Studentet.info
Cila parti shqiptare do tė fitoj zgjedhjet?
Sondazhi ka skaduar nė 2011/5/25 12:00
BDI - Ali Ahemti 20 % 20 % (1543)
PDSH - Menduh Thaēi 32 % 32 % (2467)
RDK - Rufi Osmani 35 % 35 % (2647)
DR - Imer Selmani 4 % 4 % (323)
BDSH - Bardhyl Mahmuti 2 % 2 % (184)
PPD - Sefedin Haruni 0 % 0 % (39)
BDK - Hisni Shaqiri 0 % 0 % (69)
Asnjėra 3 % 3 % (271)
Gjithėsejt vota: 7543

 
Komentet janË nË pronËsi tË postuesve, redaksia jonË nuk mer asnjË pËrgjegjËsi per permbajtjen e tyre!
Postues Thread
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 6:04  E ndryshuar: 2011/3/17 6:04
 Rilindja Demokratike Kombetare
Rilindja Demokratike Kombatare ne krye me prof.dr. Rufi Osmanin do te fitoje bindshem ne zgjedhjet parlamantare.I ftoj te gjithe shqiptaret e poacerisht gjeneratat e shkolluara qe votojme RDK dhe bejme ndryshime renjesore ne statusin politiko-juridik dhe ekonomik ne Maqedoni. Skam asgje kunder BDI dhe PDSH, por te dy keta parti paten rastin te tregohen dhe te kontribojne per shqiptaret por ja qe nuk arriten te bejne sa duhet dhe tani eshte koha te marrim nje vendim te guximshem dhe te votojm RDK ne krye me Rufi Osmanin.
Ju faleminderit
Tung
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 6:17  E ndryshuar: 2011/3/17 6:17
 Drejt Fitores me RDK dhe Rufi Osmanin
Personalisht nuk jam antare dhe simpatizant i asnjeres parti politike shqiptare ketu ne Maqedoni, por jam i mendimit qe kesaj radhe zgjedhjet parlamentare do ti fitoje bindshem RDK ne krye me prof.dr. Rufi Osmanin. As Ali Ahmeti dhe as Menduh Thaci nuk arriten ti realizojne kerkesat e shqipetareve si duhet dhe prandaj jam i mendimit se kesaj radhe populli shqiptare voten duhet tia japin Rufi Osmanit dhe perfundimisht ti realizojme qellimet dhe interesat tona kometare.

Ju faleminderit
Kalofshi mire,
Tung
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 6:24  E ndryshuar: 2011/3/17 6:24
 koalcion i ardhshem
koalicion i ardhsem PDSH RDK sukese
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 6:53  E ndryshuar: 2011/3/17 6:53
 PDSH - RDK FITORE
Menduh Thaci dhe Rufi Osmani binom per te rrezuar strukturat diskriminuese te shqiptarve.

Shpresoj ne nje fitore te madhe te ketyre dyve.
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 6:55  E ndryshuar: 2011/3/17 6:55
 urime fitorja
ka me i mbyt partit tjera RDK-e prof.Rufi
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 7:07  E ndryshuar: 2011/3/17 7:07
 Drejt ndryshimeve me Rufi Osmanin dhe RDK
RDK ne krye me Rufi Osmanin do te jete pjese e koalicionit te ardhshem dhe do tia thyej hundet ketij kafshes-qenit - Nikolla Gruevskit. RDK ne zgjedhjet e ardhshme do te fitoje 14 deputet por duke patur qellimin e paster dhe kombetare te Rufi Osmanit, ai do te ftoje edhe nje parti tjeter ti bashkangjitet dhe bashkerisht do ta nencmojne skajshmerisht kete kafsh me emrin Nikolla Gruevski.

Ja kalofshi mire vllezer
Tung
babarekes
Postuar nË: 2011/3/17 8:47  E ndryshuar: 2011/3/17 8:47
Home away from home
I bashkangjitur: 2009/11/13
Prej:
Postimet: 9383
 Menduh Thaci
PDSH


nga BABAREKES
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 8:51  E ndryshuar: 2011/3/17 8:51
 Fitore e MADHE e Rufi Osmanit-RDK
Kesaj radhe do te fitoje Rufi Osmani-RDK.
Iu beje apel te gjithe te rinjeve qe masovikisht ta votojne RDK-Rufi Osmanin dhe nje here e pergjithmone ti realizojme idealet tona komebtare. Rufiu do te jete lideri i cili do ti realizoje qellimet tona.
Mireupafshin ne fitoren e MADHE.
Paraprakisht te uroj fitoren e MADHE i nderuar prof. dr. Rufi Osmani.

Bisede te kendshme,
Gjitha te Mirat,
Tung
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 8:56  E ndryshuar: 2011/3/17 8:56
 Rufi Osmani - Hero i MADH
Kesaj radhe e gjithe popullata eshte me JU i respektuar prof.dr. Rufi Osmani. Te jeni te bindur se do ta keni mbeshtetjen e fuqishme te elektoratit dhe popullit shqiptare.

Urime, Urime, Urime FITOREN

Me RDK drejt fitores se MADHE

Me respket,
Kalofshi mire
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 9:04  E ndryshuar: 2011/3/17 9:04
 Jepni mbeshtetjen e Juaj Rufi Osmani-RDK
Me mbeshtetjen e Juaj te nderuar vllezer dhe motra do te mund te arrijme ti realizojme idealet shekullore te popullit Shqiptare. Prandaj kerkojme ndihmen dhe perkrahjen e Juaj qe te mbeshtetni partin Rilindja Demokratike Kombetare ne krye me prof.dr. Rufi Osmanin. Pas fitores do ti ftojme edhe partit e tjera shqiptare qe te na bashkangjiten dhe te formojme nje koalicion kunder sllavo maqedonaseve. Presim mbeshtetjen e Juaj,

Me respekt,
Nje nga antaret e ngusht te RDK-se
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 9:27  E ndryshuar: 2011/3/17 9:27
 rufi osman
rufi osman
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 9:39  E ndryshuar: 2011/3/17 9:39
 RDK dhe Rufi Osmani
Te dashur lexues dhe ju votues te studentet.info
ne jemi nje popull qe kemi dit t'ju japim mundesi atyre qe kan deklaruar se mund t'i cojne proceset perpara. Kjo praktike ka qene evidente deri ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2008, ku edhe kesaj radhe iu dha nje mbeshtetje BDI qe te prodefiloj ne skene dhe t'i realizoj premtimet qu ua beri qytetareve shqipetare. Jemi deshmitare se kjo nuk ndodhi, edhe pse thiret si parti e luftes, keto te njejtit haruan kerkesat e ish luftetareve dhe familjeve te deshmoreve te kombit. Po e njejta parti pa asnje pik turpi e shet gjakun e shqiptarit duke i vrare bijet me te dashur dhe te deshmuar te ketij populli. Andaj jam i bindur ashtu si i shperblyem me voten tone, kesaj radhe t'i denojme dhe t'u japim mundesi forces se re rilindase e cila besojm se nuk do i haron kerkesat e shqiptareve.

Me shum respekt, dhe vetem ne fitore me RDK
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 10:31  E ndryshuar: 2011/3/17 10:31
 Vetem Rufi Osmani dhe Menduh Thaci e zdrojn Alin
Nese do bashkohen PDSH dhe RDK do fitojne. Nese nuk bashkohen do fitoje Ali Ahmeti. Kush do e duroje edhe 4 vite Hazreti Alin me 40 Hajdutet.
DreniR
Postuar nË: 2011/3/17 11:18  E ndryshuar: 2011/3/17 11:18
Home away from home
I bashkangjitur: 2007/11/26
Prej:
Postimet: 194
 RDK-ja e Rufi Osmanit...
Fitore bindese e Rufi Osmanit.
Suksese RDK.
musa56
Postuar nË: 2011/3/17 15:38  E ndryshuar: 2011/3/17 15:38
Home away from home
I bashkangjitur: 2010/5/25
Prej:
Postimet: 434
 "parni valjak"
Ajo karikatura te gazeta KOHA, do rea;izohet 100%.
Kapte "parni valjak" hahahahahaha
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 16:04  E ndryshuar: 2011/3/17 16:04
 Tetova PDSH
Votova per PDSH, Fitore :)
Anonim
Postuar nË: 2011/3/17 16:27  E ndryshuar: 2011/3/17 16:27
 A po me duket A esht ka kthehet PPDSH e 96
EEEEE esht ka me duket se kemi kthy ne vitin 1996 kur Rufi Osmani me Mendu Thacin benin BUMIN ,po dikush i percau i shpartalloj,me duket se ishin bash keto Azis pollozhanat e keta qe tash jan ne kryesi te BDI ,Kam frig se prap do tradhetohen dhe do Shpartallohen ...SHpresoj tash ta ken mesuar mesimin dhe te punojn me kok te fresket SUKSESSS
the_bad_boy
Postuar nË: 2011/3/17 16:40  E ndryshuar: 2011/3/17 16:40
Home away from home
I bashkangjitur: 2007/2/9
Prej: TETOVĖ
Postimet: 1534
 PDSH
PDSH

Pa dyshim.Partia e vetme SHQIPTARE ne Maqedoni
Averoes
Postuar nË: 2011/3/18 7:54  E ndryshuar: 2011/3/18 7:54
Just can't stay away
I bashkangjitur: 2008/2/22
Prej:
Postimet: 129
 VETEM NJE PARTI
PDSH , PDSH , PDSH
Virtual
Postuar nË: 2011/3/18 12:00  E ndryshuar: 2011/3/18 12:00
Home away from home
I bashkangjitur: 2010/11/19
Prej:
Postimet: 543
 Kush jan kto qe votojn bdin?
Nuk muj me kuptu si mindet me pas hala njerz qe votojn bdi-n vallahi! Ama hic nuk muj me i kuptu? Po cka duhet bre me ndodh qe me pa o shqiptar? A nuk e shihni se na moren ne qaf jrejt, fukaralleka ne te gjitha ant! Zoti na rujt.
epopeja
Postuar nË: 2011/3/18 13:11  E ndryshuar: 2011/3/18 13:11
Just popping in
I bashkangjitur: 2011/3/15
Prej:
Postimet: 10
 rufi osman
mbeshtetsim rufi osman ka ni politike te vizion
Anonim
Postuar nË: 2011/3/18 16:05  E ndryshuar: 2011/3/18 16:05
 RDK drejt fitores
te gjith ju shqiptar te vertet votoni per njeriun me te pastert dhe me te drejt ne sferat politike RDK
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 1:55  E ndryshuar: 2011/3/21 1:55
 RDK
Me RDK ne fitore te reja, dhe ne zbardhjen e drites se politikaneve shqiptar, boll me me kto kretena qe sdin as 1 fjal ta lidhin
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 7:41  E ndryshuar: 2011/3/21 7:41
 sondazhi
RDK pozit - BDI opozit. PDSH te shtabi
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 8:05  E ndryshuar: 2011/3/21 8:05
 RDK +Dr
RUFI OSMANI + IMER SELMANI
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 9:21  E ndryshuar: 2011/3/21 9:21
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
Vetem nje njeri eshte qe mundet te mposht maqedonet e ai eshte Menduh Thaqi fitorja eshte ebindshme e pdsh.ekemi kryetar komune edhe un jam i gv por nuk beri asgje per gostivarit me gjith ato premtime qe i beri do bie investitor te huaj kuedi qka asgje konkrete.Mbaruan o shqiptar koha e genjeshtrave ne bejm lufte,lufta e fort eshte ne parlament jo me trimeri te rejshme.vetem pdsh nese hyn ajo ka fuqi tjeter kush askush se me maqedonet duhet te kesh forc e ket forc kush tjeter ne mk perveq THAQIT e posedon. ai i mshon tavolines askush tjeter ju flm GOSTIVARI ME TY PDSH JUNGJATJETA.ZOTI E BEKOVTE PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 9:37  E ndryshuar: 2011/3/21 9:37
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
Nuk jam kunder Rufiut ne zgjedhjet lokale edhe un ikam dhen voten sepse nuk e deshta Bejten.por tash flasim per zgjedhje parlamentare nuk ka kapacitet Rufiu te dal ball me maqedonet se e thojn nje thenje popullore nese sben me dialog,friga e ben tveten.vetem thaqi eshte njeriu qe mundet ti shpetoj shqiptaret askush tjeter eka forcen eka burrerin ika te gjitha.ju ekeni deshmitar se nuk besi asgje per gostivarin asgje vendosi njeres me te kqij se qe ishin me drejtorin ne gjimnaz katastrof.shekulli 21drejtori te zihet me nxenes.rruget ne shekullin 21te kontribojn populli gjysmen e parave askund nuk ka kshtu.kur e ben nje gje bene si duhet e bllokoj rrugen te city center e bllokoj pjesen me te bukur te qytetit.nuk shkohet me kshtu njeres perpara.premtime per investitor asnje investitor,edhe ujin qe e pim sekemi tmir.do bie investitor per mbeturinat te bejn fabrik asgje edhe nga ato do paguaj borgjet e komunes dhe mer borgje qe mbas 5vitesh te paguhen ai nuk paguan borgjet por i zmadhon borgjet.asgje ska qka te bej perveq thaqit.i vetmi qe ne 2006-2008hera e pare ne R.M leshoj para per 50xhami beri fakultetin ne bajnic punsoj mbi 2000shqiptar ku bdi per 3vjet e diqka 1400punsoj edhe at pa vend pune.vota eshte e shenjte popull mos e jepni per ata qka nuk munden te bejn per shqiptaret.ajo pdsh beri qe usht te behet prej 4fakultete ekzistuse ne 16.ajo pdsh beri qe shqiptaret dhe maqedonet te levizin pa viza gjat qeverisjes se atyre.e shum tjera qe ndoshta i dini edhe ju memire se un JU PERSHENDES TGJITHVE duhet te mendoni dhe te krahasoni at se kush mundet tbej tmir per shqiptaret se per bdi as qe dua te bisedoj ajo as nuk hyn ne ket debat se ajo ka ra moti
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 9:59  E ndryshuar: 2011/3/21 9:59
 pdsh
rroft ,,pdsh ja ajo ka me dalen fituse
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 10:00  E ndryshuar: 2011/3/21 10:00
 pdsh
ta dini se tan shqiptarija dota votoj pdshn se vetemn aty nuk ka tradhtar te kombit lene kto hajdutat e bds
A_LEVNOVA
Postuar nË: 2011/3/21 10:49  E ndryshuar: 2011/3/21 10:49
Home away from home
I bashkangjitur: 2008/12/6
Prej:
Postimet: 479
 A_LEVNOVA
Ka gjera ne jete qe vijne natyrshem...
Ashtu, edhe ne skenen politike shqiptare, vjen edhe RILINDJA DEMOKRATIKE KOMBETARE , me ne krye RUFI OSMANIN dhe ashtu natyrshem do vij, por do vij fuqishem, bindshem. Vetem me fitore...!
Fuqishem, per shkak se ka krenarine kombetare,
Bindshem, sepse ka forcen e mendjes politike dhe bindjen e mases, ngaqe ecen neper rrugen e ndryshimeve ne plan kombetar...!
Ashtu, padyshim do vij me fitore...!
RDK!
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 13:22  E ndryshuar: 2011/3/21 13:22
 kumanova me rdk
Prof rufiu gezon autoritet ne masen e gjere te popullin dhe kete here populli shqipetar i maqedonise do t'ia jep nje shanse, te tjeret i provuam, e sidomos kete te luftes qe deshtoi totalisht, te pakten thaci dicka beri ndersa ky asgje, eshte zero per politike...
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 14:10  E ndryshuar: 2011/3/21 14:10
 Kumanova RDK - Nga Afghanistan
Per gjith simpatizantet e PDSH, e pam ne se cka beret ju, e pam ne se si i rat tavolines me grusht, e pam ne se cka beret ne BRODEC, mos harroni te populli mban mend shum, juve qe thuani se do bej koalicion PDSH dhe RDK, shum gabim jeni, ju kete e thuani me qellim qe ne shpin te Zr. Rufiut te beni rejting dhe te mbledhni vota, jam i bindur se RDK nuk do bej koalicion parazgjedhor me juve, por jo vec me juve por me askend, ajo parti do dale vet ne zgjedhje dhe do fitoje bindshem e mandej do kerkoj per koalicion gjithshqiptar per ne pozit apo opozit me qellim qe pala maqedonase mos te jet ne gjendje te vendoj kushte por te jemi ne ato qe vendojm kushte, e jo deri tani juve e nderuara PDSH hyt ne qeveri pa te pakten as edhe nje kusht, por mos te folim edhe per BDI qe kur ne jet nuk jam ndje me keq se jam shqiptar, pra te manipuloj aq lehte me nje BDI aq te madhe nuk mundem me paramendu. Deshtim me i madh ne histori te shqiptarve ne Maqedoni eshte periudha e BDI.
Te nderuar bashkqytetar nuk bej propagand politike por bej thirje per vetedijesim te neve shqiptarve ne Maqedoni qe te votoj njeriun e duhur, njeri qe i takon te na udheheq, njeri me backround te maadh politik, njeri Doktor i Shkencave, nje profesor qe Maqedonet thon pse nuk qelloj ky njeri Maqedon, nje njeri qe sakrifikoi gjithcka per neve o popull. Mos te lejojm cfardo rrugaci qe me intrigat e veta te me behet mua lider dhe te me dergoj drejt humnerave, drejt poshterimit qe jam shqiptar, dhe me ne fund te them te me dergoj ne Afghanistan te punoj per egzistenc edhe pse kam kry fakulltet dhe prap kam qen i papun dhe pyetne veten pse, sepse disa politikan kan nevoj per te holla materiale per partin e tyre dhe jo pse skam pasur kualifikime. Ne fund dua te shtoj se gjith do keni perfundimin sikurse une por ateher do jet vone.
I nderuar popull shqiptar nga Maqedonia ju kisha lut te votoni nje SHQIPETAR.
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 17:16  E ndryshuar: 2011/3/21 17:16
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
I nderuar kumanovar nuk e shifni situaten memir se ne qe jemi ne gv edhe un jam njeri nder ata qe ekam votu Rufiun por nuk beri asgje per gostivarin.Gostivari ja dha ati vendin qe e la 97e mori duheshte te deshmonte dhe ato premtime qe i dha 1tpakten ta realizonte.Me vjen keq qe ju kumanovaret por edhe kercovaret jeni ata qka Bdi fitoj bindshem me juve se ju mashtroheni me burrni te rejshme se keni qef te provoni secilen parti perat humbin te gjith shqiptaret .Dhe ndodh nencmimi qe na behet nga maqedonet me bdi e juaj te gjitha gjerat ne ket shtet per tmiren e shqiptareve vetem pdsh ika be te tjerat i ben edhe i shesin dit per dit.Nuk na duhet kualicioni parazgjedhor por ju do vini dhe do kerkoni kualicion pas zgjedhjeve pdsh eshte me e forte se asnjeher bindshem do fitoje do shifni mbas zgjedhjeve
Anonim
Postuar nË: 2011/3/21 19:59  E ndryshuar: 2011/3/21 19:59
 Kumanova RDK - Nga Afghanistani
I nderuar simpatizant i PDSH, nese me thuani se juve keni ber dicka per ket popull ateher BDI-ja na qenka lule me ere, po juve zoteri ci beret kti populli te pakten nje te mire na trego, kurse te keqijat ti numeroj une :
1) Brodec - Vdiqen te ri dhe u burgosen shum tjer qe ende kalben neper burgje.
2) Juve hyret ne pushtet pa asnje kusht, vetem e vetem qe te nxehni karrigen tuaj, pra per Pushtet, dhe prej asaj kohe ende shqiptaret nuk munden te drejtohen.
3) Ne Haracin u vra nje simpatizant i BDI-se ne kohen e zgjedhjeve, a thua kush e vrau?
Un kerkoj mendimin tuaj ne lidhje me kto tema por ka dhe shum ....
Nuk them juve jeni te keqij e ato te mire, por them se ato ende me te keqij qe me tjera metoda e shkatrruan popullin shqipetar. Ma shume jan vrare mbas lufte se para lufte, kte te gjith e dijn, si eshte e mundur te vrahen njerezit ne sy te botes dhe te mos gjindet fajtori. Ne Rasce vdiqen njerz te pafajshem, po qe si ka vra vet BDI-ja pse nuk eshte ne gjendje qe kjo parti te gjej fajtorin, te zbardh rastin a thua ska fuqi, ska kompetenca, ska dijeni apo NUK DON.
Ne Kumanov eshte fakt se ka fitu bindshem BDI-ja mirpo ajo ka qen dikur dhe nuk do jet kurr me.
O ju njerz hapni syt sa seshte bere vone....
Pershendetje per gjith lexuasit dhe respekt per te gjithe nga Afganistani.
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 1:18  E ndryshuar: 2011/3/22 1:18
 BLLA BLLA
JU LUTEM DICKA ME U TREGUA, NUK KAM PARE KURE NE JETE EDHE STUDENT EDHE HAJVANA NJEKOHESISHT.
PO PSE PO KOMENTONI TANE DITEN NEPER FORUME PA LIDHJE E NUK PO ROKNI LIBRIN ME MESUA.
A KESHTU U THOTE KRYELARTI RUFI.
PO U BENE 10 VITE SE MERENI ME KETO GJERA E ALI AHMETI VETEM PO FITON.
PO MOS FOLNI PA LIDHJE SE SHYQIR ZOTIT JENI NJE PAKICE E VOGEL QE PAGUHI NGA DIKUSH ME BE TAN DITEN BLLA BLLA NEPER FORUME KUNDER ALI AHMETIT.
PO NJE GJE DIJENI SE SHUM E VOGEL JENI.
POPULLI E PERKRAH ALI AHMETIN, KURSE KETA TE TJERIT JANE MER NJERIN PERPLASE PER TJETRIN.STUDENTI
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 3:54  E ndryshuar: 2011/3/22 3:54
 Vota shpreh vullnetin e lire te qytetarit
te nderuar miq dhe dashamire, i lexova ca comente dhe me erdh interesant ajo se gati se te gjithe thirreni ne "nuk jam anetar (simpatizues) i asnje partie, por apeloni qe qytetaret ta votojne prof,dr,doc,mr Rufi Osmanin". une nuk kam asgje kunder profesorit te nderuar Rufi Osmani, po amo me keqardhje them se atij ju dha rasti te tregon se sa di te menaxhoj sendet kur u zgjodh si kryetar i komunes se Gostivarit, cfar beri ne Gostivar?? e vazhdoi retoriken e Menduh Thacit - asgje tjeter, tere kohen merrej me Nevzat Bejten. Ali Ahmeti nuk eshte "i pagabueshem" se njeri te pagabueshem.. thjesht.. nuk ekziston, mirepo retorika e tij nuk i ngjan as asaj te Rufi O. e as asaj te Menduh Thacit. Eshte i kycur ne kete proces (te cilin akoma nuk e kuptoni ju student te nderuar-procesi i Shqiperise se madhe). Te i prishish sendet eshte fort gje e lehte, por te cojsh vendin dhe kombin perpara ne keto kohera te coroditura dhe politika marksisto-leniniste nuk eshte lehte, por ne nje te ardhme te afert do te kuptoni se Aliu me gjith mangesite qe ka si "njeri" procesin e shtyn perpara. #Vota paraqet vullnetin e lire te qytetareve, per ate votone ate qe mendoni se eshte me i dobishem per neve si shqiptare#. pershendetje
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 8:40  E ndryshuar: 2011/3/22 8:40
 Kumanova RDK - Nga Afganistani
Pershendetje per parashkruesit, un se pari smundem te jem aktivist i asnjeres parti se un jam shum larg nga Maqedonija, pra jam ne Afganistan e per ato skeptiket munden te kerkojn nga Administratori i Forumit qe te bej nje kerkes per IP time dhe te shohe se nga shkruaj ne ket moment, pra un ska logjik te jem aktivist. E per studentin qe dha komentin e tij, se cfar studenti ndjehet ai qe ne fjalorin e tij ka vend per fjal si hajvan etj.., un zoteri i nderuar kam kryer fakulltetin dhe 1 vjet kam qen pa pun i nderuar sepse dikush nga pozita juaj me kerkoi te holla qe te meritoj nje vend pune ne shtetin ku jam rritur sepse ajo parti ka nevoj per te holla dhe fushata parazgjedhore. Pse askush nuk pergjigjet ne pyetjet e mia dhe me pergjigjen me pyetje. Dicka te ju them nese nuk jeni ju studentet qe ti rregulloni disa pune mos mendoni se do vij tjeter kush te i rregulloj punet e tona. Un edhe njeher them se sjam aktivist i asnje partie mirpo me gjith zemer do e perkrahi nje njeri qe i ka hije te me udheheq nje Doktor i Shkencave e jo si disa qe ende skan te kryer fakulltetin dhe manipulojn me juve student te nderuar sikur te jeni ne shkoll te mesme, a jeni pyetur ndonjeher disa funksionar te BDI cka kan te kryer si psh Tahir Hani ai ende eshte student dhe ka plot te tjer.

Tung tung rrespekt
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 8:41  E ndryshuar: 2011/3/22 8:41
 ;)
BDI, ME NE FITIMTAR GJITHMON!!!
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 10:56  E ndryshuar: 2011/3/22 10:56
 BLLA BLLA
PER KUMANOVEN RDK, JU ZOTERI NJE HER SI PIKA E PARE HIQNE PSEUDONIMIN KUMANOVA SE NUK JU SHKON SEPSE NJE PERSON NUK MUNDET ME PERFAQESUA NJE QYTET, PER KETE TE JESHE SHUM I SIGURTE,POASHTU TE JESHE SHUME I SIGURT SE NE KUMANOVE BINDSHEM DO TE FITON PERSERI BDI, KURSE PERSERI TE JESHE BUKUR SHUM I SIGURTE SE JU KOT SE THONI SE NUK JE NE ASNJE PARTI E SECILIN TE DYTIN MUHABET E LEVDON KRYELARTIN PROFESOR OSMANI,KETA FORE KAN MARUA MOTI.
SA PER INFORMIN SE JU NUK E NJIHNI ZOTNI PROFESORIN ME MIRE SE NE NE GOSTIVARE,SA PER INFORMIM RDK EDHE NE GOSTIVARE DO TE HUMBE BINDSHEM, A E DINI PSE,SEPSE ZOTNIJA TERE KOHEN MERET ME FJALE,U BENE DY VJET VETEM DY QARKORE KA NDERTUA NE GOSTIVARE KU I KA PREMTIMET E FUSHATES.
POASHTU EDHE NJE INFORMIM, ZOTNI PROFESORI I JUAJ RJEDH NGA NJE FAMILJE ME E MADHE KOMUNISTE NE GOSTIVAR.
KURSE PER KRYELARTESIN QE E KA KA ARGUMENTE PLOT, MOS MENDONI SE ESHTE I VETMI PROF DR, KA EDHE PLOL TE TJERE POR NGA MODESTIJA E TYRE NUK VA NDEGJON KUSH ZERIN, E KI PROFI JUAJ SECILEN TE DYTEN FJALE UNE JAM KY UNE JAM AJ.
POLITIKA SKA LIDHJE ME TITUJT PROFESIONJAL I THONI PROFIT KRYELARTE,SE KRYELARTET EDHE ZOTI I MADH NUK I DO.
BEHENI PK ME LOGJIK DHE LOGJIKOJENI PROFIN TUAJ SA SHOKE TE VJETER I KA PAS, ASNJE NUK KA E DINI PERSE SEPSE ATE E KENI TE VETMIN QE NGA MENDJEMADHESIA SEN BENE ME AS NJE SHOK, VETEM AI EDHE PIK. POR TRIMI MIRE ME SHUM SHOKE I THONE NJE FJALE.
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 11:02  E ndryshuar: 2011/3/22 11:02
 ZOTI NA BEKOFT GJITHVE
Fiforja e Profesorit tone te Nderuar RUFI OSMANIT nenkupton Fitoren e te gjitheve, andaj o "DJEP I DITURIS" LE TA PERKRAHIM KETE SUBJEKT DHE ME SHPRES NGA PUSHTET DHENESI TE NA NDIHMON NE KETE QELLIM GJITHEVE.
URIME FITOREN E SHUM PRITUR .

VERTET PAS VESHTERSIS VJEN LEHTESIMI
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 14:24  E ndryshuar: 2011/3/22 14:24
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
I nderuar kumanovar ju sdi sa edini por ne brodec i beri bdi dhe ali ahmeti shikoni me mir incizimet ne internet ku bertet nevzat bejta dhe te tjere.por si duket ju nuk dini te vlersoni ju jeni mesuar tu mashtrojn sic u mashtroj bdi 8vite provonje edhe me rufiun por ne e shofim ende me mir ne komun ekemi asgje ska ber as qe mundet te bej.por te garantoj qe ju do na lutni per te hy me neve ne qeveri do shifni se kush do jet partia e pare fituese
Anonim
Postuar nË: 2011/3/22 14:53  E ndryshuar: 2011/3/22 14:53
 Kumanova RDK - Nga Afganistani
Te nderuar shkrues, un nuk e perfaqesoj asnje shoqeri e le me nje qytet, un momentalisht gjindem ne Afganistan ne Bagram, me thuaj vec nje fjal si mendon te jem aktivist i ndeonjeres parti kur jam afer 4 000 km larg vendit tim, un shkoj ne pushim atje mirpo atje jam nje koh shum shum te shkurter saqe skam kohe as televizion te shikoj, un nuk e njoh personalisht profesorin e nderum mirpo nje pun e di se ai ka fuqi te bej ndryshime te rrenjesishme ne Maqedoni ne cilin do aspekt ka fuqi dhe besoj ne te shum. Un nuk kam asnje dobi personale prej tij mirpo un shprehi deshperimin tim ndaj partive tjera politike shqiptare ne Maqedoni dhe nuk shoh anje te ardhme ne at shtet me keto njerz te njejte, dhe te vetmin shpetim e shoh tek Profesori i Nderuar Rufi Osmani, kurse un nuk du asgje me teper pervec se juve student dhe ju intelektual ne Maqedoni mos te keni te njejtin fat si une te rrini 4 000 km larg familjeve tuaja vetem e vetem pse dikujt ju tek ashtu. Pra ky do jet komenti i fundit nga ana ime mos te mendoni se po bej ndonje fushat parazgjedhore ose dicka te tille se edhe vet ZOTI ka then se ndihmoje veten pastaj un te ndihmoj ty, dhe une dua ta ndihmoj veten qe te me ndihmoj ZOTI. Andaj ju kisha lut qe te ndjekni rrugen time se ndryshe do kemi perfundim te hidhur sic e kemi tash e sdi sa vjet.

Me rrespekt per gjith lexuesit, dhe me shpres se sdo ket asnje keqkuptim nga simpatizantet e partive tjera, me plot sinqeritet edhe njeher e ceki se sjam ne asnje parti dhe se kurr sdo jem, jo per tjeter se thjesht mendoj se partit duhen me udheheq njerez adekuat e jo njerez qe na kan udhehequr deri tash, kurse me kritika dhe me sugjerime cdonjeri prej neve ka te drejte te shpreh kenaqesit dhe pakenqesit e tyre.

Pershendetje
Anonim
Postuar nË: 2011/3/23 2:07  E ndryshuar: 2011/3/23 2:07
 Tetovari
Ska pse te ngutemi,do vijne zgjedhjet,
do te shohim se kush ka me shume shok(simpatizus)qe e perkrahin.Rrofte SHQIPTARIA,ZOTI TE NA PRIN NGA E MBARA.
Anonim
Postuar nË: 2011/3/23 6:33  E ndryshuar: 2011/3/23 6:33
 Pse nuk u shfaq komenti IM???????
Dje postova nje koment dhe fare nuk e di arsyen pse nuk u shfaq.... pershendetje
Jjeta
Postuar nË: 2011/3/23 16:04  E ndryshuar: 2011/3/23 16:04
Just popping in
I bashkangjitur: 2011/2/26
Prej:
Postimet: 20
 ...
Jam per fitore te PDSH dhe RDK. qe bashke te jene ne kualicion, edhe pse??? po uroj qe BDI-se kete here ti themi
Anonim
Postuar nË: 2011/3/24 8:31  E ndryshuar: 2011/3/24 8:31
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
SA ME E FORTE PDSH AQ ME TE MBROJTUR SHQIPTARET PERAT JU LUS TE VOTOJM PDSH SEPSE KSHTU NE SHQIPTARET MUNDEMI TE ECIM PERPARA ANALIZONI GJERAT SE PDSH KA QEN 1998-2002 NE QEVERI KISHTE PERPLOT PROBLEME LUFTEN NE KS POR EDHE LUFTEN NE MAQEDONI DHE NUK I MBET TE BEJ GJERA ME TE THEKSUARA.AJO THENUR KUSHTIMISHT ISHTE PARTIA ME E FORT QE PERBALLOJ 2LUFTA.E PER 18MUAJ NE VITIN 2006-2008 DESHMOJ SE ESHTE SHUM MA E MIR SE BDI.NUK JAM KUNDER Rufiut por nuk kemi gjera konkrete ne gv edhe pse ekam votuar edhe un vetem met vetmin qellim sepse shqiptaret e gv ja kishin borgj per vitin 97.por i vetmi qe mundet tbej dhe qe beri shum ndryshime per 18muaj eshte pdsh.ajo pdsh fakultet ne tetov i pru ne gostivar njejt.ajo pdsh ka punsu per 18muaj 2900kurse bdi per 1400edhe at pa vend pune kurse te pdsh te gjith jan ne pune.kur e keni ndegju bdi te sulmoj partit maqedone Vetem 1burr ne historin e shqiptareve te Maqedonis ne parlament edini te gjith se cka u beri dmth per tfol ashtu duhet te kesh zemer mos kesh frik tjesh i fuqishem por edhe i drejte.bdi i vrau te gjith ushtaret e uck i vrau dhe i malltretoj te gjith.nje ligj nuk mundi te sjell per 4vjet qe invalidet e luftes dhe ushtaret e uck te trajtohen si maqedonet.ju lus qe mos votoni bdi sepse shkatrohemi si shqiptare.Ket mandat pdsh do ket shum punsime dhe perfaqsimi i shqiptareve si ne aspektin e ndarjes se buxhetit poashtu edhe perfaqsimit te shqiptareve ne shtet do te jet me ligj e regullume.Thaqi ka then ne sa mbledhje te pdsh neper deg nendeg se nuk do nxjerr prej pune pamar parasysh bindjes politike por do te mundohem te punsoj te tjere sepse kshtu ne mundemi te shkojm perpara.JU LUS TA MBESHTESIM PDSH TE GJITHE NESE DESHIROJM TE JEMI SHQIPTARE NESE JO VOTONJE BDI EDHE SIC KA FILLU EDHE IDENTITETIN DO NA NDROJ.SIC BERI ME ARSIMIN SHQIP KU NE DITARET E SHKOLLES PREJ SHTATORIT DO TE SHKRUHET VETEM NE GJUHEN MAQEDONE JU FALIMINDERIT BESOJ SE EDHE JU SIKUR UN EDONI TMIREN E VET EDHE JA DONI TMIREN KOMBIT,JU PERSHENDES STUDENT ZOTI QOFT ME NE RROFT PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/3/24 15:12  E ndryshuar: 2011/3/24 15:12
 uck
Eshte koha qe politika shqiptare te ndryshoj ne shume sfera ,eshte momenti qe ti ndalojme keto marrezira qe i ndodhin popullit shqiptar si ne ate ekonomik dhe ne ate politik. Asnjeher nuk kemi qene me diskriminues e as para 2001,une si shqiptar dua qe parat e mija te mos te shfrytezohen per projektin 2014 te shfrytezohen vetem e vetem per luftetaret e 2001 e jo per gjera tjera . Boll ma se shpirti do na plas se ky nikoll e ka bere qe vetem e vetem qe ne cdo familje shqiptare i treti te mos te votoj i ka detyru shqiptaret qe te demoralizohen per ne votime qe sa e sa te humbim deputet ju lutem punoni. se do plas shpirti duke kerkuar vota
Anonim
Postuar nË: 2011/3/25 4:18  E ndryshuar: 2011/3/25 4:18
 timii
PDSH dhe marvehsja politike e vetmja alternative per shqiptaret
Anonim
Postuar nË: 2011/3/25 8:18  E ndryshuar: 2011/3/25 8:18
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
PDSH PDSH DHE VETEM PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/3/26 11:08  E ndryshuar: 2011/3/26 11:08
 Sa cudi
Interesant deri sa larg shkon injoranca dhe interesi i njeriut.
Ne kete forum gjithmon ka dalur fitues PDSH-ja ndersa ne realitet gjithmon e dijme se pa asnje dyshim PDSH-se i takon titulli humbes.
Pyes keta qe e hapen kete sondazh?
Sa % mendoni se eshte i sakt ki sondazh?
Anonim
Postuar nË: 2011/3/28 6:41  E ndryshuar: 2011/3/28 6:41
 erdhi koha per ndryshime
rdk rufi osmani...ne shqiptaret kemi problem per kvalitet jo per matrapalla dhe thundrina... :hammer: :clap: :shock: :evil:lll
Anonim
Postuar nË: 2011/3/28 12:19  E ndryshuar: 2011/3/28 12:19
 Anonimi ...!!!
Me than te drejten asnjera nga partit nuk ka punu deri tash mir per ne Shqipetaret,as Bdi,Pdsh,Dr apo Bdk....
Shpresojme se Rdk-ja do te punoj per nje te ardhme me te mire per te rinjet Shqipetare...Rrofte profesor dr.Rufi Osmani...!!!
Anonim
Postuar nË: 2011/3/29 13:28  E ndryshuar: 2011/3/29 13:28
 pdsh
menduh thaci(azreti hamza)weq ai e meriton woten e shqiptarwe....ndersa ali torbesh delja bardh..e lagu bishtin dhelpna se lagu bishtin dhelpna ka lajt...
Anonim
Postuar nË: 2011/3/29 14:28  E ndryshuar: 2011/3/29 14:28
 politikanet
politikanet e sotshem jan per tu va ci nenen
Anonim
Postuar nË: 2011/3/30 8:26  E ndryshuar: 2011/3/30 8:26
 zoti na i dhuroji
pse te votohet partia e rufi osmanit?sepse nuk ka alternativ tjeter.....sepse besoj fuqishem qe ai qe e premton dhe e reaklizon,ne mos e rezlizon ather ai nuk do te hyj apo qendroj ne nje qqevewri si kjo apo si ajo me heret e pdsh.....jan pra shum arsye se pse duhet qe te perkrahet dhe votohet kjo parti qe ne krye te saj qendron rufi osmani.....une politikisht i kam taku partis se bdi,por pas gjitha ketyre gjerave qe po i ndodhin kesaj parie as qe mundem te shoh veten pran saj.....nuk mundem te pranoj poziten nencmuese dhe poshtruse te saj per karshi koalicionit politik me te ashtu quajtuurin carli te maqedonis.....dhe tani mu kujtuua edhe nje arsye se pse duhet te votohet rufi osmani ,sepse aii nuk kryjon partner dhe partneritete strategjike me ate qe ne esenc jan anti shqiptar.......i prift e mbrara dhe em gezon fakti se ka vertet perkrahje masovike.....erdh pranveraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Anonim
Postuar nË: 2011/3/30 10:35  E ndryshuar: 2011/3/30 10:35
 pa dyshim
Ali Ahmeti njeru qe nuk fol shum por qe zgjodhi shum qeshtje te hapura ky meriton ma shum nga xhdo politikan tjeter shqiptar ju qe mendoni ma ndrishe esht e drejta juaj po te ulesh e te mendojsh jo me shum se 2min krahasojeni kete me te tjert
mandela
Postuar nË: 2011/3/30 12:40  E ndryshuar: 2011/3/30 12:40
Home away from home
I bashkangjitur: 2011/2/1
Prej:
Postimet: 398
 rufi osman
por rdk
Anonim
Postuar nË: 2011/3/30 15:38  E ndryshuar: 2011/3/30 15:38
 cka
cka beri rufi osmani deri tash per GV shum thjesht te njejten do e bej edhe po te futet ne qevri llafe vetem llafe
Anonim
Postuar nË: 2011/3/30 17:49  E ndryshuar: 2011/3/30 17:49
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
eshte turp padyshim te flasesh per ali ametin tlutem me vjen shum keq per juve te bdi si sju vjen turp te mbureni me Ali Ametin jeni edhe student shikoni gjerat me ndryshe mos mbyteni me genjeshtra qe edhe vet e dini se jeni ne rrug tgabuar tpakten ju studentet mendoni memire se per pleqte nuk ju ze shum per tmadhe ju pse shkoni nshkoll per tehy npun pse paguani taksa dhe tatime neket shtet a nuk duhet ne si shqiptar me at perqindjen ton ti gezojm ose duhet LUANAT E NIKOLLA GRUEVSKIT TI NDERTOJM DHE KISHAT E SLLAVO MAQEDONASVE TURP TKENI. UN PERVETE TURPROHEM KUR THEM SE KEMI PARTI SHQIPTARE NE QEVERI ECILA VETEM QE IDENTITETIN NUK NANDROJ TNA BEJ SLLAVO MAQEDON SE ALIU EDHE AT ME PAS MUNDSI E BEN.NUK JAM KUNDER RRUFIUT SEPSE ASKUSH NUK EDI SA POLITIKAN TE VIN PAS GABIMET E ALI TORBESHIT.NUK I DESHTET TORBESHET NUK E DISHIT CANOVSKIN ISHTE KUNDERSHTAR NE ZGJEDHJET LOKALE NA U PERMBAJTEM PDSH QE TFITOJ PRAP SHQIPTAR JU KERKONI KUALICION ME CANOVSKIN O TE PAFTYR EDHE BYTH ALIU EP PER QEVERI JO DIQKA TJETER TURP BDI TURP
Anonim
Postuar nË: 2011/3/30 17:57  E ndryshuar: 2011/3/30 17:57
 PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE
U ERDH FUNDI NE FSHATIN E DEPUTETIT ADNAN JASHARI THAQI KA PAS TAKIM JO FORMAL JENA BEFASU TE GJITH SE ASNJEHER PDSH SKA QEN AQ E FORT DMTH NFSHATIN KU GJITHMON BINDSHEM KA FITU PDSH.POR ADNAN JASHARI 8VITE DEPUTET AS EDHE 1GUR NUK E LARGOJ PREJ GROPE.FUNDI U ERDH O TE PAFTYR O UDBASHA MBAROJ KOHA E UDBASHAVE DHE E MASHTRIMEVE TE ALI AMETIT POPULLI DON PUN POPULLI SDON LUANA PERMENDORE PUN PERFAQSIM NE EKONOMI FINANCA MINISTRIN E DREJTSIS DOGANA KU JEMI 0%TE PERFAQSUAR MOS U MBYTNI ME TRIMERI TREJSHME TE ALI TORBESHIT JU PERSHENDES
Anonim
Postuar nË: 2011/3/31 16:30  E ndryshuar: 2011/3/31 16:30
 rdk
Koalicioni i radhes DR dhe RDK
Anonim
Postuar nË: 2011/4/3 3:20  E ndryshuar: 2011/4/3 3:20
 BDI
Kot e keni, BDI eshte e para.....
Nuk vendohet ne dyshim fitorja, por vetem me sa gola do e keni diferencen...
Anonim
Postuar nË: 2011/4/3 6:11  E ndryshuar: 2011/4/3 6:11
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
JO BDI DO JET E FUNDIT SE BDI DO TA DENOJ POPULLI SE NUK LEN POPULLI SHQIPTAR TE BASHKOHET ME SERBET DHE RROMET TE BENI KUALICION O TE PAFTYR JA TREGOHENI SE JENI SHPIUNA SE THAQI I BEN THUSHIT DOSIET.KUSH I BEN TASH KUALICIONET ME SERBET BDI ROMET DHE TORBESHET KUSH I BEN VETEM SHPIUNI ANTI SHQIPTAR ALI AHMETI
Anonim
Postuar nË: 2011/4/4 16:41  E ndryshuar: 2011/4/4 16:41
 anonim
nuk e kuptoj cilat ndryshime,kur e kishim ne komun dhe ende e kemi nuk shofim ndryshime sa beri ne komun aq do bej edhe ne qeveri.O qytetar jasht gv ne jetojm ne gostivar dhe e pam z.Rufi Osmani mos u merni vetem me fjal te profit se profi vetem fjal ika asgje tjeter.un nuk i takoj asnje partie politike por i vetmi simbas meje qe mundet tbej eshte thaqi se ai eshte per maqedonet ilaci askush tjeter vetem aii esht ilaqi per gruevskin
Anonim
Postuar nË: 2011/4/5 8:29  E ndryshuar: 2011/4/5 8:29
 Buba
Shkendiiiiiiiiiiiiiiija :D
Anonim
Postuar nË: 2011/4/5 18:24  E ndryshuar: 2011/4/5 18:24
 dkudxtln
Anonim
Postuar nË: 2011/4/6 1:50  E ndryshuar: 2011/4/6 1:50
 timii
Marveshja politike e vemtja alternative per daljen e e irjm nga kriza qe ka kaplue
Anonim
Postuar nË: 2011/4/7 6:57  E ndryshuar: 2011/4/7 6:57
 RDK -PDSH
Une mendoj vetem te bashkuar RDK dhe PDSH mund te formojne koalicionin e ardhshem me Partite maqedone.
Anonim
Postuar nË: 2011/4/7 15:10  E ndryshuar: 2011/4/7 15:10
 Se bashku per nje te ardhme sa me te mire.
Mendoj se pas votimit me 5 Qershor duhet me u ba nje koalicion se bashku pdsh-rdk per me e rezu bdi-ne per shkak se erdhi me gjak ne pushtet dhe e shohim se nuk kane bere asgje per popullin,nuk jane te afte per ushtaret e uck-se te bajne dicka, ce 7 vjet sa jane ne qeveri,e lere per tjeret.
Anonim
Postuar nË: 2011/4/7 16:42  E ndryshuar: 2011/4/7 16:42
 PER ANONIMIN
THACQI PER GRUEVSKIN ESHTE ASGJE TJETER VETEM SE NJE VOJVOD.....E NDER SHQIPTARET DHE NE FJALORIN E GJUHES SHQIPE NUK ESHTE E NJOHUR FJALA APO TERMI VOJVOD.....THACI ESHTE I MIR EDHE PER TE VENDOS NE KALA NJE KRYQ BASHK ME BDI SIKUR SE KRYQI I VODNOS....BDI DHE PDSH NE TESI E MAQEDONIZUAN SHKUPIN....MENDONI SE PER CKA DHE PER KEN VOTONI JU O SHQIPTARE TANI KUR KENI EDHE ALTERNATIV TE VOTONI ,KENI DY YJE TJERE IMERIN DHE RUFIUN QE POLITIKA SHQIPATARE SE PAKU NUK I KAN AS NE KOSOV DHE AS NE SHQIPRI,POR EDHE BALLAKNI NUK I KAAAAAAAAA......
Anonim
Postuar nË: 2011/4/7 16:56  E ndryshuar: 2011/4/7 16:56
 PDSH
LIDER I VETEM QE MERITON TE JET LIDER I SHQIPAREVE TANI PER TANI ESHTE IMER SELMANIIIIIIII
Anonim
Postuar nË: 2011/4/8 8:44  E ndryshuar: 2011/4/8 8:44
 E SOTMJA
TE NDEUAR QYTETARE,KALUAM NJE KOHE SHUM TE GJATE DUKE VENDNUMERUAR,BILE NDOSHTA EDHE DUKE STAGNUAR,POTHUAJSE NE TE GJITHA SFERAT E ORGANIZIMIT TE JETESES,ME GJERE SI SHOQERI.
-NE KETO VITE,ERDHEN DHE SHKUAN SHUME GRUPE,KASTA,KRERE,APO INDIVID POLITIK,ME FILLIM SHUME SHPRESDHENES,POR MBARUAN HESHTURAZI DHE DESHTUES.
MBRENDIA SHPIRTERORE E QYTETARIT TE RENDOMTE,ME VLERA "NJERZORE" PER CDO DITE ESHTE DUKE U DOBSUAR.
FALSITETI I TE MIRAVE MATERIALE DHE SHPIRTERORE PA E SHIKUAR ASPAK BURIMIN E RRJEDHSHEM,ZHVILLIMIN LOGJIK-KAH AJO QE ESHTE POZITIVE,DHE DESHIRAT E HIPERBOALIZUARA TE DISA INDIVIDEVE APO GRUPEVE,NE DEM TE QYTETAREVE, JANE DUKE NA KUSHTUAR,DHE DO TE NA KUSHTOJNE SHUME SHTREJTE.NE FUND LUS QYTETARET SHQIPTARE,TE ANALIZOJNE SHUME,E SHUME MIRE TE KALUAREN E NE FUND-REZULTATI I VENDOSJES DO TE VIJE VET.JU PERSHENDES NJENI PREJ TE MERZITURVE PER JETEN E SOTME.
KETIJ KOMENTI PLOTESISHT DO TI PERGJIGJEJ REFRENI I NJE KENGE TE GRUPIT "TROJA" : JANE DO FJAL QE NUK PO MUJ ME I THANE...!
Anonim
Postuar nË: 2011/4/11 16:16  E ndryshuar: 2011/4/11 16:16
 PDSH PDSHH
roft pdshh derii nvdekjee partii shpitaree PDSH ... ali ahmetit i ka ardh fundii i ka ardh koha me i kullet delettt . ROFT MENDUH THACIII
Anonim
Postuar nË: 2011/4/11 16:17  E ndryshuar: 2011/4/11 16:17
 PDSH - DPA
PDSHH PDSH PDSHH PDSH PDSHH PDSHH DHE VETEEEM PDSHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH TETOVA ME TYY PDSHHH
Anonim
Postuar nË: 2011/4/11 16:19  E ndryshuar: 2011/4/11 16:19
 TUMBA - PDSHH PDSHHH
PDSH 4 EVER ROFTT MENDUH THACII
Anonim
Postuar nË: 2011/4/12 9:49  E ndryshuar: 2011/4/12 9:49
 rufi osmani
vertet gjith shqiptaret kan nje shpres te ju....mos na e humb besimin dhe shpresen qe kemi....mos na genje....mos na vej ne pozit edhe me te rend qe jemi....se mjaft me ishte me keta stalinistaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Anonim
Postuar nË: 2011/4/12 10:28  E ndryshuar: 2011/4/12 10:28
 ela
UNE SPO VOTOJ PER ASNJE PARTI PER SHKAK SE ASKUSH PREJ KTYRE SPO BAN ASGJE PER NE,POR VEC PER VETE PER XHEPIN E VET...DO ISHTE MIR POPULLI TI HAP SYT..
Anonim
Postuar nË: 2011/4/15 5:05  E ndryshuar: 2011/4/15 5:05
 erdhi koha
per dui shum keq me vjen se sdo ken koh te shpiunojn me
u erdhi fundi
Anonim
Postuar nË: 2011/4/15 17:54  E ndryshuar: 2011/4/15 17:54
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
stundent te dashur shifni pak sondazhet shikoni pak 28.2 per Thaqin dhe 7.8%per aliun jeni shum larg o te gjor o bdi po bashkohuni edhe ju qe sjeni te mpothtim ket bdi se na shkatroj te gjithve shqiptarve me respekt GOSTIVARI ME TY THAQI JE I VETMI NE R.M QE MUNDET TNA SHPETOSH NGA KY NENCMIM DHE ANTISHQIPTARIZEM QE NA KA FUT BDI
Anonim
Postuar nË: 2011/4/16 13:30  E ndryshuar: 2011/4/16 13:30
 Bujare
BDI do te fitoj kjo esht e qart dhe ska qka te perkrahim parti tjeter BDI i di punet ma mir se cilado parti tjeter.A nuk po e shihni sa shqiptar ka punsuar dhe sa e sa pune te tjera ka mbaruar ne ket shtet qe partit tjera i linin pas dore.RRoft Ali Ahmeti figura me e eshquar e ketij shekulli.E ke perkrahjen e shumices.
Anonim
Postuar nË: 2011/4/16 14:36  E ndryshuar: 2011/4/16 14:36
 kjo esht me reale
me te vertet do ta ket perkrahjen nga shumica e meriton zotri Ali Ahmeti te jet ne pushtet edhe shum mandate te tjera.Na solli shume te mira pse partit tjera mos ben me shum per ket popull po BDI a nuk po e shihni se sa deg univerzitare ka themeluar ne gjith qytetet e Maqedonis mesojn te rit ne gjuhen amtare ne qdo institucion gjen shqiptar te punsuar e shum te mira te tjera.UROJ FITORE ME 5 QERSHOR PER BDI nė PARTIN ME TE MADHE SHQIPTARE NE MAQEDONI
Anonim
Postuar nË: 2011/4/16 15:08  E ndryshuar: 2011/4/16 15:08
 PDSH-partia e se ardhmes se shqiptareve
DUHET TURP TU VINE JUVE O TE PADITUR O JU TE BDI NGA LIDERI E DERI TE AI MA I THJESHTI JENI TE PADITUR.TURP I BOTES QENKA FIGURA MA E SHQUAR,FIGURA MA E SHQUAR I VRAU ME MIJA NJERES ME GJAKUN E DESHMOREVE AI SOT BEN SEFA,EDHE LEJE ME EDHE DO TE NA KRISHTERIZOJ VENDIN A QOR JENI A NUK SHIFNI SE SHKOJ TRUALLI I BURMALI XHAMIS U BE MUZE E BIZNIS QENDER.TURP TKENI.SIKUR SE EPAT SONDAZHET 28.2%PER THAQIN DHE 7.8%PER ALIUN DO HUMBI BINDSHEM KSAJ HERE DO SHOFIM MAS ZGJEDHJEVE GOSTIVARI ME TY THAQI
Anonim
Postuar nË: 2011/4/16 16:38  E ndryshuar: 2011/4/16 16:38
 Edon
RDK kush dushet tjeter me fitu :))))
Anonim
Postuar nË: 2011/4/16 16:48  E ndryshuar: 2011/4/16 16:48
 BDI
BDI NUK MUND TE QUHET PARTI SHQIPTARE DHE TE THIRET NE EMR TE SHQIPTAREVE SEPSE DERI SA BDI BEN KOALICION PARZGJEDHOR ME TE GITHA MINORITET TJER BOSHNJAR ROM ASHKALI DHE TORBESH PRA BDI LIRISHT MUN TE QUHET PARTI E MIONRITETEVE POR KJO DUHET TE NA GEZOJ TE GJITHVE SE BDI E NDJEN HUMBJEN QE DO TI VI NE KTO ZGJEDHJE POR DO TE ISHTE MIR QE BDI TE BENTE KOALICIN EDHE ME LSDMN E CILA E SOLLI ALI AMETIN NGA ZVICRA NE MAQEDONI QE TI VRET SHQIPTARET DHE INSISTOJ NE MOS PRISHJEN E MAQEDONIS
EDI.RAMA
Postuar nË: 2011/4/18 14:24  E ndryshuar: 2011/4/18 14:24
Home away from home
I bashkangjitur: 2008/11/6
Prej: TETOVA
Postimet: 8123
 rufi osman
rdk
Anonim
Postuar nË: 2011/4/19 1:15  E ndryshuar: 2011/4/19 1:15
 Rufi Osmani ka be shum per Gostivarin
Nje kunderpergjijgje per gjithe ato qe deklarojn se ja paskan dhene voten Prof. Dr. Rufi Osmanit ne zgjedhjet lokale 2009 mirepo paskan ngelur te zhgenjyer sepse ai nuk paska bere kurgje per Gostivarin. Te nderuar, pa dashur te ofendoj dikend, cdo kush ka te drejt te jep mendimin e tij, mirepo duhet te pakten te jemi te sinqert dhe ti lejm anesh emocionet dhe te folim te drejten. Keto 2 vite admnistrim me Komunen e Gostivarit, Rufi Osmani arriti qe t'i kthej mbi 2milion Euro borxhe te trasheguar nga ish kryetari. Para keto qe na i vjodhi pa pik turpi N.B. dhe ai qe ndertonte e rrugullonte ne qytetin tone, pa mos i paguar firmat, duke keqperdor poziten e tij, dhe duke lejuar qe te ndertohet ne te eger, si pasoj e se ciles ne qytet filluan "biznismet" t'na marrin edhe trotuaret per te ndertuar objektet e tyre grandioze. Te nderuar sot, ky fenomen eshte anuluar, dhe mafia urbane u shuajt. Rufi Osmani ka punuar me nder dhe sinqeritet dhe besoj se me te njejtin avaz do na udheheq neve edhe ne qeverin e ardheshme.
Me sinqeritet,
Intelektual i pamvarur
Anonim
Postuar nË: 2011/4/19 10:43  E ndryshuar: 2011/4/19 10:43
 Pse mos ti jepet shanece Rufi Osmanit
Shqiptaret duhet te ndjehen te lodhun nga mashtruesit te ashtuquajtun politikana,qe per 10 vjete perpos fjaleve boshe nuk kan tregua gje te hajerit per shqiptaret. Rufi Osmani ashete e aredhemja e shqiptareve Yllirides,. Mos ju besoni shpifjeve te BDI-istave, jan pjella e envero-titiste qe nuk din ndryshe perpos shpifjeve dhe manipulimeve me popull. Rufi Osmani e vetmja shanece per shqyptaret.
Anonim
Postuar nË: 2011/4/26 3:35  E ndryshuar: 2011/4/26 3:35
 UNE JAM PDSH
Ejani me ne pasi nuk do gaboheni.Keto zgjedhje i fiton PDSH andaj kaloni ne radhet tona qe njehere e pergjithmone ta largojme nga skena politike duin.PDSH

FITORE E MADHE E PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/4/26 15:35  E ndryshuar: 2011/4/26 15:35
 PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE
zotri i nderuar kryetari aktual 2miljon paguajti ka mar 5miljon kredi qe do te kthehen pas 5viteve interesohu me mir siduket emban anen e Rufiut por mos jep deklarata jo te verteta kur gjith qytetaret e shohin Rufi Osmanin.bile edhe i ben levdata Gruevskit siduket Rufiu do jet me i keq se te gjith kta qe kaluan pa hyr ne qeveri levdata.i vetmi eshte nje ne mk ai eshte z.Menduh Thaqi
Anonim
Postuar nË: 2011/4/27 21:46  E ndryshuar: 2011/4/27 21:46
 kumanova
per at kumanoven avganistan se me te vertet koka klloshar o kloshar kumanove o zorraxhi po a e din kush e beri brodeci a ende doni me u marr me fjal te rrugve o qorr ilaz mos jep mu askund koment se brodecin e beri bdi edhe se sa per popllin gjith i ka kuptu po te vetmin ty po te shof se nuk je ne ket jet .e nese mendon se ashtu un kurr nuk e kom voty MENDU THAQIN PO REALITETI ESHT KY NESE UA KTHEN DINJITETIN SHQIPTAREVE ESHTE I VETMI MENDU THAQI.nese e lexojn ket leter aktivistet e pdsh tu tregoj se me te vertet kurr nuk e kam votu PDSH per per kto zgjedhje jo qe vetem ta votoj po do te trokas der me der se e vetmja shpres e shpetimit esht arber xhaferi dhe mendu thaqi urime fitoren se edhe vet po e shoh se me te madhe keni perkrahjen e popullit edhe nje her urime fitoren
Anonim
Postuar nË: 2011/4/27 21:51  E ndryshuar: 2011/4/27 21:51
 pdsh do te fiton binshem
urime fitoren pdsh qe ua dridh trurin maqedonasve
Anonim
Postuar nË: 2011/4/28 6:04  E ndryshuar: 2011/4/28 6:04
 PDSH
kumanova flm per kto fjal te bukura dhe shum te verteta cdo kush mundet te gabon por 1her mundet te voton te paditurin por jo gjithmon i lus edhe ata qe skan qen pdsh ti bashkohemi pdsh dhe ti japim besueshmerin e plote.ti japim fuqin e votes e pastaj do te shihni se kush eshte forca e vertet per maqedonasit.ne nuk duhet te meremi me njeri tjetrin duhet te japim voten ati qe reziston me se shumti tek maqedonet e ai ket e ka deshmu shum here si me braktisjen e parlamentin si me nencmimin nparlament qe ju beri maqedonasve dhe eshte vetem nje emer Menduh Thaqi.JU lus qe ksaj here te votojm at qka mundet tna shpetoj,nuk kam kunder Rufiut edhe pse jam i gostivarit por ekishim ne komun 3vjet asgje sberi.Asnjeher ska lavdruar gruevskin ose cervenkovskin z.Menduh Thaqi ndersa kryetari jon aktual para se te hy ne qeveri lavderon Gruevskin e lere me hy qe shum i vogel eshte maksimumi 3deputet.bashkohuni me neve pastaj do ti shihni ndryshimet qe do te behen ne koh shum te shkurt.Aliut ja dhat voten 8vite jepnja pdsh njeher ta ket fuqin e plot politike e pastaj do ta vlersojm te gjith punen e ati,dhe nese nuk punon populli do ta denon vet.por aliun epam eshte mekat ndaj zotit qe prap tja japim voten ju pershendes rini.un ju flas si nje student e jo si pdsh prap e drejta juaj eshte te votoni ke te doni por nese deshironi qe edhe neve te tjereve tna demtoni votonje bdi ateher do tallen maqedonasit sic tallen ter kohen ju pershendes
Anonim
Postuar nË: 2011/4/29 4:06  E ndryshuar: 2011/4/29 4:06
 timii
Ejani me ne voto per BDI vot per Gruevskin vot per DR vot per Gruevskin voto per PDSH vote per Shqiptaret JUNGJATJETA Shqiptare me 5 qershore do te fitoje populli shqiptare e jo PDSH respekt kam dhe per gjithe simapntizantetet e RDK repsket per gjithe popullin shqiptare EJANI ME NE..
Anonim
Postuar nË: 2011/4/29 18:15  E ndryshuar: 2011/4/29 18:15
 posht aliu
posht posht me posht bdi-UDB
Anonim
Postuar nË: 2011/5/1 5:49  E ndryshuar: 2011/5/1 5:49
 timii
POSHT ME POSHT BDI-UDBA , LARTE ME LARTE PDSH urime dhe sukese
Anonim
Postuar nË: 2011/5/3 10:38  E ndryshuar: 2011/5/3 10:38
 tung
une votoj per BDI vet fakti se ALI AHMETI ka plotsuar premtimet e tij,e qe eshte me kryesorja hapi ne mes te Shkupit fakultetin e dizperzuar ne USHT.pershendetje
Anonim
Postuar nË: 2011/5/4 22:51  E ndryshuar: 2011/5/4 22:51
 Kumanova RDK - nga Afghanistani
Ky koment i kushtohet te nderuarit kumanova.

I nderuar deri sa perdor kete fjalor me beso jo qe se asnjeher sdo kesh sukses ne jete mirepo edhe cdo her do kesh mossukses. Nuk di cka meritova te me drejtohesh ne ate menyr, nese mendoj un dicka nuk dmth se duhet te jete 100% ashtu, un e shpreha mendimin tim te lire, kurse asaj qe ka ndodh ne Brodec nuk e kam then une, por e ka then e gjith bota, me then me shkurt kete e din edhe vet ti, por nuk eshte problem e din edhe vet ti. Dhe te them te drejten nuk me intereson se cka mendon nje injorant si puna jote, juve zoteri keni munges te fjalorit dhe mundoheni te arsyetoni veten me nje fjalor fyes dhe ofendues vetem e vetem ne munges te argumenteve. Dhe me keqardhje them se deri sa te kemi njerez si puna jote ne Kumanova, me beso se Kumanova do vazhdoj te jet qyteti me i anashkaluar ne Maqedoni, qe thjesht do jemi te injoruar ne cdo aspekt.

Pershendetje dhe rrespekte per gjith te tjeret, pervec juve zoteri se juve nuk meritoni asnje rrespekt.
Anonim
Postuar nË: 2011/5/8 13:47  E ndryshuar: 2011/5/8 13:47
 RNOFT SKENDERBEU (THAĒI)
NE SHQIPĖTARĖT E R.M. PA PDSH NĖ KRYE ME MENDUH THAĒIN JEMI SI PULA PA KOK...VETĖM MENDUH THAĒI E SHKATĖRON NIKOLĖN.VOTONI PER PDSH VLLEZĖR SE NU GABONI.NEVE NA DUHET MĖ I FORTI TĖ FITON E JO MA I HUPTI TNA HUMB EDHE NEVE.JU LUTEM MĖ KUPTONI SE NUK GABOJ.
Anonim
Postuar nË: 2011/5/9 10:32  E ndryshuar: 2011/5/9 10:32
 te para pdsh
po kthehem hupni pizhimuzha se kina mu ju fshi udbash
Anonim
Postuar nË: 2011/5/9 11:02  E ndryshuar: 2011/5/9 11:02
 BDI ESHTE MA E MIRA
BDI NUK MPOSHTET,AJO ESHTE DHE DO TE JETE SHEMBULL PER SHQIPTARET E MAQEDONISE.
Anonim
Postuar nË: 2011/5/12 16:22  E ndryshuar: 2011/5/12 16:22
 Turqeli
ne imi 1 miljon tek lideri e muslumandhe ne makedonij osht ni bur aj osht Menduh Baba.. kur ishte menduri ne kevery ktu gostivar makedon kukata se prodava hikshin a tahej makedon shetejsin me bmw`ja edhe mercedesa..prandej prap de vije vakti kukate se prodava de hiken makedon kur de vije baba mendurii..nee imi 1 miljon musluman ne makedoni
HAJDENi Me NeEeeeeee...!
Anonim
Postuar nË: 2011/5/12 17:04  E ndryshuar: 2011/5/12 17:04
 ANONIM
turceliu ka te drejt baba thaci vetem aj kur eshte maqedont nuk mund tbojn asgje..thjesht..HAJDENI ME NE...PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/5/12 17:08  E ndryshuar: 2011/5/12 17:08
 PARTIA FITUESE E ZGJEDHJEVE PARLAMENTARE-PDSH DHE MENDUH THAQI
HAJDENI ME NE TE GJITH MUSLIMANT QE E NDJEJN VETEN MUSLIMAN SE TE GJITH KTO QE I BEN GRUEVSKI EDHE BDI JAN NE DEM TE TE GJITH MUSLIMANEVE JUNGJATJETA TE GJITHVE MUSLIMANEVE
Anonim
Postuar nË: 2011/5/12 17:34  E ndryshuar: 2011/5/12 17:34
 Anonim
Une besoj se krejt shqiptaret bashk do ta mbeshtesin fuqishem platformen e pdsh-s se ajo esht e vetmja rug dalje !!!...krejt shqiptaret bashk tek platforma tung prshendetje fitore te bindshem !!..
Anonim
Postuar nË: 2011/5/13 7:47  E ndryshuar: 2011/5/13 7:47
 pdsh
pdsh dhe skaaaa hiqqqq
Anonim
Postuar nË: 2011/5/13 8:36  E ndryshuar: 2011/5/13 8:36
 TUNG NGA GOSTIVARLIJA
NJE NJOFTIM NGA GOSTIVARI PER RUFI OSMANIN SE CFAR KA BIR PER GOSTIVARIN QE TA DINI JU VLLEZIR NGA KUMANAOVA DHE ANEMAR NGA MAQEDONIA NE EDHE JET DHAM PER TO RUFI OSMANIN PO NA KTHEU ME NJA DY WC NA I KA NDREC VALLA E NISE EDHE JU KENI NEVOJ PER WC VOTONJA SE VA NDREC EDHE JUVE ? po nese girkoni LIDER E KENI VETIM NJI ZGJIDHJE TI VETIM TASH PER TASH AI QE MUND TU THOTE CETNICINJA >Z.MENDUH THACI >HAJDENI ME NE te gjith se bashku..
Anonim
Postuar nË: 2011/5/13 20:53  E ndryshuar: 2011/5/13 20:53
 BDI
normal se duhet te votohet BDI-ja sepse kjo BDI ne 2001 beri ndryshime ne shtetin e Maqedonise duhet te jeni mirenjohes o ju shqiptar te Maqedonise se po mos te ishte kjo BDI ne krye me ALI AHMETIN ju sot ndoshta as nuk do te dinit te flisni shqip
Anonim
Postuar nË: 2011/5/14 5:25  E ndryshuar: 2011/5/14 5:25
 RROFT PDSH
PERSHENDETJE TE GJITHVE PDSH DHE VETEM PDSH A SA I PERKET RUFI OSMANIN ESHTE SHUM E VERTET PER JUVE TE KUMANOVES SHKUPIT STRUGES KERCOVES ESHTE SHUM E VERTET SE VETEM 2WC KA BE prof.RUFI OSMANI PRANDAJ BASHKOHUNI MARVESHTJET POLITIKE DHE HAJDENI ME NE.GJITH GOSTIVARI PDSH JUNGJATJETA SHQIPTAR RROFT PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/5/14 5:36  E ndryshuar: 2011/5/14 5:36
 PDSH-GOSTIVARI
SHIFET CART NE CDO VEND FITORJA E PDSH A KSAJ HERE DO FITOJ PDSH EDHE NE CAJLE NE fshatin e prof.Rufi pershkak se nuk i mbajti premtimet ama as 5%jo ma shum.se per bdi nuk bisedohet ajo moti ka ra vetem edhe 3jav dhe kur nuk munden te kthehen me se demin mat madh te shqiptareve ndoshta edhe ne vitet e 80shqiptaret kan qen memir se tash.Ndersa Maqedonet e ndjejn veten shum te fort me ket qeverisje te BDI turp i madh per krejt bdI.Hajdeni me ne ti japim mbeshtetjen pdsh dhe tfitojm te gjith shqiptaret jo pdsh ose Menduh Thaqi.po tegjith shqiptaret tdalim nga kjo kriz ekonomike qe na ka kaplu sidomos shqiptareve te marim hisen ton ne buxhet qe na takon qe tket investime ne trojet shqiptare dhe te ham buk.a nuk e shifni sa investime ka ne pjeset e maqedonasve.A ne te gostivarit pim uje jo te paster Maqedonasit bejm permendore e luana a ne uje pim jo tmir.Rufi Osmani eshte parti e vogel ska perspektiv.mernje shembull nje lokal i ri qe hapet shum pak ka sukses nditet e sodit te gjith i qelin dhe i mshelin,poashtu eshte edhe me partit politike sic deshtoi DR.ASHTU DO TE DESHTOJ EDHE RDK PRANDAJ JEPNI MBESHTETJE MARVESHTJES POLITIKE E VETMJA ALTERNATIV E SHQIPTAREVE JUNGJATJETA GOSTIVARI PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/5/14 8:16  E ndryshuar: 2011/5/14 8:16
 RDK fitore
Pa dyshim fiton RDK jo vetem te studentet.

Urime Rufi Osmani dhe RDK!
Anonim
Postuar nË: 2011/5/17 6:18  E ndryshuar: 2011/5/17 6:18
 RDK
Vetem RDK
Anonim
Postuar nË: 2011/5/17 10:10  E ndryshuar: 2011/5/17 10:10
 Ku Jon ata Komandatet..?
Cish ka bu be ali kameti.. ka lufto a? ku jon ata komandatet ci lufton.? pse nouk u vran tu luftou ama uvran tu pej kaffe edhe Caja.? glaven hudbash osht aj pisti.. sedi si besojn shiptaret valla zoti menden mendoni pak ma gjat mo mendon vet veten sal isallah zoti menden juve bdis..lini at hudbashin..paske pro skenderin kush osht aj skender lizoni istorijen pak..veliki aleksandari e gezoheni pse ka shtejn ne shkup at pistin a? zoti menden juve..!
Anonim
Postuar nË: 2011/5/17 13:20  E ndryshuar: 2011/5/17 13:20
 pdsh
o popull mbusheni me mend se ali ameti ene rufi osmani sun e cesin mizen pi dhalti ata jan klisha i gjek gruefski si ka qef roft menduhi
Anonim
Postuar nË: 2011/5/17 21:20  E ndryshuar: 2011/5/17 21:20
 Urime RDK !
FITON RDK !Shpresa shqiptareve RDK !
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 15:32  E ndryshuar: 2011/5/18 15:32
 idro_shkupi
bdi fiton prap pdsh mut parti eshte kurse rufi osmani eshte njisoj ene imeri eshte njesoj ktaj jan te gjith pedera
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 15:35  E ndryshuar: 2011/5/18 15:35
 shkupi krejt bdi
bdi ene barselona kur niher nuk hupi hahahahaha
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 15:36  E ndryshuar: 2011/5/18 15:36
 hahahah
bravo ashtu eshte krej shkupi bdi
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 15:42  E ndryshuar: 2011/5/18 15:42
 pershendetje prej shkupit
Eh more Patriot Kercova only eh more i mjer, po kuje more ti maheret me shkru kesi Poezi te corroditura, Alia boni shum edhe pese nuki takoj asnji Partie dhe nuke simpatizoj Ali Ahmetin por ja dij Biografin edhe qajo me shtin qetu qe te shkruj ne ket Forum. Por nuk asht interesant kjo qe po shkrun ti se pi maron qef vetes ose naj tradhtari tjeter si ti. Po Alia u desht edhe nji sen me bo qi mi bashku Shqipetaret Kanapin(Litarin) dhe nxjerre para Popullit te vjerr si Xhaxhi Enver se Shqiptarve veq ashtu u vjen mendja edhe ja nisin me punu dhe vepru per Popullmore i gjor Kercova
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 15:49  E ndryshuar: 2011/5/18 15:49
 idro_shkupi
Ali Ahmeti


Emri: Ali
Mbiemri: Ahmeti
Profesioni: kryetar partie, deputet
Ditėlindja: 4 janar, 1959
Vendlindja: Zajazi, Kėrēovė
Kombėsia: Shqiptar

Ali Ahmeti lindi mė 4 janar tė vitit 1959 nė fshatin Zajazi, Kėrēovė, Maqedoni, ėshtė kryetar i partisė Bashkimi Demokratik pėr Integrim dhe deputet nė Parlamentit e Maqedonisė.

Angazhimi politik i tij ka filluar qysh nė shkollė tė mesme, kur arriti qė me sukses tė vendoste pėrdorimin e gjuhės shqipe nė gjimnazin e tij nė Kėrēovė. Nė vitin 1979 Ahmeti fillon studimet nė Fakultetin filozofik pranė Universitetit tė Prishtinės, ku diplomon nė vitin 1983. Gjatė viteve 1981 dhe 1983 ai bėhet njėri nga bartėsit e lėvizjes studentore qėllimi i sė cilės ka qenė pėrmirėsimi i statusit politik tė shqiptarėve nė Kosovė dhe Maqedonis dhe ka ndihmuar nė organizimin e protestave studentore nė Prishtinė, aktivitet i cili kulminoi me arrestimin dhe dėnimin nė njė vit bur pėr bindje politike.

Nė vitet 1984/86 ka ndihmuar nė ripėrtėrirjen e lėvizjes studentore dhe popullore nė Kosovė. Nė vitin 1986, Ahmeti fiton azil politik nė Zvicėr, ku jeton deri nė vitin 2001 dhe vepron si koordinator i grupeve tė ndryshme. Nė vitet 1988/89 ai ėshtė njėri nga udhėheqėsit e protestave tė minatorėve dhe studentėve tė cilat pėr herė tė parė mė seriozisht e sfiduan regjimin e Sllobodan Miloseviqit. Nė vitet 1989/90 ai ka qenė njėri nga organizatorėt e protestave masive tė diasporės shqiptare nėpėr Europė.

Mbėshtetjen e tij politike gjatė kėtyre viteve Ahmeti e ka pasur nė Lėvizjen Popullore tė Kosovės. Nė vitin 1986 ai ėshtė zgjedhur anėtar i Kėshillit tė Pėrgjithshėm, me detyrė ndėrlidhjen ndėrmjet Kosovės dhe Europės. Nė vitin 1988 ai ėshtė zgjedhur anėtar i Kryesisė sė Lėvizjes Popullore tė Kosovės, funksion nė tė cilin ėshtė rizgjedhur nė vitin 1993, me detyrė special sektorin ushtarak.

Nė vitin 1996, nė vlugun e rritjes sė presionit dhe dhunės kundėr shqiptarėve tė Kosovės, Ahmeti ka qenė njėri ndėr themeluesit e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe nė vitin 1998, nė fillim tė luftės, ai ėshtė zgjedhur anėtar i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Nė vitin 2001 Ahmeti zgjidhet Komandant Suprem dhe Pėrfaqėsues Politik i Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė Maqedoni. Pas Marrėveshjes kornizė tė Ohrit tė nėnshkruar nė gusht dhe shpėrbėrjes sė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė shtator tė kėtij viti, Ahmeti angazhohet aktivisht nė procesin e implementimit tė Marrėveshjes Kornizė. Pėr kėtė qėllim, nė fillim tė vitit 2002 ai e inicoi dhe u emėrua Kryesues i Kėshillit Koordinues qė bashkonte partitė politike shqiptare nė Maqedoni dhe strukturat e mėparshme tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė njė platformė tė disenjuar pėr ta shtyrė pėrpara implementimin e marrėveshjes paqėsore.

Nė qershor tė vitit 2003, Ahmeti e themelon Bashkimin Demokratik pėr Integrim dhe zgjidhet Kryetar i kėsaj partie. Nė shtator tė vitit 2002, Bashkimi Demokratik pėr Integrim e fitoi besimin e shumicės dėrrmuese tė elektoratit shqiptar nė zgjedhjet parlamentare tė Maqedonisė. Ali Ahmeti u zgjodh deputet i Parlamentit tė Republikės sė Maqedonisė, ndėrsa Bashkimi Demokratik pėr Integrim hyri nė koalicionin qeveritar. BDI mbanė pozicionet e njė Zėvendės-Kryeministri, 5 ministrave dhe pesė zėvendės-ministrave.

Nė zgjedhjet e 5 korrikut 2006, koalicioni BDI-PPD qė e udhėhiqte Ali Ahmeti fitoi 17 deputė dhe paraqet grupin mė tė madh parlamter shqiptar.

[redakto] Shih edhe
Bashkimi Demokratik pėr Integrim ALI AHMETI L'ex-leader de l'UĒK va entrer dans le gouvernement macédonien. Jugé «paranoļaque et schizophrčne» il avait obtenu en Suisse une rente d'invalide, Le Matin, Lausanne, Switzerland, issue September 30 , 2002, page 5, author: Victor Fingal

Bashkimi Demokratik per Integrim u themelu ne vitin 2001 e jo ne vitin 2003 siq esht cekur ne wikipedia.

[redakto] Lidhje tė jashtme
•BDI - Ali Ahmeti, biografia
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 15:57  E ndryshuar: 2011/5/18 15:57
 ki eshte ali ahmeti
BIOGRAFIA E ALI AHMETIT

Ali Ahmeti lindi mė 4 janar tė vitit 1959 nė fshatin Zajaz tė Kėrēovės, Republika e Maqedonisė.

Angazhimi politik i tij ka filluar qysh nė shkollė tė mesme, kur arriti qė me sukses tė vendoste pėrdorimin e gjuhės shqipe nė gjimnazin e tij nė Kėrēovė. Nė vitin 1979 Ahmeti fillon studimet nė Fakultetin filozofik pranė Universitetit tė Prishtinės, ku diplomon nė vitin 1983. Gjatė viteve 1981 dhe 1983 ai bėhet njėri nga bartėsit e lėvizjes studentore qėllimi i sė cilės ka qenė pėrmirėsimi i statusit politik tė shqiptarėve nė Kosovė dhe Maqedoni dhe ka ndihmuar nė organizimin e protestave studentore nė Prishtinė, aktivitet i cili kulminoi me arrestimin dhe dėnimin nė njė vit burg pėr bindje politike.

Nė vitet 1984/86 ka ndihmuar nė ripėrtrirjen e lėvizjes studentore dhe popullore nė Kosovė. Nė vitin 1986, Ahmeti fiton azil politik nė Zvicėr, ku jeton deri nė vitin 2001 dhe vepron si koordinator i grupeve tė ndryshme. Nė vitet 1988/89 ai ėshtė njėri nga udhėheqėsit e protestave tė minatorėve dhe studentėve tė cilat pėr herė tė parė mė seriozisht e sfiduan regjimin e Sllobodan Miloseviqit. Nė vitet 1989/90 ai ka qenė njėri nga organizatorėt e protestave masive tė diasporės shqiptare nėpėr Europė.

Mbėshtetjen e tij politike gjatė kėtyre viteve Ahmeti e ka pasur nė Lėvizjen Popullore tė Kosovės. Nė vitin 1986 ai ėshtė zgjedhur anėtar i Kėshillit tė Pėrgjithshėm, me detyrė ndėrlidhjen ndėrmjet Kosovės dhe Europės. Nė vitin 1988 ai ėshtė zgjedhur anėtar i Kryesisė sė Lėvizjes Popullore tė Kosovės, funksion nė tė cilin ėshtė rizgjedhur nė vitin 1993, me detyrė speciale nė sektorin ushtarak.

Nė vitin 1996, nė vlugun e rritjes sė presionit dhe dhunės kundėr shqiptarėve tė Kosovės, Ahmeti ka qenė njėri ndėr themeluesit e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe nė vitin 1998, nė fillim tė luftės, ai ėshtė zgjedhur anėtar i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Nė vitin 2001 Ali Ahmeti zgjidhet Komandant Suprem dhe Pėrfaqėsues Politik i Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė Maqedoni. Pas Marrėveshjes sė Ohrit tė nėnshkruar nė gusht dhe shpėrbėrjes sė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė shtator tė kėtij viti, Ahmeti angazhohet aktivisht nė procesin e implementimit tė Marrėveshjes sė Ohrit. Pėr kėtė qėllim, nė fillim tė vitit 2002 ai e inicoi dhe u emėrua Kryesues i Kėshillit Koordinues qė bashkonte partitė politike shqiptare nė Maqedoni dhe strukturat e mėparshme tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė njė platformė tė disenjuar pėr ta shtyrė pėrpara implementimin e marrėveshjes paqėsore.

Nė qershor tė vitit 2002, Ahmeti e themelon Bashkimin Demokratik pėr Integrim dhe zgjidhet Kryetar i kėsaj partie. Nė shtator tė vitit 2002, Bashkimi Demokratik pėr Integrim e fitoi besimin e shumicės dėrmuese tė elektoratit shqiptar nė zgjedhjet parlamentare tė Maqedonisė. Ali Ahmeti u zgjodh deputet i Parlamentit tė Republikės sė Maqedonisė, ndėrsa Bashkimi Demokratik pėr Integrim hyri nė koalicionin qeveritar.
Anonim
Postuar nË: 2011/5/18 23:53  E ndryshuar: 2011/5/18 23:53
 hotlaa
bdi do te fitoj
Anonim
Postuar nË: 2011/5/19 2:41  E ndryshuar: 2011/5/19 2:41
 Ndyshimi i domosdoshem
Eshte koha e fundit qe te behet nje ndryshim te perfaqesuesit shqiptar ne Maqedoni. Jo se presem dicka spektakulare nga ai ndryshim, por dicka do levize, ne krahasim me ate qe eshte paralizuar totalisht per shqiptaret ne Maqedoni!Beni
Anonim
Postuar nË: 2011/5/19 6:24  E ndryshuar: 2011/5/19 6:24
 PDSH
Une personalisht edhe pse jam fan i PDSH, nk do ishte problem nese i fiton zgjedhjet DR apo RDK po BDSH...e vetmja deshira ime eshte qe BDI te peson DISFAT TE MADHE dhe ti humb zjgedhjet si asjneher tjeter sepse deri sa eshte BDI ne qeveri zhdo her e ma teper po keqesohet gjendja e shqiptarve si ne aspekt ekonomik dhe ne te gjitha aspektet tjera...prej deri sa eshte BDI ne qeveri Shqiptaret jan te diskriminuar nga te gjitha shtresat...ngeli me shpres se BDI do humb dhe FINALY do te ndryshojn gjerat te cilat deri tash na kan shkatruar...
PDSH FOR LIFE!!!
Anonim
Postuar nË: 2011/5/19 6:29  E ndryshuar: 2011/5/19 6:29
 deri te personi ''Ky eshte Ali qeni''
mire krejt paske shkrujt per Ali qenin ama paske harru se Ali qeni eshte edhe ''KODOSH''
nese fol per dikan ateher fole edhe tmiren edhe tkeqen e jo veq me e ndajt te miren se normal krejt kemi gabime asnjeri nk esht perfekt...Ali qeni esht KODOSH dhe aj ka punu kunder shqiptarve...
kshtu qe qfar do qe te bej mir Aliija veq kur e kujton njeri se qka ka bo...krejt bijen ne uj.
PDSH FOR LIFE!!!
Anonim
Postuar nË: 2011/5/19 12:30  E ndryshuar: 2011/5/19 12:30
 une jam pdsh
prej tash jam bdi e pash se bdi eshte e vetmja parti shqiptare
Anonim
Postuar nË: 2011/5/19 12:34  E ndryshuar: 2011/5/19 12:34
 pershendetje prej brodeci
heheh ju ekeni haru krejt brodeci ene prap ju e levdroni mendu taci nuk duhet at qen me levdru o shqiptarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Anonim
Postuar nË: 2011/5/20 5:46  E ndryshuar: 2011/5/20 5:46
 Gostivari-PDSH
po jo bre rini ali ahmeti vetem nje 6ne indeks e ka pas kur ka ikur ne zvicer ne indeks dhe ka mbaru nje shkoll tmesme me dysha ne shkollen industriale ne gostivar sa per informat.mos u mer me fantazma kur gjith populli e shef se eshte nje analfabet i paskrupull.
Anonim
Postuar nË: 2011/5/20 14:22  E ndryshuar: 2011/5/20 14:22
 http://www.studentet.info/uploads/smil4a8ad6c75954c.gif
Anonim
Postuar nË: 2011/5/21 11:53  E ndryshuar: 2011/5/21 11:53
 Fiton RDK !
Fitore e madhe per RDK e 5 qershor !
Anonim
Postuar nË: 2011/5/23 7:27  E ndryshuar: 2011/5/23 7:27
 pdsh fitore
menduh thaci dhe pdhja ka me fitu ne kto zgjedhje e qershorit sepse e meritn pdsh me fitu dhe ti heqe disa virus te bdis edhe alis dhe ermires ce jan duke humbur legjitmitetin tek shqiptaret dite per dite pdsh fitoreeeeeeee
Anonim
Postuar nË: 2011/5/23 7:27  E ndryshuar: 2011/5/23 7:27
 PARTIA FITUESE E ZGJEDHJEVE PARLAMENTARE-PDSH DHE MENDUH THAQI
PDSH DHE VETEM PDSH
Anonim
Postuar nË: 2011/5/23 11:05  E ndryshuar: 2011/5/23 11:05
 RDK 17 fiton 5 qershor
RDK 17 e ardhmja jon !
Anonim
Postuar nË: 2011/5/23 17:10  E ndryshuar: 2011/5/23 17:10
 ANONIM
BDI - BASHK DREJT QELLIMIT
Anonim
Postuar nË: 2011/5/23 17:12  E ndryshuar: 2011/5/23 17:12
 bdi rretho 7
BDI bindeshem do te fitoj ne zgjedhjet e 5 qershorit kjo eshte parti shqiptare
Anonim
Postuar nË: 2011/5/24 16:23  E ndryshuar: 2011/5/24 16:23
 BASHKE DREJT QELLIMIT
BDI ESHTE PARTIA SHQIPTARE E CILA DO TI FITON ZGJEDHJET PARLAMENTARE
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 1:54  E ndryshuar: 2011/5/25 1:54
 bdi-ja
OOOO LESHA KARI KOMENTATOR TE BDI-PICKES ju simpatizuesit e bdis ini kit lesha kari ju skini as vesh as tru te zhvillum per ta kuptu se ali ahmeti va cim juve motrat ngoj juve vu ka fal zoti hajvan te ndyre more muta si spe shihni kush eshte bd-ikari ju e votoni ali karin per tja mor ngoj ati asaj ruge shkoni ore muta jepjani voten RDK se ai eshte si PREJGABMERI jon MUHAMEDI i drejt a ALI kanxha eshte si papblo del isus maria po prap ju dini mendoni mir ne vot vetem bdija mos te jet ne qeveri nasht PDSH nasht RDK se me te vertet na kan thi karin gruefski pederi ene ali homoseksualizmi..
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 1:57  E ndryshuar: 2011/5/25 1:57
 ddss
ejjj ju te keti webi komentet nuk lexohen deri ne fund beni nje regullim. sa me shpejt
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 2:23  E ndryshuar: 2011/5/25 2:23
 pershndetje simpatizant te partis me te madhe ne pushtet.. BDI
Nga larg shihet se kjo faqe eshte e dekidura ose e themeluar per antearet e pdsh dhe rdk... Me 5 qershor do te shifni se keto tema keto te shkruara qe jan te montuara nga njerez te paguar nga pdsh do te bien ne uj prandaj mos ju besoni se jane mashtrime .... Partia me e mire do te fitoj BASHKE DREJT QELLIMIT
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:21  E ndryshuar: 2011/5/25 15:21
 une jam komandant
hejjjjj shkojni karet ju pdsh edhe rdk
bdi eshte fitimtar zhdoher bashke drejt qellimit
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:23  E ndryshuar: 2011/5/25 15:23
 zemria prej aracina
bravo komandant ashtu eshte
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:24  E ndryshuar: 2011/5/25 15:24
 bdi
14 deputet i kemi sigurt 100%
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:26  E ndryshuar: 2011/5/25 15:26
 prej tanushe jam
jo 14 pak jan 17 bashke drej qellimit
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:28  E ndryshuar: 2011/5/25 15:28
 bashke drej qellimit
rufi osmani ene imer selmani prej nji partije kan dal prej pdsh bashke drej qellimit
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:31  E ndryshuar: 2011/5/25 15:31
 idro_shkupi
-Bashkimi Demokratik pėr Integrim ka vazhduar me aktivitet parazgjedhore nė qytetin dhe fshatrat e Prespės, duke prezantuar kandidatėt pėr deputet tė kėsaj partie dhe platformėn dhe programin pėr qeverisje nė qeverinė e ardhshme tė Maqedonisė.

Lideri i Bashkimit Demokratik pėr Integrim, Ali Ahmeti duke folur para banorėve tė fshatrave dhe qytetit tė Prespės tha se sot mė shumė se kurrė shqiptarėt duhet tė jenė tė bashkuar dhe jo vetėm shqiptarėt nė mes vete, por duke i ofruar dhe duke i pėrkrahur edhe turqit, romėt, boshnjakėt dhe tė tjerėt qė sė bashku tė arrijmė suksese mė tė mėdha... Mė tepėr
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:34  E ndryshuar: 2011/5/25 15:34
 idro_shkupi
Para 10 vitesh nė kėtė vend kishte vetėm 170 policė shqiptarė, dhe nga tė tjerėt turq, boshnjak, romė. Sot tė nderuar vėllezėr dhe motra afėrsisht janė rreth 3000 policė shqiptarė dhe nga komunitetet tjera qė nuk janė shumicė, kjo ėshtė Marrėveshja e Ohrit. Deri para 10 vitesh nė kėtė vend kishte vetėm 64 oficerė dhe nėnoficerė shqiptarė. Sot janė 2000 oficerė dhe nėnoficerė shqiptarė, kjo ėshtė Marrėveshja e Ohrit. Deri para 10 vitesh asnjė shqiptarė nuk ka guxuar tė flasė mė zė tė lartė nė Shkup. Sot gjuha shqipe ėshtė nė pėrdorim tė plot nė organin mė tė lartė ligjdhėnės, Parlamentin e R. Maqedonisė. Ēdo amendament, ligj, komision flitet dhe shkruhet nė gjuhen amtare nė gjuhėn shqipe, kjo ėshtė Marrėveshja e Ohrit. Ēdo pllakat orientuese nė tėrėsi nė Shkup ėshtė edhe nė gjuhėn shqipe.
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:42  E ndryshuar: 2011/5/25 15:42
 hajde me ne
hajdi me ne shkojm karėt
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:44  E ndryshuar: 2011/5/25 15:44
 hajde me ne
hajde me ne shkojm karėt pdsh
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 15:47  E ndryshuar: 2011/5/25 15:47
 bashke drejt qellimit
ju jeni shum partija te vogla ppd rdk pdsh dr bdsh pdk roft partja bdi bashke drejt qellimit
Anonim
Postuar nË: 2011/5/25 16:08  E ndryshuar: 2011/5/25 16:08
 rdk
vetem rufiu do te be debakll si ne vitin 200 si ne gostivar ne tan maqedonin dote bej debakl rufi rufi rufi na jena me tij
Anonim
Postuar nË: 2011/5/29 16:11  E ndryshuar: 2011/5/29 16:11
 Gostivarliu
Me vin nje gje interesant gjith kta komente qe jan ber ne ket web faqe shumicen e komentave i kam lexu.gjith komentator jan o per pdsh o per rdk nje send me vjen cudi ku jan be simpatizuesit e duit zoni svu ngjohet
Roft rdk e pdsh
ska lidhje kush fiton prej ktyne vetem bdi ishalla jo se kena me lajt lesh
Anonim
Postuar nË: 2011/6/2 2:09  E ndryshuar: 2011/6/2 2:09
 weia
when dreams wedding dresses come ture,wedding gowns wedding dresses UK Style Bridal Gowns shines you prom dresses best second catches,wedding gowns ready
Anonim
Postuar nË: 2017/7/30 12:55  E ndryshuar: 2017/7/30 12:55
 xFpUmUVEvGmluRd
Anonim
Postuar nË: 2017/9/25 2:34  E ndryshuar: 2017/9/25 2:34
 relationship day counters for myspace

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio