Studentet.info
Kush do jetė rektor nė UEJL?
Sondazhi ka skaduar nė 2011/1/27 3:40
Abdylmenaf BEXHETI 37 % 37 % (1369)
Zamir DIKA 32 % 32 % (1191)
Murtezan ISMAILI 23 % 23 % (843)
Tjetėr 6 % 6 % (231)
Gjithėsejt vota: 3634

 
Komentet janË nË pronËsi tË postuesve, redaksia jonË nuk mer asnjË pËrgjegjËsi per permbajtjen e tyre!
Postues Thread
Anonim
Postuar nË: 2009/4/8 3:33  E ndryshuar: 2009/4/8 3:33
 Ja dhash voton Abdylmenaf Bexhetit
Mendoj se eshte profesor i duhur per te qene ne krye te ketij institucioni dhe kerkoj nese zgjidhet repktor nepotizmin ta zhduk nga UEJL-ja jo sic e beri rektori qe eshte tani e futi tere familjen edhe macat e qent ne UEJL e shndrroi ne prone te vete.
Kam bindje se do ta rregulloj kete Universitet pasi eshte nje nder projketet me madhore ne Maqedoni ku me te vertet duhet ti kushtohet rendesi te madhe ne keqperdorimin e e madh qe eshte bere deri me tani.

Urime profesor Abdylmenaf Bexheti inshallah vin ne duart e tua ky Universitet
sculpture
Postuar nË: 2009/4/8 4:16  E ndryshuar: 2009/4/8 6:09
Just popping in
I bashkangjitur: 2009/3/31
Prej:
Postimet: 15
 ja nje sondazh paraprak
Sondazhi ka skaduar nė 2007/11/25 19:49
Murtezan Ismaili 15 % (366)
Vehbi Bexheti 35 % (861)
Zamir Dika 34 % (827)
Tjetėr 14 % (355)
Gjithėsejt vota: 2409
Gjithėsej votues: 2409

Verjetje: Ky sondazh ka qene dhe Rektori nuk shpalli kandidtura tjera mirpo u rizgjodh per se treti here ku shkeli edhe statutin e Universitetit. Stafi
Anonim
Postuar nË: 2009/4/9 1:44  E ndryshuar: 2009/4/9 1:44
 Abdylemenaf BExheti
Njeri serioz dhe pirncipiel.
Anonim
Postuar nË: 2009/4/15 13:07  E ndryshuar: 2009/4/15 13:07
 Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti
Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti ėshtė Pro-rektor pėr ēėshtje financiare.

Ai ėshtė shtetas i Republikės sė Maqedonisė, i lindur nė vitin 1959 nė Tetovė. Diplomoi nė vitin 1982 nė Fakultetin e Ekonomisė nė Prishtinė (Kosovė). Magjistraturėn e kreu nė vitin 1999, nė Universitetin “Shėn Kirilit dhe Metodi" nė Shkup – Fakultetin Ekonomik, Departamenti i Ekonomisė Monetare. Doktoroi nė tė njėjtin Universitet - studimet e politikės fiskale, nė vitin 2002.

Eksperiencėn e tij punuese e filloi nė shėrbimet e Kontabilitetit Financiar nė ‘’Tehno-Promet’’ Tetovė (1983-1985), ku gjatė viteve1985 – 1987 qe Pėrgjegjės i Financave. Gjatė periudhės 1987-1994 qe inspektor i shėrbimeve tatimore nė nivel shtetėror, kurse mė pas Drejtor i pėrgjithshėm i Drejtorisė sė tė ardhurave publike tė Maqedonisė. Nė vitin 1995 u emėrua Drejtor i Pėrkohshėm nė institucionin e njėjtė. Gjatė viteve 1996-1997 qe Ministėr i Zhvillimit nė Qeverinė e Maqedonisė, ndėrsa prej vitit 1997-1998 Ministėr i Transportit dhe Lidhjeve…

Gjatė periudhės 2000-2001 ishte Asistent Profesor nė fakultetin e Ekonomisė - Universiteti i Tetovės. Prej vitit 1998 ėshtė bashkėpunėtor i Institutit "HE-MA" nga Hamburgu, nė fushėn shoqėroro-ekonomike.
Anonim
Postuar nË: 2009/4/17 6:43  E ndryshuar: 2009/4/17 6:43
 anonim
votoj per Abdylmenaf Bexhetin per arsye se mendoj se ehte nje njeri i afte per te kryer ket detyre.dhe mendoj se do te angashahet me teper ne problemet e studenteve per arsye se ne UEJL ndodhin disa sende qe nuk i kan hije nje univerziteti.
Anonim
Postuar nË: 2009/4/17 14:50  E ndryshuar: 2009/4/17 14:50
 UEJL-ja eshte be shtepia e Alajdin Abazit
Alejdin Abazi i ka te gjithe familjen dhe miqt, shoqerin te punesuar ne UEJL kjo eshte nje tradheti shqiptare besoj se Bexheti do ta rregulloj pak do ti nxjer nga puna disa per tju treguar se UEJL-ja eshte e shqiptarve jo e Abazave
Anonim
Postuar nË: 2009/4/21 12:58  E ndryshuar: 2009/4/21 12:58
 Asnjeni as tjetri se nuk i dojne nderkombtart, por nje emer i ri ka me u kane rektor
Asnjeni e as tjteri nuk do te jen rektor ne UEJL, sepse asnjenin nderkombtaret nuk e pelqejne dhe nuk do ta lejojne, nuk i kane ne sy te mire as Bexhetin e as Diken keta spiunta e nderkombetareve, nuk ju kane shku karakteristika te mira te nderkombetart per ta. Shume korrupsion, nepotizem e shume kapadaillek dhe kane raporte te kqija me njerez me ndikim, nuk din sikur alajdin abazi me u mbajt me ata njerez.

Per cilin te vendosin nderkombetart ai do te behet rektor e bexheti dhe dika nuk i kane punt mire me njerzt dhe spinuat e nderkombtareve ne shtul, jane ne raporte jo te mira njerin prej tyre dhe do te kalojme keq nga ta. Mos u befasoni nese do ta degjoni nje emer krejt te ri ne fund qe do te behet rektor shtuli, keni me u cudit per kane kane me vendos nderkombtart a
Anonim
Postuar nË: 2009/4/21 13:08  E ndryshuar: 2009/4/21 13:08
 Vehbi Bexheti- rektor i ri i Shtulit- vec ai mundet me ua ndal hovin keqperdoriemve te Menafit dhe Dikes
Une mendoj se do te jet njani prej ketyne treve: Vehbi Bexheti, Etem Aziri ose Murtezan Ismaili

Vec qe ma shume shansa ka Vehbi Bexheti, sipas burimeve shumete sigurta. Rroft profi Vehbi,vec ti munesh me ja ndal hovin Menaf Bexhetit dhe Zamir Dikes vec ti profi ua ndal hovin ketyre dyve qe e shkaterrun Kolegjin
Anonim
Postuar nË: 2009/4/22 8:08  E ndryshuar: 2009/4/22 8:08
 OFOFO Vebi Bexheti shkatrues i gjithckaje
Vehbi Bexheti- rektor i ri i Shtulit- vec ai mundet me ua ndal hovin keqperdoriemve te Menafit dhe Dikes
Une mendoj se do te jet njani prej ketyne treve: Vehbi Bexheti, Etem Aziri ose Murtezan Ismaili


E njohim Kush eshte Vebi Bexheti, nese ai hyn ne UEJL jo qe do mbyllet UEJl-ja po edhe do degjenerohen studentet, do dhunohen do malltretohen. Familja Bexheti jane intereszxhinje me te mdhej.
Anonim
Postuar nË: 2009/4/30 10:33  E ndryshuar: 2009/4/30 10:33
 Hajduti rektor
Abdulmenafi ka vjedh paret e autostrades Tetove-Gostivar kur ishte minister i transportit. Ene pare ene fame nuk ka.
Anonim
Postuar nË: 2009/5/1 11:26  E ndryshuar: 2009/5/1 11:26
 anonim
jo se e dua Zamir diken por votova se mendoj se Abdylmenaf Bexheti esht pas si shum sahanlepires(Prevarant)
Anonim
Postuar nË: 2009/5/1 17:39  E ndryshuar: 2009/5/1 17:39
 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kush dose ne te bohet vec mos bohet deni prof i cili i ka shum qef paret
Anonim
Postuar nË: 2009/5/2 8:01  E ndryshuar: 2009/5/2 8:01
 ska gje !!!
Abdulmenaf Bexheti punon me honorar ne Ecolog ku mer rroge te cilin e enderon cdo intelektual...mos jepni komente te kota dhe se ai nuk do ta pranoj ate detyre
Anonim
Postuar nË: 2009/5/6 6:31  E ndryshuar: 2009/5/6 6:31
 tung ju pershendes
je me i miri nder te gjite profesoret ne ulje te uroj sukses profesor suksese suksese pac fat.
Anonim
Postuar nË: 2009/5/9 8:47  E ndryshuar: 2009/5/9 8:47
 une-i punesuari ne UEJL
Une mendoj se komnkurrenca aktuale per postin Rektor ne UEJL me se miri i "shkonper shtati" prof.Dr Abdulmenaf Bexhetit-definitivisht eshte pa konkurrence.Ashtu sic diti da drejtoje Faklultetin e Administrim Biznesit, edhe me mire do ta drejtoje Univerzitetin.Shpresoj se do te punoje vetedija, mendja e shendosh dhe prof.AB do te behete rektor.Eshte per te miren e te gjitheve e sidomos per ata qe e duan punen.Tung
Anonim
Postuar nË: 2009/6/8 5:34  E ndryshuar: 2009/6/8 5:34
 tung
profi abdylmenaf bexheti eshte profesor i mir dhe eshte prfesionist i mir por eshte megalloman dhe ka pak "callam"si thon tetovarėt.Pėr rektor po duhet tė jetė ai. .
Anonim
Postuar nË: 2009/6/16 13:00  E ndryshuar: 2009/6/16 13:00
 hmmmm
cili do qe te zgjidhet a e kan mar en dor shqiptaret dihet me tutje.....
asnje renovim nuk eshte be ne 2 vjetet e fundit ne univerzitet asnje.... po ato qe jane te medhje ao bljen vetura bmw audi
sekrretai i shtuli blen vetur mrenda 1 viti i ndron veturat her golf her bmw
Anonim
Postuar nË: 2009/6/26 10:22  E ndryshuar: 2009/6/26 10:22
 tjeter nga anonimi
abdulmenaf bexheti oshte fukara ene i ka qif paret per at votova tjeter
Anonim
Postuar nË: 2009/6/29 7:18  E ndryshuar: 2010/1/20 3:44
 shtata-dy
Jashta Temes - Stafi
Anonim
Postuar nË: 2009/7/4 5:36  E ndryshuar: 2009/7/4 5:36
 tjeter
un mendoj se mė mir do tė kishte qen tė zgjedhet
njė rektor tjetėr se kta spo kryjn pun sen
Anonim
Postuar nË: 2009/7/5 9:10  E ndryshuar: 2009/7/5 9:10
 rektori
kush do te jet mas miri dot bahet SHKULA REKTOR SHHBHWQ
Anonim
Postuar nË: 2009/7/11 13:21  E ndryshuar: 2010/1/20 3:53
 asnjeri
as njeri e as tjetri
EDI.RAMA
Postuar nË: 2010/1/22 6:00  E ndryshuar: 2010/1/22 6:00
Home away from home
I bashkangjitur: 2008/11/6
Prej: TETOVA
Postimet: 8123
 ANONIM
UNE MBESHTETES ZAMIR DIKA ESHT I PUNE E DIES
nightelf
Postuar nË: 2010/1/29 13:00  E ndryshuar: 2010/1/29 13:00
Home away from home
I bashkangjitur: 2008/3/24
Prej:
Postimet: 6162
 :-D
Une mbeshtes Zamir deken sepse Presidenti i Forumit eshte me te i jap presidentit 100% perkrahje ne cdo aspekt rofte qeveria.
dreqja-007
Postuar nË: 2010/2/6 7:53  E ndryshuar: 2010/2/6 7:53
Home away from home
I bashkangjitur: 2009/5/22
Prej:
Postimet: 3836
 ho
Anonim
Postuar nË: 2010/2/13 8:05  E ndryshuar: 2010/2/13 8:05
 PIRATI
Rektor duhet te jete personi i cili ka krytere dhe din te menaxhoje.E ai eshte personi AJ
Anonim
Postuar nË: 2010/4/7 5:29  E ndryshuar: 2010/4/7 5:29
 SERAFIM TOMOVSKI
UNĖ MENDOJ SE DUHET Tė LARGOHET
Anonim
Postuar nË: 2010/4/13 16:01  E ndryshuar: 2010/4/13 16:01
 Studenti UEJL
Cili do qe te vjen, duhet te beje nje pastrim kimik te profesoreve. Shume profesore nuk e kan vendin aty, kur do te shthuren disa klane dhe kur do te shporen nga andej disa profesore qe nuk meritojne paren e studenteve, dhe do te veprojne njerezit punetore dhe kualitative qe besoj se ka aty brenda por ua kan zen driten e veprimit keto imbicilat,e atehere do ti kthehet shkelqimi Univeristetit. Me kete strukture qe eshte do te humbe shume. Duhet nje refreshim aty.Njerez duhet kritere be per te qene profesore. Andaj rektori i ardheshem duhet te punoje ne ngritjen e kualitetit akademik. Sa per administraten une per vete si studente jam i kenaqur, ka njerez te ri te cilet me te vertete duket se mbyten nga puna dhe duket se bejne pune te palodheshme. Ka edhe aty vend per permiresime, mirepo ne prioritet eshte ketyre kuaziprofesore te ju tregohet se vendin nuk e kane ne nje mes edukativo arsimore
Anonim
Postuar nË: 2010/5/15 17:14  E ndryshuar: 2010/5/15 17:14
 murtezani
murtezan ismajli ja vlen t`jet rektor ne UEJL.
Anonim
Postuar nË: 2011/6/16 19:35  E ndryshuar: 2011/6/16 19:35
 yyy
Customized Clothing is a unique feature that can give someone a versatile look.New Arrival Junior Bridesmaid dresses Just imagine someone wearing clothes Black Junior Bridesmaid dresses that do not suit him,wedding gowns I’m sure it will burst you laughing.White Junior Bridesmaid dresses Wearing Customized cheap wow power leveling Clothing gives a quick review of anyone’s Other Colors Junior Bridesmaid dresses dressing sense.Mabinogi Gold Customized Clothing has always been a major part of fashion trends.prom dresses In recent world of warcraft power leveling times rich Dungeon Fighter Online gold used to get world of warcraft power leveling their Customized wedding dresses Clothing sewed from tailors and poor Special Discount Junior Bridesmaid dresses get their Customized cabal alz Clothing sewed by themselves. The work of sewing Customized Clothing was done by professional tailors and the task of tailoring was carried on by New Arrival Flower Girl Dresses several generations.

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio