe pasioni i rektorit te ri Z. Bexheti.
Reformat qe ai po ndermer jam e sigurt qe jane teresisht eficente dhe racionale sepse vizioni tij eshte teresisht perendimor. Rezultatet qe ai po arin nuk mund te shpjegohen pa perkushtimin e tij personalisht por edhe te satfit qe po e mbeshtet. Une mendoj se ka qene nje nga arritjet me te medha te shqiptareve te Maqedonise ringritja e ketij universiteti dhe vendosja e tij ne shina realisht europiane. Shume shpejt ai do te behet nje universitet konkurues ne Maqedoni dhe rajon. E uroj dhe pergezoj stafin qe zgjodhi nje rektor vizionar, pasionat e mbi te gjitha shume patriot.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/23 6:09  E ndryshuar: 2008/1/23 6:09
 njeriu qe e realizoi idealin e gjith shqipetareve-NEXHBEDIN BEADINI
padishim qe legalizimi i universitetit te tetoves ishte nje ender e te gjithe shqipetareve te maqedonise dhe te diaspores,per te cilin dikush dha edhe jeten e dikush tjeter e ndihmoi ne aspektin financiar por sido qe te jete ne te gjithe shqipetaret ne nje fare forme dhame dicka nga vetja per kete institucion te larte arsimor. Fadil Sulejmani me siguri historia gjithmon do ta kujtoje si njerin i cili pati guximin qe te vihet ne krye te nje iniciative madhore per shqipetaret e maqedonise pra nismen per themelimin e universitetit shqipetqar ne keto treva,por sidoqete jete ai misionin e t6ij nuk ariti qe ta perfundoj me sukses andaj meritat me te medha per egzistimin e ketij institucioni legal sot ne Tetov i takon NEXHBEDIN BEADINIT i cili beri te pamunduren qe ky institucion behet shteteror me cka edhe u realizua endera dhe ideali i gjith shqipetareve. kurse sa i perket Sadi Bexhetit sot USHT-ja nuk mujndet te themi se eshte ne nje gjendje aq te lakmueshme andaj ai duhet punen e tij ta fokusoj drejt departizimit te universitetit dhe krijimin e kushteve me te mira per studentet duke krijuar hapesira ku te mos enden studentet nga spitali ne FSHMN apo andej kendej per nje ligjerate apo praktika tash me e njohur shtyrja e provimeve per shkak te mos gjetjes se hapsires per mbajtjen e tyre....puna vazhdon...
Anonim
Postuar nË: 2008/1/23 6:47  E ndryshuar: 2008/1/23 6:47
 Ta shohim universitetin nen syte e se vertetes
Jam nje person qe po shoh nga afer arritjet qe po peson UT ne kete vitin e fundit. Me ka impresionuar perkushtimi dhe pasioni i rektorit te ri Z. Bexheti.
Reformat qe ai po ndermer jam e sigurt qe jane teresisht eficente dhe racionale sepse vizioni tij eshte teresisht perendimor. Rezultatet qe ai po arin nuk mund te shpjegohen pa perkushtimin e tij personalisht por edhe te satfit qe po e mbeshtet. Une mendoj se ka qene nje nga arritjet me te medha te shqiptareve te Maqedonise ringritja e ketij universiteti dhe vendosja e tij ne shina realisht europiane. Shume shpejt ai do te behet nje universitet konkurues ne Maqedoni dhe rajon. E uroj dhe pergezoj stafin qe zgjodhi nje rektor vizionar, pasionat e mbi te gjitha shume patriot.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/25 6:55  E ndryshuar: 2008/1/25 6:55
 asnjeri qe e ktheu USHT-ne
hej ku jeni bre a jeni mirasnjeri redaktor nuk e ktheu USHT=nene instituciontemirefillte arsimor
faleminderit.
Anonim
Postuar nË: 2008/1/26 8:54  E ndryshuar: 2008/1/26 8:54
 te dashur motra she vellezer bashkstudent
ardja e profesor Sadi Bexhetit ne krye te nje instuticioni kaq kyc per identitetin e shqiptareve te maqedonise duhet mirpritur dhe inkurajuar per disa arsye. E para ai simbolizon modelin e intelektualit shqiptar ne pergjithesi. Punon me mish e shpirt per te ngritur same lart vlerat e shkolles shqiptare, ne nje shoqeri kaq mbytese si ajo maqedonase. Eshte profesori qe me energjine e tij dhe deshiren per ndryshim ngazellon ndjenjat e cdo shqiptari te vertete. Ju ftoj te gjithe ti leme mbrapa merite personale dhe ti themi profesorit Pune te mbare ne kete detyre kaq sublime, dhe vazhdofsh to ngresh vlerat shqiptare lart e me lart. Ju do vendosni standarte, ne do ju ndjekim.....
Anonim
Postuar nË: 2008/1/28 9:59  E ndryshuar: 2008/1/28 9:59
 shabani
kta REKTORT e rakit krejt tuma t'mdhaj spo di qka raki tem me thon prej prishtines jom etj qe doni me ju iq lajmrohnu :D
Anonim
Postuar nË: 2008/1/28 15:00  E ndryshuar: 2008/1/28 15:00
 vetem nje informate
ne filim desha te korigjoj ket sondazh qe behet sepse ne emrat qe keni radhitur ne kete liste njeri sic bie fjala Remzi Nesimi nuk ka qen Rektor as nje minut lene me te flasim per me teper po Rektor ka qen Ramiz Abdili i Emruar nga Fadil Sulejmani dhe i shkarkuar me gjith komlotistet tjer sa per informim komlotistet jan kto ne librin e Fadil Sulejmanit te botuar ne 2001 si vijon-SADI BEXHETI,MUQEREME RUSI,REMZI NESIMI,SENAD ABDULI,KOMLET UDHEHEQSIA E SHTULI ENE SHUM KLISHA TVEGJEL QE SOT HYN NEPER UNIVERSITET SI ZAGAR,po mos haroni se krije komletisti eshte FADIL SULEJMANI,KISHA DASHT NGA JU TA PYETNI FADILIN SA BUXHET KA DORZUAR NGA ISH UT-JA NE USHT DHE SI E NDRECI NDERTESEN PERBALL SHKOLES SE MESME TE TEKSTILES ME CILET PARA , per Sadiun skam koment se nje njeri si ai sja vlen me komentu aj eshe njeriu qe shkatroj Ut o bura ka fajt npun kaj Bektashit o miq ska familjarizem te nexhbedini kjo eshte nese ini njerez shkoni ne rektorat edhe shifni kush ka familjarizem
Anonim
Postuar nË: 2008/1/29 20:04  E ndryshuar: 2008/1/29 20:04
 cili rektor e solli
sadi bexheti
Anonim
Postuar nË: 2008/1/31 15:59  E ndryshuar: 2008/1/31 15:59
 anonim
universiteti i prishtines eshte pika ma e dobt e popullit shqiptar nje universitet i cili ka sekcione si sekcioni i veterinaris nuk mund te jap kuadro te mjeksis veterinare se pari duhet qe shumica e puntorve qe punojn ne ket sekcion qe ta nostrifikojn diplomen dhe pastaj te vazhdojn me tutjesepse nota mesatare e tyre eshte 6.22 kurse shumicae tyre kan di[ploma falso ose te ashtuquajtura made in albanien
Anonim
Postuar nË: 2008/2/3 15:33  E ndryshuar: 2008/2/3 15:33
 Nexhbedini ska bo familjarizem:)
Ku jeton o ti qe jep keshtu komente te dobeta?
Jam ish dtudent ne FSHMN dhe shume mire e di se Ish rektori Nexhbedin Beadin ka punesuar 2 djemt e axhes vet,nga te cilet Adem Beadinin ende eshte ne administraten e USHT-es,e ka fut npune djalin e motres qe punon si laborant ne biologji, Besnik Rexhepin,gruan e vet Sheqibe Beadinin shefe katedre ne Biologji...
A ste mjaftojn keto si fakte per tu bindur se ai ka be nepotizem!
Nese sje i bindur shko vertetoe pastaj shkruaj ne forum.
Anonim
Postuar nË: 2008/2/3 15:38  E ndryshuar: 2008/2/3 15:38
 Prof.Remzi Nesimi ka qene rektor!
Ka qene rektor per 2 muaj!
Anonim
Postuar nË: 2008/2/5 3:44  E ndryshuar: 2008/2/5 3:44
 Reagim
Pėr anonimin qė guxoi tė pėrmend emrin tim!
E para nuk tė them kot anonim, vetė kjo e dėshmon se ti nuk je njeri i pjekur emocionalisht, qė dmth je komplet idiot. Unė personalisht nuk jam kundėr ekzistimit tė forumeve tė tilla, ku do mundet tė diskutohet pėr tema nga mė tė ndryshmet. Jam kundėr anonimitetit si dukuri po nejse.
Atėher pak shpjegim pėr ty e para e punes une si laborant jam punesuar ne vitin 1997 me nje kontrat pune te nenshkruar nga rektori i atehershem Prof.dr Fadil Sulejmani, me kete bie posht thenia yte per nepotizem. I nderuar anonim "idiot" tjerave hera mundohu qe te marish ma shume informacione per mua. Vendi me i mire ku te drejtohesh jane studentet, prej te cileve jam i sigurt se do te ndegjosh vetem fjal miradie per mua.
Me nderime
Besniku
Hajde gezuar
Anonim
Postuar nË: 2008/2/5 14:50  E ndryshuar: 2008/2/5 14:50
 Per universitet te mirfillt
Asnjeri nga emrat e figuruar per votim nuk
kan merita per legalizimin e UT-s merita e vetme
eshte e Z.Ali Ahmeti ai esht njeriu i cili e meriton me dal ne vote sepse ka vlera e vlera qmohet, e sa i perket Nexhbedin Beadinit ai eshte
njeriu kryesor qe ne ate koh e pat shkatrruar UT-n
e saktesisht shberbashkimin e Fakultetit te mjekesis ai njeri nuk ka vlera as me qen ligjerues pran keti universiteti.
Ju faleminderit.
Anonim
Postuar nË: 2008/4/16 17:29  E ndryshuar: 2008/4/16 17:29
 hi
sali bexhat
Anonim
Postuar nË: 2008/4/16 17:30  E ndryshuar: 2008/4/16 17:30
 hi
sadi bexheti
Anonim
Postuar nË: 2009/1/15 18:56  E ndryshuar: 2009/1/15 18:56
 FADIL SULEJMANI
A E KENI HARU BE SE SI ESHT HAPUR UNIVERZITETI DHE KUSH I PERBALLOI GJITHA PROBLEMET VETEM 1 I KA DURU OFENDIMET E SHKIEVE NE BURGJET E SHKIEVE,EDHE TANI PO KALXONI MUHABETE GRASH,KUSH E KUJTON POROJN SE NE POROJ U BE I GJITH PROBLEMI,FADIL SULEJMANI DHE VETEM AI DO TE NGELET NE USHT
Anonim
Postuar nË: 2011/6/16 19:30  E ndryshuar: 2011/6/16 19:30
 yyy
several wedding dresses make-up to Gowns With Sleeves Wedding Dresses match the prom dresses wedding dresses Mabinogi Gold special prom dresses
Anonim
Postuar nË: 2012/7/11 1:27  E ndryshuar: 2012/7/11 1:27
 Re: Shell Object Editor
Profesorėt mund tė themi se diskriminojnė studentėt nė forma tė ndryshme tė cilat shpesh janė edhe jo tė drejtpėrdrejta . formė diskriminimit ėshtė duke u

nisur nga kėrcenimi pėr mos dhėnien e nėnshkrimit e deri tė diskriminimi nė notim. Shpesh profesorėt e universitetit tė Prishtinės janė tė pa pėrgjegjshėm nė

lidhje me afatin shpalljes sė reultatėve e qė ky ėshtė njė ndėr maltretimet qė i bėhen studentėve, papėrgjigjesi tjetėr e profesorėve ėshtė edhe humbja e

fletėparaqitjėve gjė qė rezulton me maltretimin e studentėve me ērastė dalin probleme mė administratėn deri tė rregullimi i tyre. Njė karakteristik qė kisha

pėrmend nė lidhje mebeats by dre beats by dre Beats Kopfhörer

Beats Kopfhörermonster Beats monster Beatspandora schmuck

louis vuitton taschen louis vuitton taschenlouis vuitton

online shop
louis vuitton online shopugg boots günstig ugg boots günstig

UGG Boots UGG BootsUGG Boots sale UGG Boots sale testimin e

studenėtve ėshtė se nė tė shumtėn e rasteve profėsorėt nuk mundohen qė tė aplikojnė mėnyrėn mė tė mirė pėr tė testuar njohuritė e studenėtve por mėnyrėn e

testimit e bėjnė duke u munduar qė tė ua humbin provimin studentėve e qė kjo ėshtė njė praktik e shpeshtė nė niversitetin e Prishtinės dhe ky diskriminim

bėhet kryesisht nga prfesorėt e moshuar ndoshta pėr tė treguar ende fuqinė dhe autoritetin e tyre...! Besnik Boletini

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio