Studentet.info
Nė cilin universitet do tė studioni nė Kosovė?
Sondazhi ka skaduar nė 2008/10/30 2:55
UP 27 % 27 % (464)
AAB 17 % 17 % (295)
FAMA 23 % 23 % (395)
Victory 3 % 3 % (52)
AUK 4 % 4 % (76)
Tempulli 2 % 2 % (41)
Iliria 8 % 8 % (139)
DARDANIA 6 % 6 % (102)
TJETĖR 5 % 5 % (97)
Gjithėsejt vota: 1661

 
Komentet janË nË pronËsi tË postuesve, redaksia jonË nuk mer asnjË pËrgjegjËsi per permbajtjen e tyre!
Postues Thread
Anonim
Postuar nË: 2008/6/23 9:57  E ndryshuar: 2008/6/23 9:57
 studio melire dhe me mire UP, USHT, UT
Universitet private jane bere shitore ku shitet diploma andaj me lire dhe me mire ne ato Publike.
Anonim
Postuar nË: 2008/6/23 9:59  E ndryshuar: 2008/6/23 9:59
 Privati
Ne universitet Private ke mundesi ankese dhe ankesa te meret parasysh ndersa tek publiku ankesa shndrohet ne nje leter higjenike.

Universiteti FAMA "rruga drjet suksesit"
Anonim
Postuar nË: 2008/6/23 10:01  E ndryshuar: 2008/6/23 10:01
 sa private ka ne Kosove
Sa jane more ktu te na kto privatet allahile jan bo goxha shume. Me pas pare bohet te cdo njeri mos ua nin per notat se i merni.
Anonim
Postuar nË: 2008/6/24 1:17  E ndryshuar: 2008/6/24 1:17
 analist kreditor
ne te gjitha universitetet eshte njejt ku te gjidhve jum mungon gjeja me esenciale pra kualiteti i studenteve .
Anonim
Postuar nË: 2008/6/24 10:55  E ndryshuar: 2008/6/24 10:55
 koment per mir
univesiteti aab i kish te qitha kushtet te cilat i nevoitet per studime si berqellor po ashtu edhe master une vllaun e kam ne aab dhe ne dash per pasterti ne dash per korrektsi ndaq per kuadro te profesorav mesimi ne nivel ska me kalu pa dit
Anonim
Postuar nË: 2008/6/25 4:55  E ndryshuar: 2008/6/25 4:55
 graniti
valla shume pasket vendos me shku ne disa universitete qe kan me u mbyll krejte, edhe per mirembajtesit e webit i kam dy fjale: pse bre nuk e keni qit edhe UBT-ne ne liste... ok ju pershendes edhe ju kisha propozu mos me u ngut me u regjistru pa u bo akreditimi sepse mbetni keq pastaj ... qaoo
Anonim
Postuar nË: 2008/6/28 8:58  E ndryshuar: 2008/6/28 8:58
 kudes se digjesh
Kini kujdes se do te pendoheni per jete por do te jete vone.
Universitetet private ne Kosove nuk kane aspak respekt dhe kredibilitet.
Cilesia eshte teper e ulet dhe ka mundesi qe disa prej tyre te mos akreditohen pra do te mbyllen.
Sipas pervojes sime,ne shume raste diplomat e universiteteve private nuk pranoheshin fare as ne Kosove.
KUJDES!
Anonim
Postuar nË: 2008/6/28 22:46  E ndryshuar: 2008/6/28 22:46
 anonim
-Universiteti FAMA, lider i arsimit privat!
Anonim
Postuar nË: 2008/6/28 22:48  E ndryshuar: 2008/6/28 22:48
 anonim
Dihet se kush eshte i pari per privatet( FAMA), atu do te regjistrohem!
Anonim
Postuar nË: 2008/6/30 3:09  E ndryshuar: 2008/6/30 3:09
 mos shiko vendin po shiko talentin
femiu dhe gjeniu asgje nuk kan dallim,ashtu si edhe up-aab-fama etj..,meso do jesh i pari
Anonim
Postuar nË: 2008/6/30 3:12  E ndryshuar: 2008/6/30 3:12
 te lumt ju aab, mjer na up
per mendimin tim pak shum jan hap universitete se di sa plocojn kushtet dhe kerkesat e studenteve per veq aab, se ne ne up maruem na kan amr qaf 1 jav dit per 1 not na mbajn ne fakultet,po skan qka me be se po ju xnehet grushti se pak ka qe kan hap per interesa stduenteve,jan be si shitoret gjithqka 1 euro hahah
Anonim
Postuar nË: 2008/6/30 3:22  E ndryshuar: 2008/6/30 3:22
 perpara aab
kush lexon ka nje der te hapur me shum, kufijt e jetes time jan kufit e intelegjences time,une kisha shku po te kisha pas mundesi aty ku priveligjohem me shum, ejo ku ka fam te keqe , se fama merret edhe per keq,po ku arrij famen permes plocimit te kushteve per 1 student, po arti i se bukures eshte art edhe i natyres,enderroj aab mban titull shum me ven,vetem perpara gjithe studentet sa me shum vullnet dhe suksese ne te ardhmen
Anonim
Postuar nË: 2008/6/30 15:13  E ndryshuar: 2008/6/30 15:13
 FAMA
Te lumt ti qe je me nickun PERPARA AAB, dhe ti gjeni dicka kshjtu qe e pate nickun, me te vertet ashtu eshte, mos e shiko vendin po gjeniun, une mendoj se nuk ka kush qe te ndal nqs se lexon dhe je per me arrit ngelni te pershendetur!
Anonim
Postuar nË: 2008/7/1 13:42  E ndryshuar: 2008/7/1 13:42
 Mendoj te regjistrohem ne FAMA!
-Ju kshilloj te mos shkoni ne Ilirija, po ju garantoj qe kan me mbyll! qe keto universitete kan me mebet
FAMA,AAB, UBT!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/7/3 8:21  E ndryshuar: 2008/7/7 1:40
 Shqiptaret e maqedonise ne amulli luftojne per pushtet pa shtet
Jashta Temes - Stafi
ar2yy
Postuar nË: 2008/7/4 16:54  E ndryshuar: 2008/7/4 16:59
Home away from home
I bashkangjitur: 2008/2/14
Prej:
Postimet: 4167
 anonim
Ku doni bre aii
Anonim
Postuar nË: 2008/7/5 14:57  E ndryshuar: 2008/7/5 14:57
 Hana
Edhe ne qofse eshte privat mundohu me dhan maksimumin shfrytzoje talentin dhe dijenin tende..pasiqe ne UP po bohen shum padrejtesi nuk po na mbetet zgjedhje tjeter perveq se Univerziteti Privat..
Anonim
Postuar nË: 2008/7/5 16:16  E ndryshuar: 2008/7/5 16:16
 Univeristeti FAMA
Gjate tri vietve qe kam qene student i Univeristetit FAMA ,FAMA me ka len nje pershtypje jashtezakonisht te mire ne aspektin e mesim nxenjes dhe ne aspektin e ofrimit te sherbimeve administrative dhe akademike ,andaj nese deshironi te jeni Emer dhe jo numer behuni pjese e FAMA ,sepse ky do jete universiteti qe do te kete kredibilitet dhe legjitimitet ne te ardhmen dhe do jet lider i arsimit privat jo vetem ne kosve por edhe me gjere ,kjo ka deshmuar se shuem student te FAMA jane pjese e institucionve shtetrore te republikes se Kosoves me poste te rendesishme :-)
Anonim
Postuar nË: 2008/7/5 16:26  E ndryshuar: 2008/7/5 16:26
 L.GECI
Universiteti FAMA eshte universitet serioz, kredibil dhe i cili do te jete nje nder univeritettet me serioze jo vetem ne Kosove por edhe ne rajon ,FAMA ka nje staf akademik shume te avancuar ne aspektin profesional,nje staf administrues dhe menagjues jashtzakonisht serioz dhe vigjilent ,Universiteti FAMA eshte mundesi reale dhe ideale per te studiuar pasi qe qdo gje eshte transparente ,efektive dhe efikase ne ofrim te sherbimeve te studenteve ,FAMA eshte mundesia ku studenti ka privilegje dhe perparsi, ka mundesi dhe aftesi per tu treguar i sukseseshem ,andaj behu pjese e Universitetit FAMA ,ku do te bindesh se ne te ardhmen nuk do jesh numer por emer ,kjo gje edhe ka treguar per shkak se shume student te cilet kan qene pjese FAMA jane bartese tw posteve shume te rendesishme ,institucionale shtetrore dhe private ,hulumto dhe binduni vet!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/7/6 19:07  E ndryshuar: 2008/7/6 19:07
 FAMA
S`ka rruge tjeter, UNIVERSITETI FAMA!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/7/10 7:48  E ndryshuar: 2008/7/10 7:48
 UP para se gjithash
UP eshte edhe do te mbetet para tjereve,personalisht e kam kry fakult. e fizikes ne UP jam i knaqur.Pse nuke jan keta fakultete me me rendesi aty ku po thuni ju ne privat,pse???i keni nda studentet ne dy grupe juridik dhe ekonomik...qashtu po deshka a,turp>>?
Anonim
Postuar nË: 2008/7/10 7:56  E ndryshuar: 2008/7/10 7:56
 a e dini cka dmth fakulteti privat........
asnje fakultet privat ska vlere,jan te paaft per UP e rrugdaljen e gjejne ne fak. private-te pa baze dhe jo legjitim,skan faj studentat po arsimi i larte......
Anonim
Postuar nË: 2008/7/11 13:49  E ndryshuar: 2008/7/11 13:49
 Pėrshėndetje
Universiteti AAB ėshtė njėri ndėr Universitetet mė efikase , sa i pėrket Profesorėve mė me emėr nė Kosovė.Kushteve rreth studimeve,hapsira e mjaftueshme si dhe organizimin e gjithanshėm qė ofron............Tė kuptohet qė po flas pėr universitetet private ndersa pėr Universitetin shtetėror tė kosovės me shpresė qė do tė bėhet mirė
Anonim
Postuar nË: 2008/7/11 16:28  E ndryshuar: 2008/7/11 16:28
 Auk
AUK-i eshte ma mire miri ne ballakn perto nuk ka fjal edhe qmimi prej 5000 euro viti tregon cellsin e vet keshtu qe i lumi ai qe i ka mundesit per AUK.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/15 0:09  E ndryshuar: 2008/7/15 0:09
 univerziteti privat
univerzitet private jan sikur autobusat qe i jep pare kondukterit e ai te dergon ne vendin e duhur edhe kto te ashtuquajtura univerzitete po i japesh pare te dergojn ne vendin e duhur d.m.th ne diplomim pra rendesia e tyre esht shum ma pak se pak
Anonim
Postuar nË: 2008/7/15 6:48  E ndryshuar: 2008/7/15 6:48
 iba
tung :pint: si jeni te qith mos ja nin oj iliri se jeni ma te fortit 8-) :hammer: :roll: :-D :-) :-( :-o :-? 8-) :lol: :-x :-P :cry: :oops: :evil: :roll: ;-) :pint: :pint: :hammer: :idea: [i][b][color=00CCCC]iliria[/color][/b][/i]
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 6:27  E ndryshuar: 2008/7/16 6:27
 AAB VEND PER TE GJITHE
Nese doni te beheni te sukseshem, cilesor dhe lidership ejani ne UNIVERSITETIN AABAAB
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 6:33  E ndryshuar: 2008/7/16 6:33
 UNIVERSITETI AAB
NUK KA VEND SI AAB NESE DONI TE STUDIONI EJANI NE AAB NUK DO TE ZHGENJEHENI.
UNE JAM STUDENTE NE AAB DHE CKA DO QE DESHIRONI DO TE GJENI NE ABB
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 6:34  E ndryshuar: 2008/7/16 6:34
 Ia vlen te studioni ne Universitetin AAB !
Nese deshironi te jeni lider, mos nguroni ! Vizitojeni Universitetin AAB dhe kushtet qe i ofron po ky Universitet ,atehere do te bindeni se eshte vater e dijes dhe suksesit !
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 6:41  E ndryshuar: 2008/7/16 6:41
 Universiteti AAB !
I lumi ai ose ajo qe behet pjese e Universitetit AAB !
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 6:55  E ndryshuar: 2008/7/16 6:55
 Zgjedhje e perkryer -AAB -ja!
Nese niseni me veture dhe nuk dini se ku te shkoni te studioni atehere qe te mos beheni nervoz per te kerkuar parking per veturen tuaj, dhe,njekohesisht nese doni te beheni zot i vetvetes ,rruga e vetme qe te shpie drejt dijes dhe suksesit, ka vetem nje emer - UNIVERSITETI AAB !
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 7:20  E ndryshuar: 2008/7/16 7:20
 EJANI NE AAB
HAHAHAHAAH
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 7:22  E ndryshuar: 2008/7/16 7:22
 EJANI
jam studente ne AAB menyra e sherbimit ia vlen te studioshe pra maturante na bashkohuni neve ne AAAB
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 11:34  E ndryshuar: 2008/7/16 11:34
 UBT
..n ket web pe shoh qe paska ni munges t madhe ne vlersimin e cilesise dhe kushteve te universiteteve privat..mos harroni te nderuar se pas AUK vjen fill pas tij UBT-ja,kshtuqe ni permirsim t vogel.Ne ranglisten e universiteteve se ku do te studiojm e meriton te jete edhe UBT-ja ;)..Respekt per UBT-n..Universiteti me i mire pas AUK eshte ne Kosove..
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 11:41  E ndryshuar: 2008/7/16 11:41
 UBT
..rrnoft UBT-ja se ska me UBT-n
Anonim
Postuar nË: 2008/7/16 16:02  E ndryshuar: 2008/7/16 16:02
 Fama
-Fama eshte nr 1 e tani per ju te tjeret se di
Rrnoft fama!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 1:52  E ndryshuar: 2008/7/17 1:52
 Dorjani nga UVE-Pejė
Dorjani Universiteti i Vizionit Evropian-Pejė
Dua vetėm tė theksoj se marketingu vlenė pėr ata tė cilėt kan nevoj qe ti njef dikush dhe atyre tė ju shiten produktet, ashtu edhe ju duket se keni arritur nė atė pikė,e sa i pėrket studentave tė Juridikut nė UVE-sė, nė Pejė, mund ti pyetni profesorat tė cilėt ligjerojn tek ne dhe tek ju, sė fundi nėse personi fizik nuk ėshtė i interesuar dhe i vetėdishėm pėr tė arritur suksese, as personi juridik (universiteti), nuk mund ta bėj njė gjė tė tillė. tung nga mesatarja 9.6.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 2:03  E ndryshuar: 2008/7/17 2:03
 Arbeni UVE-Pejė
Sa pėr njoftim ishim nė ligjerata dhe profesori pyet: Koleg a e din dikush tė pėrgjigjet se cili ėshtė dallimi nė mesė tė personit fizik dhe pėrsonit juridik i pėrgjigjem se dallimi ėshtė nė faktin se pėrsoni juridik ėshtė krijes artificiale dhe krijohet me ligje, ndėrda pėrsoni fizik lindė i gjallė, besoni tregon profesori se nė Universitetin Fama, nė kėtė pyetje studenti i ėshtė pėrgjigjur se pėrsoni juridik ėshtė pėrsoni qė kryen fakultetin juridik ha ha mjerim kėshtu qė mos u ngutni tė folni pa bazė edhe njė herė pyetni profesorat e juaj tė cilėt ligjerojn tek ju dhe tek ne pėr studentėt e Fakultetit Juridik viti i dytė.tung
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 2:08  E ndryshuar: 2008/7/17 2:08
 Dorjani nga UVE-Pejė
ti lėm fjalėt e tė bėjm njė garė tė vogėt tė dijesė se vetėm kėtu ėshtė mejdani i sajė OK, tė pėrgjigjeni cili ėshtė dallimi nė mesė dashjes eventuale dhe pakujdesisė me vetėdije, kjo pytje vlenė vetėm pėr studentat e Fakultetit juridik, dhe pyetje e dytė bėni dallimin nė mesė tė veprimeve pregatitore dhe tentatives.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 2:13  E ndryshuar: 2008/7/17 2:13
 Dorjani nga UVE-Pejė
Pyetja e rradhės: 1.A jan veprimet pregaditore nė pikpamje tė veprės penale tė ndėshkueshme
2. Nėse pėrsoni drejton revolen nga pėrsoni tjetėr, tėrheq kėmbėzen por revolja nuk shkrep pėr shkaqe teknike, pėr qfar tentative bėhet fjalė. he he vetėm kėshtu mund tė tregojm cilėsin e pėrsonit fizik dhe pėrsonit juridik ku ne studiojm.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 2:21  E ndryshuar: 2008/7/17 2:21
 Dorjani nga UVE-Pejė
Tė ilustrojm njė ēėshtje penale.

Njė pėrson duke qarkulluar me veturėn e tij shkelė njė fėmijė i cili si pasoj e aksidentit vdes, pas pak vozitesi i veturės delė nga e njėjta, mirėpo i njėjti sylmohet nga prindėrit e viktimes, dhe fqinjėt e tjerė, pasi qė aksidenti kishte ndodhur nė atė vendbanim. Prinėdrit e fėmiut dhe tė tjerėt fillimisht godasin vozitėsin me gurrė duke i shaktuar lėndime trupore, duke u pėrballė me njė situat tė tillė vozitėsi fillon tė ikė dhe tė hyjė nė njė liqe i cili gjindej aty dhe duke u larguar nė thellsi tė liqenit si pasoj e faktit se i njėjti nuk dinte tė notoj ai mbytet dhe vdes, pyetja shkonė: Si kishit me kualifikuar kėtė vepėr penale, pasi qė pasoja ėshtė shkaktuar (vdekja).
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 2:42  E ndryshuar: 2008/7/17 2:42
 Dorjani nga UVE-Pejė
Pyetja e rradhės:
1. Si ndahen veprat penale nė pikpamje tė shkaktimit tė pasojės.
2. Cili ėshtė dallimi nė mesė tė veprės penale tė tė drejtė me mosveprim, dhe veprės penale jo tė drejtė me mosveprim.
3. Cilat janė kushtet tė cilat do pėrmbushen pėr revokimin e dėnimit me kushtė. Kėto dhe pyetjet e sipėrshėnuara vlejnė pėr studentat e tė gjitha fakultetve juridike nė Kosovė, dhe pėr ju tė cilėt po garoni pėr cilėsin e universitetve tė juaja. Ne studentet e fakultetit juridik viti i dytė tė UVE-sė nė Pejė shprehim gadishmėri qė tė organizojm njė garė nė fushen e penales, dhe qė deponojm pregaitjet tona e ti lėm fjalėt e zbrazėta. Pėrshėndetje nga Dorjanidhe sukses nė procesin e akreditimit me 1 tetor.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 3:31  E ndryshuar: 2008/7/17 3:31
 Majlinda UVE-Pejė
Pėr ju koleg tė juridikut tė tė gjitha Universiteteve nė Kosovė:
Ēka nėnkuptojm me lidhjen kauzale.(ilustro njė rast).
Cila janė elementet e tentatives.
D.Civile bėni dallimin nė mesė tė barabarsisė dhe jobarabarėsis sė palėve.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 4:19  E ndryshuar: 2008/7/17 4:19
 gjelozat
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 5:58  E ndryshuar: 2008/7/17 5:58
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ju me nikun gjelozat duket se ju kemi lėn pa tekst siq edhe po shifet, pasi qė keni vendosur vetėm disa ikona nėpėrmes tė cilave ju vetė e konfirmoni se cilit nivelė tė studentave i takoni, dhe pėrndryshe ne studentet e fakultetit juridik nė UVE Pejė ju sygjerojm qė tė regjistroni ndonjė shkollė tė artit sepse keni sens pėr humor por jo edhe pėr studime.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 6:05  E ndryshuar: 2008/7/17 6:05
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ju propozoj me seriozitetin mė tė madhė qė pas akreditimit nė tetor tė vitit 2008 tė vizitoni hapėsirat e Universitetit tė Vizionit Evropian nė Pejė, dhe pėrsonalisht tė bindeni nė kualitetin e hapėsirave, kualitetin e kuadrove, dhe cilėsin e studentave nė universitetin nė fjalė. Shpresoj qė kėtė propozim ta merrni pėr bazė, sepse do tė jetė nė tė mirė tė juaj. Njėkohėsiht edhe do tė vizitoni Pejėn, ku do tė ju presė nė kafe, vetėm tė mė kėrkoni mua pėrsonalisht nė kėtė Universitet.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 10:37  E ndryshuar: 2008/7/17 10:37
 Doona - AAB
Pershedetje...kush eshte ekush do te regjistrohet ne Universitetin AAB nuk do te zhgenjehet, ja vlen te studjosh, te gjitha kushtet jan, e nese thoni qe este me leht te studjosh ne universitet private kjo eshte e vertet per shkak te kushteve qe jan, ne te shtetit as gje nuk ka , as nje kusht qe te jep motiv te studjosh nuk ka. Do te jemi te paret siq kemi qen qe nga fillimi, me respekt Dona
Anonim
Postuar nË: 2008/7/17 10:40  E ndryshuar: 2008/7/17 10:40
 NJONA
AAB....AAB....AAB...PERFEKT FAKULTET... PO QKA ME JU BO DO DOVE QE SPO JU JEPET MUNDESIJA ME STUDJU SORRY...
Anonim
Postuar nË: 2008/7/18 1:12  E ndryshuar: 2008/7/18 1:12
 Tung Dona nga Dorjani-UVE
Tregom nė cilin departament studion
Anonim
Postuar nË: 2008/7/18 1:18  E ndryshuar: 2008/7/18 1:18
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ti nga AUK qė po lavdėrohesh pėr ēeshtje ēmimi, e ke shum gabim se nuk luan rolė ēmimi se edhe Rezonanca ka ēmimin prej 6000 euro, nė vitė por e propozuan vetėm pėr shkollė teknine profesionale, ejani tė UVE nė Pejė dhe sdo tė zhgėnjeheni nė asnjė moment.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/18 7:46  E ndryshuar: 2008/7/18 7:46
 Rezyme e situates se krijuar - Mr. Sc. S. D.
Mendoj qė disa Universitete private tė cilat janė renditur nė top listėn e Universiteteve mė tė vlerėsuara, besoj qė do e tejkalojnė fazėn e dytė tė tentim-akreditimit, si p.sh. AAB, FAMA, UVE, ILIRIA, etj. Mirėpo sigurisht qė disa Universitete do tė mbyllen pėr shkak tė shumė problemeve qė i posedojnė, si programet, stafi, infrastruktura, cilėsia, etj.

Unė personalisht punoi nė 2 Universitete, atė publik UP dhe njėrin privat UVE. Po tė isha ministėr i arsimit do dhe do merrja bazėn reale tė vlerėsimit atėherė mendoj qė Universiteti si UVE, apo AAB dhe FAMA e meritojnė njė akreditim sė paku tė pėrkohshėm tė cilin duhet punuar vazhdimisht nė plotėsimin e kushteve sepse edhe Universitetet mė tė njohura botėrore si HARWARD dhe OXFORD nuk akreditohen me njė akt, por vazhdimisht i nėnshtrohen procedurės sė akreditimit, sepse akreditimi nuk ėshtė AKT por Procedurė.

Tė jem realist, diēka ēfarė i mungon tė gjitha Universiteteve ėshtė ekzistimi i njė Instituti kėrkimor-hulumtues i cili do mundėsonte hulumtime tė mirėfillta qė do plotėsonin diapazonin e dijes sė studentėve. Por e vėrteta ėshtė qė jemi shoqėri nė tranzicion dhe na mungojnė shumė gjėra jo vetėm nė sferėn e arsimit por edhe nė sferat e tjera , andaj duhet tė tregohet njė tolerancė, mirėpo tė vendoset si kusht nė mėnyrė qė tė punohet nė plotėsimin e kėtij kushti.

Besoj qė vendimi politik i marrė nga Thaēi, jo nga qeveria, do tė tejkalohet dhe do tė zhbllokohet situata kaotike e krijuar nė fushėn e arsimit nė Kosovė.

Unė personalisht kam qene adhurues politik i PDK-sė por me kėtė akt, kurrė nė jetė s’do e deponoj votėn time nė adresėn e quajtur PDK!
Anonim
Postuar nË: 2008/7/21 0:31  E ndryshuar: 2008/7/21 0:31
 Dorjani nga UVE-Pejė
Nė tėrsi e mbėshtesė profesorin e ndėruar, dhe nė vazhdim do kisha shtuar edhe disa arsyetime nė lidhje me mosakreditim. Sė pari konsideroj se ka qenė lėshimi mė i madhė kur ėshtė angazhuar Agjensioni Britanik pėr Akreditim, me vetė faktin se pėr tė vlerėsuar cilėsin e universiteteve nė Kosovė, ėshtė dashtė qė tė angazhohet njė Agjension nga Evropa. Kėtė konkludim e mbėshtesė nė faktin se nė fushen e arsimit nė Angli nuk aplikohet sistemi i Bolonjes, dhe konsideroj se Agjensioni Britanik nuk ka qenė nė gjendje ta vlerėsoj kėtė sistem, e dyta i njėjti duket se ka harruar se Kosova ėshtė shtetė sapo i formuar, dhe i njėjti ka njė mori problemesh ekonomike tė cilat nuk premtojnė qė ne tė kemi njė cilėsi tė nivelit tė lartė siq i kan shtetet me njė ekonomi nė avancuar, e treta ky agjension nuk ėshtė anėtar i lidhjes sė Agjensioneve pėr akreditim nė Evropė.I bėj thirje qė tė gjithė studentėve tė Universiteteve private nė Kosovė, e qė e meritojn mė tė mirėn, qė nė zgjedhjet tjera tė mendojn mirė se kujt do ti japin votėn, sepse kjo duhet tė na bėhet mėsim, qė herėn tjetėr mos ta dėmtojm vetveten me duar tona. Ėshtė mjerim se qfar qeverie kemi, jam i bindur qė kudo nė botėn bashkohore asnjė qeveri nuk do tė tentonte tė mbyllte njė institucion tė dijes, por ja qė Thaēi duket se e shfrytėzon cilėn do situatė tė krijuar pėr ti bėr vetvetes marketing se kinse ėshtė duke punuar, por kjo do ti kushtoj.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/22 15:56  E ndryshuar: 2008/7/22 15:56
 pershendetje, nese kishte pas mundesi qe mos me ba krahasim up-ne me universitetet private se eshte e pakrahasueshme
beni
Anonim
Postuar nË: 2008/7/24 15:25  E ndryshuar: 2008/7/24 15:25
 Universitetet ne KOsov
Valla be njerz s`di qa po shihni te mir ne Universitete private vet fakti po tregon qe asnje universitet privat nuk e ka plotesu kushtin me u akreditu per mua me mir eshte me prit 2 vjet apo 3 deri sa te regjistrohna ne UP nuk regjistrohna ne ndonje universitet privat
Anonim
Postuar nË: 2008/7/24 15:33  E ndryshuar: 2008/7/24 15:33
 UP ska rrugė tjeter
Jam student i vitit te dytė ne fakultetin juridik te universitetit te prishtines ju lutem te gjithe atyre maturanteve te cilet kan mbaruar shkollen e mesme mos ta marrin vetin en qafė ete shkojn ne ndonje universitet apo fakultet privat se nje 6 e UP-se ka vkere sa nje 10 e ndonje universiteti privat me respekt ..........
Anonim
Postuar nË: 2008/7/24 15:41  E ndryshuar: 2008/7/24 15:41
 UP dhe vetem UP
UP e pakrahasueshme e pa zevendesueshme po `sdi be daj qa po shihni te mir ne universitete private nuk eshte fakti qe ka profa eminent se vleresimi eshte ZERO kush e din historin e UP-se dhe vleren qe ka UP-ja sduhet te ket me diskutim dhe dilem se ku duhet me u regjistru ne asnje vend ne bot nuk egzistojn aq shum universitete private po fajet i kan pas institucionet e me hershme te cilet i kan licencu keto universitete HAPNI SYT se kur te bohet mos thoni se kemi dit por e keni dit mir amo keni pritu me msu e keni shku neper keto universitete i vetmi universitet qe duhet me u leju apo me u akreditu eshte AAB dhe AUKme respekt..........
Anonim
Postuar nË: 2008/7/27 15:21  E ndryshuar: 2008/7/27 15:21
 Hotel Philia Podgoric
UN JAM NJE KOMPANY MJAFT E MADHE NGA Podgorica kam hotelin PHilia n Podgoric .dhe kam shpreh knaqesin teme qe tua ndihmoj se paku 90 familjeve t varfura nga kosova qe tju ndihmoj me ndihmen teme aq sa kam mundesi me 1000 euro per qdo familje per informata me te holcishme kontaktoni n Podgoric nė hotel PHilia ata te cilet kan nevoj per ndihmen time .deshiroj suksese n punė (studentet.info) mirudegjofshim.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/29 7:17  E ndryshuar: 2008/7/29 7:17
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ti qė po e lavdėron UP-nė, edhe vetė e konfirmove nė momentin kur theksove se "e dini historin e UP-sė", qė do tė thotė se UP ka qenė dikur dhe ajė relaitet i takon historisė, i takon sė kaluarės.

Por tė fokusohemi nė tė sotmėn e kėtij universiteti.
1. UP i pareformuar.
2. Shkalla e diplomimit nė vitė ėshtė shumė e ulėt, gjė qė nuk pėrkon me asnjė standard evropian.
3. 7000 studenta nė departamentin ekononmik nė vetėm 1400 m2, njė kompjuter pėr 75 studenta, e njėjta situat ėshtė edhe nė juridik.
4. Ku mund tė ketė cilėsi kur provimit i nėnshtrohen mija studenta pėrnjėher aty nuk mund tė ketė as mėsimdhėnje, e as mėsimnxėnje.
5. Byrokracia e profesorėve dhe e administrates ta zėn frymėn dhe tė detyron tė largohesh nga aty.
6.Nota mesatare nė ,pėrgjithėsi ėshtė shumė e ulėt, sepse nė UP ka ndodhė "shpėrlarja e trurit", me vetė faktin se studentet pėrkundėr asaj qė deponojn shumė mė shumė ata duhet tė pajtohen me njė 6 tė coftė, sepse retorika komuniste aty i ka lėshuar rrėnjet thellė, dhe ende profesori ėshtė faktor, kurse studenti ėshtė nė shėrbim tė profesorit.
7. Nė UP sot shkojn vetėm ata qė nuk i kan kushtet ekonomike dhe duhet me qikė tė zorit tė regjistrohen nė atė vend. Ju lutem dikur isha dhe shumė para jush dhe mirė e njofė mentalitetin e profesorėve tė UP-sė.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/29 7:28  E ndryshuar: 2008/7/29 7:28
 Dorjani nga UVE-Pejė
Nė UP tė mohohet e drejta elementare, nuk ke tė drejtė ankese sepse do tė pėsoshė edhe mė shumė.
Mund ta merrni me mendė nė UP-Juridik mėson mbi tė drejtėn kurse e njėjta tė shkelet mu nė atė departament.
Shtyhen provimet pa asnjė arsyetim, njė provim me paraqitė nuk do gjė tjetėr veqė tė largohesh nga Prishtina.
Njė nėshkrim me marrė duhesh tė thesh gjunjėt pėr ta realizuar atė tė "drejtė".
Por do tė flasim pasė akreditimit dhe ju nga UP mirė e dini gjendjen e ati universiteti i cili po ashtu ėshtė i paakredituar, dhe nė asnjė moment dhe nė qfardo rrethanash nuk mund ti ketė kushtet dhe cilėsin mė tė mirė se sa disa Universitete Private siq janė: AAB, UVE, FAMA, VICTORIA, ILIRIA UBT, AUK. Sa ka investuar shteti nė UP e sa ėshtė investuar nė Universitet e lartcekura, miljona euro koleg tė ndėruar dhe nė vazhdimėsi do tė investohet. Dhe pėr fundė ti nga UP po mos tė ishe regjistruar nė UP, me siguri se do tė vishe tek ne.
Anonim
Postuar nË: 2008/7/30 6:04  E ndryshuar: 2008/7/30 6:04
 kuku per studentat privat
studenta te nderuar apo koleg qe jeni ne fakulltetet private eshte per mendim tim njesoj sikur ata qe po shkojn neper kurse private me mesu gjuhen angleze,andaj ju kisha lut edhe nese jeni ne privat lene ejani ne UP ketu eshte tempulli i dies!
Anonim
Postuar nË: 2008/8/1 3:35  E ndryshuar: 2008/8/1 3:35
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ti nga UP-ja, ate qka ti e ke thėn ėshtė vetėm produkt xhelozie dhe inati, kush tė ka fajė se nuk ke tė ardhura tė duhura qė tė shkollohesh nė Universitete Private ku njė student i gjenė tėgjitha kushtet pėr studime, dhe mos u ngut se ju UP nuk jeni tė akredituar, dhe se nuk dihet se a i plotėsoni tė gjitha kushtet e gjithnjė duke u bazuar nė faktin se pasi Universitet private me kushte extra tė mira,"nuk po i plotėsokan kushtet" atėher ku po mbetni ju qė 20 vitet e fundit nuk keni investuar dhe a e din pse? Shteti i Kosovės ėshtė shteti mė i varfėr nė evropė nėse i ke pėrcjell statistikat e fundit, ashtu qė nuk mund tė ketė edhe Universitet kualitativ, si shteti ashtu edhe Universiteti. Deri sa nė Universitet private zbatohen sistemet e mėsimit sikurse nė Universitetin e Zagrebit dhe Beogradit, qė kan tradit 400 vjeqare, kurse ju turp ende tė pa reformuar e kam thėn mė lartė mė dhimbseni se u ja kan shpėrlarė trurin, dhe nėse ti nga UP je student nė Jurdikik tė lutem pėrgjigjmu nė pyetjet qė i kam parashtruar mė lartė, pasi qe ju qenket "tempulli i dijes", e dyta askush deri me tash nuk ka aritur tė mė pėrgjigjet nė pyetjet nė fjalė. Dhe kėto pyetje i kam parashtuar aty pėr aty nga vendi i punės ku unė punoj, qė do tė thot kėrkoj qe edhe ju "tė dishmit", tė pėrgjigjeni aty pėr aty e jo tė shfletoni nėpėr libra. Kuku e Kuku e Kuku pėr ju more studenta tė gjorė qė ende nuk e keni shijuar frymėn demokratike tė profesorėve, dhe vetė UP-sė, por ju trajtojn sikur skllevėrit.

Sa e dhimbshme kur skllavėrisė i thuani liri dhe tolerancė, kur konzervatizmit i thuani liberalizėm, kur irealja bėhet mė joshėse se realja, dhe kjo ndodh ku dikush dikuj i ja shpėrlan trurin. Shihemi pasė tetorit se si do tė shkojn punėt. Edhe pėr fund ti nga UP nėse nuk e din se me kėnd po bisedon pyete dikend nga profesorėt e UP-sė tė cilt ligjerojn tek ne nė UVE-Pejė, drejtimi Juridik, unė si student ty nuk tė lė me marrė frymė sa i pėrket pregaditjes, more papak. Tung nga mesatarja 9.6
Anonim
Postuar nË: 2008/8/3 3:34  E ndryshuar: 2008/8/3 3:34
 ssdsd
une mendoj qe auk esht me i miri
Anonim
Postuar nË: 2008/8/3 3:35  E ndryshuar: 2008/8/3 3:35
 v bggyty
une mendoj qe auk esht mai i miri
Anonim
Postuar nË: 2008/8/3 3:36  E ndryshuar: 2008/8/3 3:36
 ssdsd
une mendoj qe auk esht me i miri :hammer: :pint: 8-) :cry:
Anonim
Postuar nË: 2008/8/3 15:35  E ndryshuar: 2008/8/3 15:35
 Universiteti Privat me i miri AUK
Ata qė lavdėrojnė Universitetin FAMA janė pikėrisht studentėt e atij Universiteti qė tani janė nė ankth, pa perspektivė pėr tu dėshruar dhe tė zhgėnjyer nė ēdo aspekt, por jo vetėm mėsimnxėnėsit edhe mėsimdhėnėsit qė mund tė mbeten pa paga shtesė (-1 vend pune)[kėshtu mendojnė se ia kthejnė besimin tė gjithėve e mundohen ti japin kradibilitet tė cilėn se ka pas asnjėherė. FAMA s'ėshtė Emėr JO. Emėr nga tė gjitha Universitetet Private ka qenė ėshtė dhe do mbetet AUK.
Ju lutem lėrini kėto intriga, mashtrime se si duket po e ngushlloni se pari veten pastaj per nje gje qe edhe vet se besoni plotsisht mundoheni ta mashtroni edhe publikun.
Universiteti FAMA ka qenė qė nga themelimi por dhe ėshtė Universiteti mė i dobėt si nga cilėsia ashtu edhe efikasiteti.
P.S.Ju Student/Mesimnxenes te FAMA- s se pari mesohuni te shkruani mire e ta flisni gjuhen shqipe ashtu si shkruhet. Nuk thuhet ATU por ATY.
Anonim
Postuar nË: 2008/8/4 3:42  E ndryshuar: 2008/8/4 3:42
 pershendetje
pershendetje faqja juaj jeni shum te mir un studijoj ne fakultetin Dardania dhe besoj qe i permbush te gjitha kushtet qfar duhet te ket nje fakultet privat ka kritere te forta profesoret jan nder me te miret me rrespekt studentja nga universiteti Dardania
Anonim
Postuar nË: 2008/8/5 6:52  E ndryshuar: 2008/8/5 6:52
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ju nga Dardania ju pėrshėndes, edhe unė kam tė njėjtin mendim ashtu si edhe ju, me tė vėrtet nė Universitete Private, ka kuadro tė forta tė profesorėve por edhe tė studenteve, e fakti mė i mirė ėshtė se sot kemi studenta tė po kėtyre Universiteteve tė cilėt punojn nė zyret e Qeverisė sė Kosovės, e po ashtu edhe profesorė, kėshtu qė kolege nėse je nga Juridiku tė lutem tė pėrgjigjesh nė pyetjet e sipėrshėnuara sepse vetėm kėshtu do tė ju argumentojm kėtyre nga UP, se tek ne ka nivel tė lartė tė studentave, dhe nuk kam hyrė kėtu qė tė shtyhemi me njeri tjetrin duke i bėr markenting Universiteteve, por tė tregojm nivelin e dijenis, dhe realizimin e mėsimnxėnjės tek ne nė Universitete Private, jo rastėsisht UVE-Pejė, ėshtė ranguar i treti nė Top List pas AAB-sė, dhe Dardanisė.
Anonim
Postuar nË: 2008/8/7 10:49  E ndryshuar: 2008/8/7 10:49
 FAMA
hej ju te auk ju jeni me se paku qe mundeni me fol kur behet fjale per Gjuhen Shqipe . a mos ndoshta po keni pak inat me universitetin FAMA sepse e dini qe eshte me i mire e veq po folni palidhje qashtu veq hajt . Krejt Kosova e din kush eshte nr 1 ne ks edhe sondazhet ktu te studentet.info po tregojn . tash mundesh me then se veq student te universitetit fama kan votuar po mos harro se ju studentet e auk-it i keni kushtet ma te mira e krejt netat i keni neper shtepia . Nuk shkon mezor or burr ma te mirit jepja doren UNIVERSITETI "FAMA"
Anonim
Postuar nË: 2008/8/7 10:58  E ndryshuar: 2008/8/7 10:58
 uni. "FAMA"
nuk kena arsye per te qen ne ankth sepse dihet kush asht i pari me te vertet po skena qka me ba tash se emri amerik vlen shum ne ks e nuk e di kush munden me e mbyll ate perveq se nese e mbyll G. Bush-i , ju te auk skeni me qka te krenoheni hiq sepse auk asht thjesht nje universitet si te gjith tjeret peivat ne kosove edhe nje gje dihet se nuk mund me u krahasu me kushte me universitetin fama veq mundeni me u krenu ju me ata qe i paguani 5000 euro a me duket tash 6000 se per tjeter as afer FAMES nuk jeni . FAMA nr 1.
Anonim
Postuar nË: 2008/8/8 15:56  E ndryshuar: 2008/8/8 15:56
 ncncncncnc
Anonim
Postuar nË: 2008/8/12 13:39  E ndryshuar: 2008/8/12 13:39
 Dorjani UVE-Peje
Ju nga FAMA dhe AUK t; drejtimit Juridik pergjigjuni ne pyetjet e parashtruara me larte dhe ti kthehemi perfundimisht fushes profesionale sepse keshtu do te argumentojm se ne cilin universitet punohet me studenta ju lutem edhe njeher lerini fjalet e thata. Po shihet kjart se cilet studenta kan hecur perpara ne pikpamje profesionale.

Po duket se juve nga Universitetet tjera ju kan trajnuar vetem per ti ber marketing universiteteve ku studioni
Anonim
Postuar nË: 2008/8/13 9:04  E ndryshuar: 2008/8/13 9:04
 mendohuni dhe punoni sa me shume
Anonim
Postuar nË: 2008/8/14 7:54  E ndryshuar: 2008/8/14 7:54
 FAMA
Ja vlene te studioshe ne universitetin FAMA, rruge drejte ardhmerise čshte univerziteti FAMA.. nr.1 ne Republiken e Kosoves.......
Anonim
Postuar nË: 2008/8/18 15:30  E ndryshuar: 2008/8/18 15:30
 ILIRA- numer 1
UMI- eshte nje nder univerzitetet ma te mira ne gjith kosoven ai qe nuk ka qen asnjeher aty le te vij dhe le ta provoj se si shkon procesi i mesimit. un jam vet student atje edhe e di shum mir se si jan univezitetet tjera private me nje llaf katastrof te fillosh prej tek AAB-ja, FAMA, DARDANIA etj jan shum palidhje palidhje. Pra ejani dhe shihni univerzitetitin tone dhe do te bindeni vet qe jemi ma te miret.
Anonim
Postuar nË: 2008/8/21 8:03  E ndryshuar: 2008/8/21 8:03
 kompjuteri
computer
Anonim
Postuar nË: 2008/8/23 9:11  E ndryshuar: 2008/8/23 9:11
 universiteti Fama
akreditimi eshte shum pune e mire sepse ne disa uni.private me te vertet e merr noten shum veshtire e ne disa veq me shku ne ligj e merr 6 edhe ne fund opet diploma me pas te njejten vlere nuk eshte interesant po nejse studentat nuk kan faj fajet i kan ata qe i kan leju me u hap kta universitete
Anonim
Postuar nË: 2008/8/24 12:48  E ndryshuar: 2008/8/24 12:48
 anonim
ME PLOT MERIT ESHT UNIVERSITETI FAMA SE ESHT NJ NDER ME TE MIERET NE KOSOV PER ME TEPER KUSH TE REGJISTROHET EKUPTON VLEREN E ATI UNIVERSITETI ME FAMA TE LART JU PERSHENDES
Anonim
Postuar nË: 2008/9/3 11:23  E ndryshuar: 2008/9/3 11:23
 mr_vampiri
Gjyna met ardhė prei privatve.... Jan ba si kafiqat me kushte te mira, po mbain veq analfabeta...
Kosowars
Postuar nË: 2008/9/3 11:29  E ndryshuar: 2008/9/3 11:29
Home away from home
I bashkangjitur: 2008/7/7
Prej:
Postimet: 9014
 Univerzitet private
ju pershendes kam degjuar se ne univerzitetet private ne kosove po shkojn edhe njerezit me nga 45 vjet e mbi per me mar ka ni diplom fallc me pare
Anonim
Postuar nË: 2008/9/5 5:40  E ndryshuar: 2008/9/5 5:40
 KUJDES.....
Osht me te vertete per mu qeshe me do do komente, Une jom stundete e UP dhe e AAB,Jam ne UP se me pelqen me studiu edhe pse kushtet jane MULTI KATASTROFALE, e studioj n'AAB ,Komunikim Masiv, se UP-ja nuk ta jep kete mundesi, RESPEKT per UP-ne, ama do do qe po thojkan ne private shkojne vetem profesorat qe nuk kane pune, me vjen shume keq qe duhet t'u kundervihem, vec ju kisha pyet a s;ka ku me punu MASAR STAVILEVCI a ? a s'paska ku me punu RAMIZ KELMENDI a? a s;paska ku me punu ADI KRASTA a? A spaska ku me punu IBRAHIM BERISHA , veq kokan mbet per private kta huahauhahauha..RESPEKT & MENDONI QKA PO FOLNI, MOS U NISNI PREJ URREJTJES QE KENI NDAJ NJE UNIVERSITETI PRIVAT OSE NDAJ UP, FOLNI QKA OSHT DREJT, PSE STUDENTAT E UP-S KISHE FORT TE MEQUM...
Anonim
Postuar nË: 2008/9/6 5:02  E ndryshuar: 2008/9/6 5:02
 shum inati po ja kini UM.ILIRIA
SDI QKA PO FOLNI KUR S'DINI BRE,HAHAHA MASI SPO KINI PARE ME SHKU NE UNIVERSITET PRIVATE,se kurr s'kishi nejt ju qaty mu juv zan fryma, ne po paguajm kushte,e jo dije,duhet ta dini se kushtet qe i kemi jan shummm te mira edhe nuk pendohemi qe jemi atyy,un as qe kom konkuru ne UP,se skom koh mi njek profesorat per ni nenshkrim,a mi shku te shpija a ku me gjet,e ne po paguajm per qato sene,qe jan shum te vlefshme se nuk rrihet 100 vjen ne fakultet bacit,kshtu qe dine veten edhe mos folni shumm,e ju njekni profesorat edhe i gjeni lehte,me rendesi qe ne po hym ne pun edhe me qato diploma "false",siq po i quani juuu,edhe bile bile ma mire se ju ne bank po punojm 500E muajin hahahaha LEZET VALLA,po dhimbeni juuu,qe keni mbet qaty, me mujt e me ju marr,n'ven ju kisha hiq pi qatyhit,se si ne varreza me hii,e loqk he bi kur te hish ne UMI,TE KNAQ ERA DETERGJENTE TE LLOJ LLOJT, .E qeshtu e teprova po mfalni UP,respekt ama do sese shihet,me rendesi pjesmarrja mpuqqq per kejt juveeee.....e ju uroj vit te mbar.e ne fundd ILIRIA ESHTE ME E FORTAAA,spe lavderoj ma mire,shihet punaaa e sajjj,e un jam studente e ILIRISSSS,JAM I PROUD TOO BEE,,,, ALBBA
Anonim
Postuar nË: 2008/9/7 7:51  E ndryshuar: 2008/9/7 7:51
 i am the new
fuck all privat university
Anonim
Postuar nË: 2008/9/8 12:24  E ndryshuar: 2008/9/8 12:24
 anonim
ne unversitetet private behet studimi mė i mir se ne at shtetror
ndaq em kan student i dallum
shko studjo ne AAB
Anonim
Postuar nË: 2008/9/10 18:54  E ndryshuar: 2008/9/10 18:54
 UVE
une nuk po di pse ky inat ne mes te studentave te universitetit publik dhe atij privat duhemi me pranu realitetin se akreditimi eshte nje proces neper te cilin duhet kaluar edhe UP-ja.Statusin e kemi te njejt si ne nė universitete private si ata qe jane ne UP asnjoni nuk jemi te akredituar edhe per cilesi te studentave nuk mundet askush me fol se shihen rezultatet me kohe kur keta njerez dalin ne tregun e punes . Edhe kisha me ju keshillu qe secili ta lexoj raportin e keshillit britanik e mos te bazohet ne fjalet e qeveritarve njerz me te paskrupullt te cilet mundohen qe te ruajn pozitat e tyre permes vendimeve qesharake te tyre pa u bazuar ne realitetin ekzistues .
Anonim
Postuar nË: 2008/9/11 4:41  E ndryshuar: 2008/9/11 4:41
 Dorjani nga UVE-Pejė
Sa i pėrket njė numri tė studentave nė UP me tė vertet jan katastrofal, kėtė po e them nga fakti se nė vendin ku unė punoj pėr kėto 8 vite, kam pėrcjellė shum praktikanta (jurista), tė cilėt kan studiuar nė UP, besoni ėshtė dashtė qė gjithqka tė mėsojn nga fillimi sepse nė UP ua kan shpėrlar trurin retorika komuniste e cila fatkeqsisht egziston ende nė UP, kėtė e dinė mirė edhe studentet e UP-sė por qė ju vjen inat dhe e kan vėshtir ta pranojn njė fakt tė tillė.
Anonim
Postuar nË: 2008/9/11 6:21  E ndryshuar: 2008/9/11 6:21
 ILIRIA NR 1
ju pershendes te gjithve qe po shkruanii,secili po e lavderon vetveten,por nje gje duhet ta dini qe me ILIRI ska eshte me e forta ne te gjitha aspektet,kom gabu qe jom shku ne aab...................................iliriaaaa nr 1 jeta
Anonim
Postuar nË: 2008/9/11 6:38  E ndryshuar: 2008/9/11 6:38
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ju nga Iliria keni kujdes kur potenconi se "tė gjtithė po e lavdėroni vetvetėn", kėshtu qė duke u nisur nga pikpamja e argumentimit tė provave nėse je Juriste ti nga Iliria duhesh ta dishė se jam i vetmi qė asnjėher nuk kam lavdėruar UVE-nė, para se paraprakisht tė argumentoj kualitetin e Universitetit nė fjalė. Jam unė ai qė vazhdimisht kėrkoj nga ju tė tjerėt tė lėshoheni nė fushėn profesionale dhe vetėm kėshtu tė tregojm dhe vėrtetojm se nė cilat Universitete punohet me studentėt. Jan shumė pyetje qė i kam parashtruar unė dhe koleget e mijė nga UVE, si nga fusha e Penales, ashtu edhe nga fusha e Civilės, dhe besoni askush nuk ėshtė pėrgjigjur ende nė kėto pyetje. Tė gjith mjerisht mė duhet tė potencoj se duket se po shkojn nė studime vetėm pėr tė humbur kohė, dhe jo pėr tė "STUDIUAR", gjė me kėtė faktė qė nuk po pėrgjigjeni dhe po druani tė kyqeni nė kėtė garė si rrjedhoj vėn dyshimin se nė Universitetet prej nga ju vini shumė pakė kemi kualitet. Mos me keqkuptoni por po e lavdėroj UVE-nė, duke argumentuar pregaditjet tona. Sukses nga departamenti Juridik viti i III Universiteti i Vizionit Evropian nė Pejė.
Anonim
Postuar nË: 2008/9/11 18:04  E ndryshuar: 2008/9/11 18:04
 Asnje Universitet Privat s'ia vlen
Mos mashtroni as veten as opinionin Universitete Priavte ne Kosove jane kafeteri, burektore asgje me shume
Sidomos Universiteti REZONANCA eshte tragjedia e arsimit ne Kosove,,,Kulmi Pse s,flisni skomentoni per Rezonancen si katastrofa me e madhe e ketij holokausi te formuar...
E cfare mjek, radiolog e Farmacist valle do na dalin nga ky "Universitet"? Kush do i punesoj apo licencoj a nostrifikoj keta student. Mua me dhimbsen edhe studentet per vitet e humbura edhe familjaret qe dhane para te majme per "shkollimin" e femijve te tyre.Sepse eshyte nej enderr edhet gje qe sbehet dhe padiskutueshem e pavlefshme...
per tu mbyll nder te parat dhe qe moti duhej te Mbyllej pergjithmone REZONANCA...e pastaj tjeret
Anonim
Postuar nË: 2008/9/12 3:38  E ndryshuar: 2008/9/12 3:38
 up ma i mir nqoft se mshilen privat
universiteti publik ka nis me humb formen evet te dikurshme per arsye se shum profesor po punojn ne ato private me paga ma te shtrejta dhe msimi ne up bahet ma jo serioz veq kalim kohehs .
ndersa ne ato private veq aki pare se per nota sasht problem nfund kalon se po te kish pas ni komisjon nga akademia shkencave per mi vlersu ata nxanca edhe te privatve se a e miritojn kalimin por ata me kan te pa kuruptun komisioni veq zor ne kosov me gjet te pa kurruptuar po kta nashta skurruptohen .
Anonim
Postuar nË: 2008/9/12 17:59  E ndryshuar: 2008/9/12 17:59
 Benu realista!
ddddddd
Anonim
Postuar nË: 2008/9/12 18:07  E ndryshuar: 2008/9/12 18:07
 Mos e beni me hallakam, tregon fakte!
Gjendja e veshtire ce eshte ne kete kohe ne Universitetet ne Kosove, si ato private po ashtu edhe per te shtetit nuk i konvenon askujt!
O njerez, qitne gishtin ne koke njehere e pergjithmone, mos e uleni vehten poshte, se te tjeret do te hipin ne qafe. Kur nje populle se don veten, si te pritet ce te tjeret te na duan? Po ma thoni dikush, pse nuk komentoni si njerez te civilizuar, te shkolluar ce neser do te jeni dikush, po gjithmone shahni, e perceshni njeri tjetrin!
Cka kem faj ne si student ku vendi yne na ka kriju kete gjendje ce e kemi sot. Une bej apel te ju student, te ju ce jeni ardhmeria e keti vendi, ce te merreni me gjera serioze e jo me fjale te kota duke u shty se cili universitet eshte me i forte e cili me i dobt!
Vellezer/motra, tregone vehten aty ku jeni, vallahi nese mesoni, punoni, studioni askush nuk do ja mohoje te drejten ce ta gjeni vehten atu ku keni prirje dhe deshire!
Vellezer e motra, mundohuni te jeni produkt i vetvetes, se po se nuk jeni, atehere edhe ne universitetet me te mdhaja botrore po te jeni kurre nuk do te arrini asgje!
Andaj, puno, meso dhe suksesi kurre nuk do te mungoje!

Ju pershendes te gjithve....
Anonim
Postuar nË: 2008/9/13 11:41  E ndryshuar: 2008/9/13 11:41
 tung nga 2l@
Anonim
Postuar nË: 2008/9/15 7:51  E ndryshuar: 2008/9/15 7:51
 Dorjani nga UVE-Pejė
Ti qė e quan njė Institucion Arsimor Kosovar, Burektore etj, duhet tė tė vij TURP. Me kėto fjalė tė tuaja ti vetėm po e argumenton faktin se i takon njė niveli tė ulėt tė njeriut, se nė fund tė fundit shkolla nuk tė bėn njėri, edhe nė kofsh studenti mė i mirė. Qė tė jesh njė intelektual nuk dot tė thotė se duhesh tė pėrfundosh njė fakultet, por duhet tė respektosh tri postulatet e sė drejtės.

Nė anėn tjetėr po na argumeton se nuk ke aftėsi pėr tė vlerėsuar situaten e krijuar. Qė do tė thot se nga studimet tuaja nese je duke i vijuar apo i ke pėrfunduar nuk ke mėsuar apsolutisht asgjė, kėtė nuk po e them unė, por po e vėrteton vetė ti.

Nėse e ke ndėgjuar parėmramė Ministrin e MASHT-it, i njėjti deklaron se njė numėr i Universiteteve Private janė vlerėsuar pozitivisht, me pėrjashtim tė disa mangėsive teknike tė cilat nuk paraqesin ndonjė breng tė madhe.

Dhe ti TURPI i familjes dhe i shoqėris sonė, si e spjegon faktin se Qeverit e Kosovės, ndėrprejn punėn e Universiteteve me qėllime tė caktuara.
E dim mirė rastin e Universitetit tė gazetaris "Faik Konica", i udhėhequr nga Zotėri Ramiz Kelmendi, njeriu qė gati sa nuk e la edhe jeton pėr Kosovėn, ata qe e din historiatin e jetės sė tij, kontributet e tij tė hatashme pėr kėtė vendė dhe pėr kėtė shoqėri, dhe qka i ndodhi tė njėjtit, nuk e penguan Milosheviqianet, deri sa e penguan mund ta merrni me mend Qeveria Kosovare, dh vetėm me njė qėllim, nėse nuk e dini aso bote tė njėjtit i kėrkuan para, shokė dhe shoqe, sepse ne paranė ekemi sėmundje.

Si mund tė egzistoj fakti qė njė Ramiz Kelmend po hapka burektore dhe trafika, dhe se po ia dashka tė keqen arsimit tė Kosovės, "ė keqen" qė ai gati e pagoj me kokė.Ti TURPI i familjes dhe shoqėris tonė, bashkė me shkijet,tu se vetė ata na deshten tė keqen, Ramiz Kelmendit ju sėmua Zemra nga torturat e ish shtetit, e ashtu edhe shtetit tonė shumė tė aftė, i cili i bie grusht sektorit kryesor shtetėror Arsimit tė Lartė. Sė pari ti o TURP, duhesh tėlexosh shumė e shumė pėr tė vlerėsuar, more PAPAK, se ti aq sa din aq dhe folė. E sa i pėrket UP-sė, TURP gjithashtu, nė kėtė Universitet kan ndodh shum Abuzime Seksuale, dhe detyrime tė ndryshme ndaj studentave ti o TURP, kėtė e din mirė, e qė me kėto veprime kryejn vepra penale, TURP TURP, vetėm shkijet na i kan detyruar nė dhunim vajzat tona, dhe motrat tona, dhe kjo ka ndodh nė UP. Ju sėpari jeni tė pamoralshėm e nė anėn tjetėr doni tė "studioni"

Pėr tė "STUDIUAR nė UP, studentet duhet tė flasin fillimisht pėr "anatomin", kurse studentėt, duhet tė kruhen nga Prapanica. Ju jeni shum tė dobėt, njė fjalė e urtė thot: "MOS MI QOFT SORRA ESHTĖRAT NĖ UP.
Anonim
Postuar nË: 2008/9/15 12:06  E ndryshuar: 2008/9/15 12:06
 the best university
Hi im student,and i think that "FAMA" University is the best university of Kosova.Almost this has all condition for europian university
Anonim
Postuar nË: 2008/9/15 13:55  E ndryshuar: 2008/9/15 13:55
 the best university
Tung te gjitheve mos e bani bajat me keto sondazhe kinse universitete private nuk jane efikase.Shkurt e shqip mos te ishin kane universitet private e pikerisht Universiteti '"FAMA":arsimi universitare kishte me qene ne kolapse te thelle.Prandaj duhet ti perkraheni keto institucione,nese doni te keni prespektive.Ju falemnderit per mirekuptim
Anonim
Postuar nË: 2008/9/18 1:08  E ndryshuar: 2008/9/18 1:08
 lavederat
jeni ma te miret veq vazhdoni une vitin tjeter shpresoj te jem pjese e universiteti tuaj pasi qe une kam dhe emrin viktori tung kaloni mire shihemi ne 2009 .
Anonim
Postuar nË: 2008/9/18 1:25  E ndryshuar: 2008/9/18 1:25
 gjelozia
o gjeloza shkoni ku te doni se kush s po ju vet se jane ba keto universitete si pazar te kerreve hahahhahahahahahahahahhahhahhahahahhahahhahahhhahhhahahahhahah
Anonim
Postuar nË: 2008/9/18 6:08  E ndryshuar: 2008/9/18 6:08
 ku jeeee
Anonim
Postuar nË: 2008/9/19 4:03  E ndryshuar: 2008/9/19 4:03
 Uni...FAMA
-Hyni ne web-in zyrtare te Un. FAMA dhe te MASHT-it, dhe do ta shihni ce FAMA kete vite do te pranoje student te rinje, ka bere nje marreveshje me ca Universitetet dhe para ca dite eshte hape konkursi!
Po dihet kush eshte ma i forti ne Kosove, prej U. Private( FAMA)
Anonim
Postuar nË: 2008/9/19 9:06  E ndryshuar: 2008/9/19 9:06
 upp
up edhe ska tjetr
Anonim
Postuar nË: 2008/9/19 9:22  E ndryshuar: 2008/9/19 9:22
 up
valla nuk di pse po diskutoni per kto univerzitete private se nuk ja vlen po shifet rezultati i tyre .......kshtu qe me UP nuk ka shanca mu krahasu asnje nga kto ''univerzitete'' ....
Anonim
Postuar nË: 2008/9/19 9:28  E ndryshuar: 2008/9/19 9:28
 hhaha
Anonim
Postuar nË: 2008/9/19 10:09  E ndryshuar: 2008/9/19 10:09
 ILIRIA EDHE PIKKK e madhe e shtypit
mfal bre ti dorjan po sikur ti qe pe lavderon fakultetit ton ,edhe un kom drejt me fol qka te du per fakulteteit tem,kshtu qe m'ke ngatrru me juridik se un jom ekonomi en n'iliri edhe krjet qka muna me than eshte se aty eshte gjithqka PERFECT skam koment ma shumm per ket qeshtje,,,,,me rendesiii me msu diqkaaa ...t'pershedess shokiii kalo mir
Anonim
Postuar nË: 2008/9/20 15:01  E ndryshuar: 2008/9/20 15:01
 AAB-vetem perpara
AAB-vend drejt nje te ardhme me te mir,gje te cilen e kam provu,dhe sjam zgenjy qe e kam zgjedh AAB,nuk ehst e vertet qe nuk pranohen diplomat e universitetev private,ket e deshmoj,po nvaret te secili student se sa esht inteligjent dhe se sa e shtin en funksion ate.kudo qe et shkojsh do et arrish ne qoft se veq ki vetebesim,perapsi ma shum privatet qe ka maltretim shum ma pak nga mesimdhensit.
Anonim
Postuar nË: 2008/9/22 6:52  E ndryshuar: 2008/9/22 6:52
 Nje universitet ka Kosova
Ne Kosove e keni nje Univeristet e ai e ka emrin UBT, perndryshe UNIVERSITETI I BISNESIT DHE TEKNOLOGJIS .
Anonim
Postuar nË: 2008/9/22 7:50  E ndryshuar: 2008/9/22 7:50
 Dorjani nga UVE-Pejė-shokut nga Iliria
Tung koleg duket se mė ke keqkuptuar nuk po e lavdėroj unė UVE-nė, por vetėm po tentoj qė me argumentet e sipėrshėnuara nėse je nė gjendje ti kuptosh, ta mbrojė realitetin nė kėtė Universitet.

Unė pėrkundrazi plotėsisht pa rezervė i pėrkrahi universietet private, jo tė gjitha, shembull.

AAB, ILIRIA, FAMA, UBT, UVE, VICTORIA, RIINVEST, universitete kėto qė jan vlerėsuar pozitivisht nga Agjensioni Britanik pėr Akreditim.

Po pres edhe nga ju tė tjerėt qė tė mbroni vlerat e universiteteve nė fjalė, duke i argumentuar tė njėjtat sepse siq po shohim ėshtė ndėrmar njė aksion jo i drejtė nė drejtim tė institucioneve nė fjalė, nga ana e "Qeverisė sė Kosovės", e cila kursesi tė bėj njė klasifikim tė mirėfillt, qė mos tė dėmtohen tė gjitha Universitetet, sepse po heshtem, do tė thot se ne po e pranojm njė vendim tė tillė.
Anonim
Postuar nË: 2008/9/27 6:11  E ndryshuar: 2008/9/27 6:11
 tung
akreditimi shum pune e mire o . Fazen e dyte me siguri ka me kalu FAMA dhe AAB sigurt per tjer nuk po di edhe po me vjen shum mire qe po ndodh kjo sepse nuk o fer p.sh un jam ne FAMA edhe aty notat vetem ata qe jan student te keti universiteti e din qysh merret nuk po du me u lavderu qe eshte veshtir ama veq po du me then se nuk asht mire diku me marr 6 vetem nese shkon ne ligjerata ose ashtu "dhurat prej shpis " me pas 6 e diku me hjek shum per me jap provimin edhe ne fund me u krahasu me ata qe i ka krejt 6 ose edhe 10 ne shumicen prej universiteteve tona private . ka universitete private qe nuk ki shanca me ra pej provimi sepse i ka 50 student krejt universiteti . keto universitete te ketilla ua kan humb vleren edhe atyre qe e meritojn me qene universitete , mirepo te akreditimi politika me siguri ka pas dor sepse te gjith keta universitete jan te njerzeve qe nuk mun me i mshel lehte askush e per ket pun ma marr menja nuk e kan len asnjo . ne fund kerkoj falje nese dikush u lendu mirepo kjo eshte fakt .
Anonim
Postuar nË: 2008/9/27 6:17  E ndryshuar: 2008/9/27 6:17
 UNI. FAMA
Nuk po du me lavderu FAMEN mirepo kushtin per me i pas mbi 6000 student vetem nje uni. privat e ka pas te plotesun edhe kuptohet qe eshte universiteti FAMA . Shpresoj qe fazen e dyt te akreditohen ata qe e meritojn e jo gjithfar universiteti se po i humbin vleren edhe atyre qe e meritojn . Kur po i thu ne popull dikuj qe je ne universitet privat muj me then qe nuk po te ze se je fare student .
Anonim
Postuar nË: 2008/9/28 8:33  E ndryshuar: 2008/9/28 8:33
 Jo te gjithe qe te mbyllen!!!
-Qeveria me shume ka bere marketing politike, sesa ka mendu per te ardhmen e arsimit ne Kosove!
Me vjen kec qe disa universitete te cilat e meritojne t'a ken konkursin e hapur tash jane te mbyllura. Eshte mese e qart se Kosova nuk ka arsim te zhvillun arsimin, mirepo jo te shkoje ne ate mas sa qe vehten ta quajn te ulet. Kosova po tregon haptas qe nuk ka nivel te larte te arsimit!
Ju pershendes dhe ma merr mendja qe FAMA me UBT-n do te jene universitetet kryesore vitin e ardhshem!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/10/1 19:01  E ndryshuar: 2008/10/1 19:01
 pershendetje
privatet e deshtuar qe ne fillim te 2005
Anonim
Postuar nË: 2008/10/2 20:54  E ndryshuar: 2008/10/2 20:54
 koment...
Githa keto universitete ne kosove!!! eshte shume mire vetem shkallen e vetedijes,nuk eshte aq e larte.Ngase kjo eshte pasqyre e tyre dhe perparimit te ketije shteti kaq te vogel...
Jam bere sikur kioskat universitetet !!! dhe vetem zgjedh ku te duash mundesh ta blesh nje diplome, por mvaret sa e kuptoni ate drejtim ....klm ndoshta behet mire..
Anonim
Postuar nË: 2008/10/3 17:22  E ndryshuar: 2008/10/3 17:22
 Jepni fakte jo fjal t rrugve !!!!!
Secili prej jush qe po folni kinse qe ne keto universitete po blihen diploma atehere pse ju nuk po i qitni qeto raste ne organet kompetente apo vec po ja fusni kot nese keto universitete akreditohen disa prej tyre qfare do te thoni mandej , shume po m vjen gjyna qfar njerzve po jetojne ne Kosovė per qata edhe jena ku jena .


flm per mirekuptim !!
Anonim
Postuar nË: 2008/10/5 6:59  E ndryshuar: 2008/10/5 6:59
 universitetet private
une mendoj se qeveria e kosoves ka marr nje hap te pershpejtuar ne lidhje me univertsitete private qe ju eshte ber ndalimi per regjistrimin e studenteve te rij sepse universitete private ofojne me shum se sa universiteti publik sepse profesorate jan me te motivuar per te punuar kuptohet se pagat jan me te miar dhe mbahen ligjerat me rregull
Anonim
Postuar nË: 2008/10/5 7:10  E ndryshuar: 2008/10/5 7:10
 universiteti fama
pershendetje per te gjith ata qe japin komente une personalishte ju kisha then te gjite atyreve qe merren me thashetheme se ky universite eshte kshtu e ajo ashtu e le ti lajne keto sene le te merren me pune me te menquar se tash eshte nje treg i pahur per te gjith dhe secili mund ti tregoj aftesite e veta
Anonim
Postuar nË: 2008/10/7 13:38  E ndryshuar: 2008/10/7 13:38
 E NDRYSHME
me te vertet
universitetet private jan vetem per ata
qe u intereson diploma
por seshte mir kjo.....prandaj me mir.UNIVERSITETI I PRISHTINES.THNX
Anonim
Postuar nË: 2008/10/8 6:03  E ndryshuar: 2008/10/8 6:03
 Studentit me titullin-Tė ndryshme UP
Nuk e mohoj faktin se nė tė gjitha Universitetet nė Kosovė, qoftė Publik apo Privat, ka studenta qė studiojn sa pėr tė thėn se kam diplomė apo jam i diplomuar.Dhe kjo fare nuk ka te bejė me ate se ku studion, me ērast varet nga raporti psiqik i brendshėm i njė studenti tė cilin ai apo ajo e ndėrton nė psiqikėn e tij. Qė do tė thot koleg se e ke shum gabim sepse faji nuk kolektivizohet por duhet tė individualizohet, sepse jo tė gjithė njerzit mendojn njėjt apo i kan qėllimet e njėjta jo pra.

Ka shumė studenta qė jan tė vetėdishėm se pėr qka kan shkuar nė fakulltet, por normal qė ka edhe nga ata qė shkojn vetėm sa pėr tė humbur kohė, apo pėr tu dėfryer nė Prishtinė. Dhe kjo vlen edhe pėr UP-nė. Sukses nga studenti i UVE-sė Pejė, drejtimi Juridik viti i III.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/8 7:00  E ndryshuar: 2008/10/8 7:00
 te mjeret ju
i lexova te gjitha komentet edhe po dihet se secili student e mbron fakultetin e vete,mirpo e verteta flete ndryshe,dhe e dim sado pak secili e din se cili e miriton te jete i pari,mirpo une kam vetem nje pytje per ju.a thua a jon universitete e maqidonis dhe te shqipris ma te mira se keto tonat?qe kjo qeveri ja u mundsoj ti thujen rekordet e veta me numer te studentave nga kosova, sipas fjalve qe po nihen neper qytete tona se vetem ne maqedoni kane shkuar per te studiuar 8000 student dhe eshte fjala per keto universitete private,dhe sa i kushton kjo ekonomise se kosoves, dhe kur edhe ato universitet nuk kan akriditim.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/9 1:44  E ndryshuar: 2008/10/9 1:44
 ahaaah
ahahah isha qi me do prej profav te fames ish knaq
Anonim
Postuar nË: 2008/10/10 8:09  E ndryshuar: 2008/10/10 8:09
 anonim
-Cfare kulture, isha qi me profa! Po ti je be berlloku i Kosoves, mjeret ne qe te kemi ty.

Por prap...
Qe don me shku mu qi me ta, Veton Latifi eshte teper muskuloz hahaha
Anonim
Postuar nË: 2008/10/12 12:54  E ndryshuar: 2008/10/12 12:54
 pershendetje
u knaqt ju neper privat ena te ngartit ne te shtetit marum kurr hala ligjerata skemi majt shkoj muji hala sen sjen tu ba ju u knaqt tungiiiiiiiiiiiiii
Anonim
Postuar nË: 2008/10/13 9:26  E ndryshuar: 2008/10/13 9:26
 ???
Ku eshte mas miri a din najkush mem tregu se jom n'dilem ????????
Anonim
Postuar nË: 2008/10/13 10:51  E ndryshuar: 2008/10/13 10:51
 famaa
s`ka fjal me te miret tek me i miri,normal se un jam atyy haha aty ku jeni emer ejo numer....FAMA,investo ku ia vlen te investohet.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/14 9:32  E ndryshuar: 2008/10/14 9:32
 TARI
SINIMITITARI
SANFANFURI
SUNIJARI
Anonim
Postuar nË: 2008/10/15 7:38  E ndryshuar: 2008/10/15 7:38
 jihadi
Universitetin amerikan e akreditoj qeveria,bombat ngoj ku mja shti dy palve.haha,mu me qujn jihad,shum me njohin me ket emer.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/16 4:27  E ndryshuar: 2008/10/16 4:27
 Laura---kr---lipjan----Fama nr 1
pershndetja gjitheve ama une me sa di Fama Eshte nR 1 ne ks Ama ka edhe tjera universitete ama diqka edhe emrin e ka po dihet e keshtu qe e lexova disa komente po ata qe sillen neper rruh i shkrujn ato edhe ligjerimet jan me te mire ne universitete private se shteterore keshtu qe mos shkruni palidhje se se pari nuk po dini as te shkruni ekeni me te flisni per universitete
Anonim
Postuar nË: 2008/10/16 12:09  E ndryshuar: 2008/10/16 12:09
 jihadi
Un nuk jam kunder universiteteve private se un jam vet ne privat,po jam kunder universitetit amerikan se qeveria e ka akreditu veq se asht amerikan,ska as ni arsye se punu ni anshem,e sidomos kur asht ne pytje per ameriken,se mendon qe ajo na ka nimu,na ishte njee amerik njeher hahah,sot amerika po i kall luft qdo kuj asht ba si virus,kjo ka qen gjithmon po si thot populli e ka qit nshesh ata te keqtit se ata te verbrit nuk e shifshi.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/18 12:45  E ndryshuar: 2008/10/18 12:45
 o iliriaaaa edhe pik breeeee
IlIrIa nr 1-------jam shum krenare per ket gje qe po potencoj,jam studente e universitetit mbreteror ILIRIA,jam me e lumtura ne bote qe gjindem aty dhe natyrisht shum krenare,pasi qe aty kemi mund te them gjenite e kosoves,e kam fjalen per profat,nuk e di por me te vertete eksistojn shum njerz te talentuar qe nuk e di a mund ti ket dikush.besoni qe jan aq te zot,saqe kem knaqsi ti degjojm 24 ore.shum ka po disa jante dalluar si psh;BERIM RAMOSAJ,MIC UKAJ,BLERAND STAVILECI,JAN TE PAKRAHASUESHEM me besoni. ju pershendes te gjithve por pranoni qe ku te shkojsh duhet te mesosh sepse ti duhesh te mesosh per vete e jo per nota.kaloni mire e ju pershedessss te gjithve. un jam ni qikkkk
Anonim
Postuar nË: 2008/10/18 17:33  E ndryshuar: 2008/10/18 17:33
 U N I V E R S I T E T I A A B
Bartesi privat i Arsimit te larte -Universiteti AAB eshte dhe do te mbetet njeri nder bartesit e pare qe do te licensohet dhe akreditohet poashtu ne 5 vitet e ardhshme !Per kete jam me se e sigurte ,ngase kushtet qe ofron po ky Universitet jane ultra moderne.Poashtu edhe mesim-dhenesit jane te gjithe me tituj shkencor,si dhe,sherbimet e studenteve, apo ,thene me mire Administrata e po ketij Universiteti ju ofron studenteve sherbime cilesore ,dhe ēka eshte me e mira e UAAB se ēdo fakultet ka referentin-en e tij ose saj ku mund te drejtohet dhe te informohet per ēdo informate qe i intereson studentit apo edhe ndonje individi nga jashte !Eshte nje menaxhim administrativ i shkelqyer,dua te cek konkretisht Fakultetin Ekonomik i cili ka ne vete me mijera studente dhe referentet i ka te shkelqyera ,punetore dhe te bukura!Vetem perpara!
Pra ,Universitetin AAB e pergezoj edhe per objektin e ri !
Jeni me te miret !
Urime dhe pune te mbare te gjithe stafit ne AAB !Suksese!Ju garantoj se shume shpejte do te jeni ne renditjen e Universiteteve Evropiane !
Gjitha te mirat!
Anonim
Postuar nË: 2008/10/19 16:32  E ndryshuar: 2008/10/19 16:32
 UNIVERSITETI ''FAMA''
Te studjosh ne FAMA eshte sikur te jesh prezent ne ndonje U me renome botrore. Te gjithe ata qe i qeshin privatet, jane thjesht njerez qe nuk kane te mira materiale per te studiuar ne nje U privat!
FAMA ka shume student te mire, duke mos harruar ta ceki studentin e ketij U, i cili arriti vendin e dyte (2) ne seminarin e mbajtur ne Turqi, me noten 9.7, ne seminar te cilin moren pjese te gjitha U me te forta Evropjane!
Vetem suksese se me te miret ne Kosove jeni, per me e vertetu, hajdeni edhe shiheni te arriturat, po ashtu shihni edhe SONDAZHET ne kete WEB qe treojne se eshte NR1 per private.
Do ta shohim se kush do te akreditohet, por besoj qe FAMA do te jete i pari, se e meriton.
Nuk kam me shume fjale me shtu, vetem respekt STAFFI i U FAMA, jeni me te miret!


U
N
I
V
E
R
S
I
T
E
T
I

F
A
M
A ME TE MIRET!!!
Anonim
Postuar nË: 2008/10/20 6:47  E ndryshuar: 2008/10/20 6:47
 studenti GL
un sa per veti studioj ne u FAMA dhe jam i knaqur me punen qe ben stafi dhe administrata e ketij universiteti prof.jan n nivel t lart dhe padyshim sukseset nuk mungojn aty ku ka korreksi dhe profesionalizen.kshtu qe mundesia e vetme eshte Uni."FAMA"
Anonim
Postuar nË: 2008/10/20 15:12  E ndryshuar: 2008/10/20 15:12
 Fisi
Ju pershendes te gjithve, sa i perket kualitetit mesimor ne fakultetet private nuk eshte si duhet, kur behet fjal per AAB vetem nese je i rregullt ne ligjerata e merr ni not kaluse, po flas kshtu se edhe vet jom ne AAB, e ne FAMA e kom vellaun ai kater her ka ra ne ni provim Fillet e se drejtes, kurse anglishten kurr nuk e ka dhon tash eshte kah shkon ne kurs mir po i shkon ishalla tash e jep un anglishten ne AAB e kom kalu a tri fjal kryq sdi me ti thon.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/23 7:02  E ndryshuar: 2008/10/23 7:02
 Studenti.
Vlerėsimi i Shoqates sė Avokatėve Amerikan (ABA/ROLI, pėr Universitetin e Prishtinės (UP).
Nga ky vlerėsim tė dashur student tė UP-sė, keni dalė me kėtė diagnoz tė rėnd:

1. Mungesa e Infrastrukturės nė Fakultet.
2. Mungesa e materilaleve tė ndryshme Juridike.
3. Shėrbimi i dobėt i mėsimdhėnėsve, si dhe udhėzimet etike, dhe vlerat profesionale.
4.Numri i madh i studenėtve ne raport me mėsimdhėnėsit.
5. Pamundėsia e kryerjes sė punės praktike e shumė tė tjera.

Totalisht tė paakredituar dhe pa cilėsi akademike, mė vjen keqė me tė vėrtet.

Ėshtė njė thėnje e popullit "Kush i pari qeshet i fundit dė tė qajė, dhe ju kisha lutė mos e qelni mė gojėn sepse nuk keni mė asnjė faktė me tė cilin do tė arsyetoheshit, por tek ju ndodh gjeshka, ju jeni tė prirė qė tė bardhės ti thuani e zezė, dhe tė kundėrten.

Nėse jeni tė interesuar tė dini mė shumė pėr kėtė faktė tė ri e keni nė gazeten "Kosova Sot", e dt 22.10.2008.
4.
Anonim
Postuar nË: 2008/10/23 10:14  E ndryshuar: 2008/10/23 10:14
 studenti
Deshta te bej vetem nje permiresim sa i perket shkrimit ne gazeten Kosova Sot e keni me titullin prezantohet vleresimi per arsim faqe 8 e kesaj gazete dhe jo e dt 22 por 23.1o.2008. kerkoj falje per gabimin
Anonim
Postuar nË: 2008/10/24 10:28  E ndryshuar: 2008/10/24 10:28
 up krijon ardhmeri
sipas mendimit tim perderisa kosova asht nje vend kaq i vogel nuk ka nevoj per univerzitet private sepse mjafton up ja i cili esht ma i mir edhe i prnaushen e dhe ne shtet e tjetra ju pershndes shum
Anonim
Postuar nË: 2008/11/3 16:43  E ndryshuar: 2008/11/3 16:43
 up prape eshte ma e mira
Asni privat en kosove nuk e kisha akreditu as auk-un
privatat eshte fakt qi kan kushte ama skane kualitet te msimit e merr 10 tu i msu 20 pytje ajo eshte katastrof dmth mungon kriteri tani sudentat dalin krejt me deplome analfabeta riinvesti prej privatave i plotson kriteret e kualitetit po edhe ai me ate shpi private spo ta qon mallin e fakultetit .
universiteti amerikan (auk) eshte katastrof ka njerz kurre nuk mson krejt notat i ka a-ja
auk-u e ka perparsin qi mson anglishte mire qaq eshte kurs i anglishtes edhe sen mas shume.
up-ja per kunder kushteve te kqija edhe do vonesave si ne hyrje te provimeve,procedurave te gjata per me marre noten,mungeses te infrastruktures ,higjines katastrofale prape se prape eshte larg ma e mire se krejt ,ka profa shume te fort por edhe kriteri eshte i fort qi neser masneser kur te kryn munesh me u ballafaqu me probleme qaq .
Barbie29
Postuar nË: 2009/1/22 8:02  E ndryshuar: 2009/1/22 8:04
Just popping in
I bashkangjitur: 2009/1/22
Prej:
Postimet: 1
 UVE :S
Vet jom ne Univerzitetin e Vizionit Evropian ktu ne Peje po i kom ra shum pishman qe jom regjistru aty...kto 2 vjet jon kon vetem humbje kohe..krejt qka o premtu ne fillim kurgjo nuk osht realizu...edhe jom ardh ne perfundim qe sja vlen me studiu ne univerzitete private ktu ne Kosov..kaq
Anonim
Postuar nË: 2009/8/9 15:17  E ndryshuar: 2009/8/9 15:17
 Vetem ne Fama
Kisha me ju falenderu shume themeluesve te universitetit Fama se me te vertet po te mos ishin keto fakult. private me siguri se do te isha rrugeve sikur qe i kam humbur 3 vite duke mos na jap mundesin UP per studim,dmth kam deshtuar 3 vite me radh dhe arsyeja ka qene kinse kam ren per 2-3 pike,arsye e pa arsyeshme.... nuk do te thot se pse je ne privat i blen notat ,jo valla nuk eshte e vertet,eshte mire te arrish diqka ne jete,te studiosh ne fama eshte fate,une sa e kam perfundu vitin e dyt,tash jame punesu ne nje firme si juriste,dmth nuk i kame ble notat ,kisha me ju thene te tjerve ejani ne fama se nuk do te zhgenjeni...
Anonim
Postuar nË: 2009/8/9 15:26  E ndryshuar: 2009/8/9 15:26
 Vetem ne Fama
ti me nickun up prap eshte me e mira,une stud..juridikun ne universitetin fama,leje mos i bo shume te zot ata qe kan stud.. ne up dhe qe jan tu stud,, se i kemi pas do debate ne te universitetit fama me ata qe kan stud... ne up si per fillim as Akti nuk e kane dite qka eshte e leje mo me pas debatu diqka me shume qe nuk vinte ne shprehje ,,,per kete..... arsye i quan ti analfabeta personat qe studiojn ne privat...me fal a....
Anonim
Postuar nË: 2009/10/16 2:55  E ndryshuar: 2009/10/16 2:55
 GETII
po njerz edhe AAB edhe univerzitet i mi po edhe ma i mir esht UNIVERZITETI PJETER BUDI i cili e ka degen ma te mir ne kosov dhe asni fakulltet tjeter se ka kit dek ne kosov perpos PJETER BUDI nafalni a?
Anonim
Postuar nË: 2009/11/6 5:10  E ndryshuar: 2009/11/6 5:10
 linda
jan akreditu kolegjet private per master ju lutem tregomni per vitiin 2009=2010
Anonim
Postuar nË: 2009/11/27 9:25  E ndryshuar: 2009/11/27 9:25
 Test, just a test
Hello. And Bye.
Anonim
Postuar nË: 2009/12/9 5:48  E ndryshuar: 2009/12/9 5:48
 Ohyenny nexium canada
Hello. And Bye.
<a href="http://connections.blackboard.com/people/cc64870277/profile" target="_blank" > nexium ingredients</a> nexium esomeprazole magnesium <a href="http://connections.blackboard.com/people/bd247b1772/profile" target="_blank" > nexium omeprizol whats the difference</a> amx nexia <a href="http://connections.blackboard.com/people/73d2b9dea8/profile" target="_blank" > effects hepatic nexium side</a> Nexium Ingredient <a href="http://connections.blackboard.com/people/4efdd7e454/profile" target="_blank" > Buy Nexium Where</a> nexian nx-970 <a href="http://connections.blackboard.com/people/e8c3a949c4/profile" target="_blank" > natural alternative to nexium</a> Nexium Cheapest
Anonim
Postuar nË: 2010/5/5 16:25  E ndryshuar: 2010/5/5 16:25
 Rruga e Suksesit
Universiteti Mbretėror ILIRIRA

Sinqerisht Universiteti me vlera dhe cilsi te larta...
Anonim
Postuar nË: 2010/5/5 16:36  E ndryshuar: 2010/5/5 16:36
 U- M- I
thojn kur ta kan Inati, i ki punt mas miri, dhe kjo po deshmohet me Universitetin Mbreteror Iliria, Universitet me t`gjitha renomet Evropiane. edhe o vlla a bon me dit qikjo fama qe po livdohet kaq shumė,pse kolegji universitar fama e so veq Universiteti Fama si psh UI, ose UAAB. n`U-M-I mos harroni se e zotron edhe Princi i trojeve Shqiptare U-M-I dhasht Zoti vazhdoni qishtu
Anonim
Postuar nË: 2011/6/16 19:32  E ndryshuar: 2011/6/16 19:32
 yyy
In an official post on rift gold the World of Warcraft forums,rift power leveling players are warned that buy wow power leveling Deathwing will Plus Size Mother of the buy wow power leveling Bride Dresses[/url] not be a Rs Gold distant,wow power leveling instanced adversary,maple story power leveling but will rather be one that is ffxi gil actively seeking to destroy the inhabitants of Azeroth.Classic Dresses Deathwing will randomly Mabinogi Gold choose areas of Azeroth on Age of Conan gold which to vent his buy wow power leveling fury and will keep doing so until his Celebrity Dresses 'reign of world of warcraft power leveling terror is Cocktail Dresses brought to buy wow power leveling an end'
Anonim
Postuar nË: 2014/3/22 6:24  E ndryshuar: 2014/3/22 6:24
 zhgenjimm
athua me ne studente edukim qe kemi perfondu studimet privat ne drejtim edukim dhe tani jemi te ponsar dhe tano po na rrezikohet puna ku do te mbshtete nga kush nga ata qe na genjyn

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio