Studentet.info
Kush do tė jetė REKTOR nė UEJL?
Sondazhi ka skaduar nė 2007/11/25 12:49
Murtezan Ismaili 15 % 15 % (366)
Vehbi Bexheti 35 % 35 % (861)
Zamir Dika 34 % 34 % (827)
Tjetėr 14 % 14 % (355)
Gjithėsejt vota: 2409

 
Komentet janË nË pronËsi tË postuesve, redaksia jonË nuk mer asnjË pËrgjegjËsi per permbajtjen e tyre!
Postues Thread
Anonim
Postuar nË: 2006/11/11 7:09  E ndryshuar: 2006/11/11 7:10
 Serish Antaret e PDSH-se
Do kisha dashur qe asnjeri prej ktyre mos te jete, te jete Prof. Dr Rufi Osmani.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/11 9:15  E ndryshuar: 2006/11/11 12:31
 voto
Ja vlen dhe e meriton qe z.Zamir Dika te jete rektor i fakultetit ton.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/11 9:18  E ndryshuar: 2006/11/11 12:31
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
I nderuar koleg/e sa per tjeret nuk di vec z.Zamir Dika edhe sikur te ishte i BDI apo PPD perseri ja vlente te votohet per te.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/13 16:10  E ndryshuar: 2006/11/13 16:10
 tung
zamir dika eshte kandidati kryesor per kete poste.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/14 9:38  E ndryshuar: 2006/11/14 9:38
 Re: tung
Me tregoni kushtet e nje personi per te qene Rektor i nje Universiteti te them se cili e meriton te jete ne kete Post?

Nuk e dij nje here a i plotesojn keto kushte te kene Punime Shkencore, te jene njeres me moral te fort dhe te kandidohen dhe te votohet nga Senati perndryshe cdo emrim i padeshirueshem dhe i pa pyetur nga gjithe profesoret do te deshtoj dhe do te krijoj faksione te ndryshme ne udhehqejen e e ketij posti ne Universitetin e Evropes Juglindore.

Me ardhjen e njerit prej ketyre ne krye te UEJL-se do duhet ne fillim te nderoj administraten si dhe mos te harrojme edhe njeriun me te pamoralshem XHEVAHIRIN sekretarin e pergjithshem spese kjo figure e njollosi te gjithe Universitetin.

Me respekt Zana
Anonim
Postuar nË: 2006/11/14 12:08  E ndryshuar: 2006/11/14 12:08
 Re: tung
Cfar ka lidhje kush do jete lidhje ka cili do i permbush kerkesat e Studenteve?

Pagesat te ulen te mos behen ligje sot dhe te aprovohen neser nga studentet?

Te klasifikohen profesoret sepse ende ska nje kuader te mirfillt momentalisht shumica e profesorve jane me diploma Doktoraturash qe i kane mare mbrenda 1 viti duke mos qene MR dhe mos ligjeruar askundi.

Dhe te kete me shume respekt dhe rrregull ne Administrat.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 9:45  E ndryshuar: 2006/11/15 9:45
 revolution
prof dr Vebi Bexheti, do te ishte solucioni me i pershtatshem per Rektor te UEJL ngase eshte profesionalisht, intelektualish dhe mbi te gjitha kombetarisht i deshmuar, gezon autoritet te jashtezakonshem ne mesin e studenteve dhe kuadrit. Njihet si njeri ,modest, komunikativ etj etj.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 9:46  E ndryshuar: 2006/11/15 9:46
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
edhe une mendoj keshtu
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 9:54  E ndryshuar: 2006/11/15 9:54
 blondi
Mendoj se po te tre kandidatet i permbushin kerkesat reale per te qene Rektor. Jane ne njohur ne opinion si fuqia intelektuale dhe akademike e PDSH-se.
prof dr. Vebi Bexheti ish i burgosur politik per ceshtjen e flamurit kombetar. Profesor qe tere jeten e vet i'a kushtoj edukimit dhe arsimimit te brezave te rinj. Ne si student e njohim si profesor shum te dashur, me diapazon te gjere njohurish, me nje etike dhe qendrim dinjitoz.
Suksese profi
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 12:52  E ndryshuar: 2006/11/15 12:52
 roft Zamir DIka
Mendimi eshte se do jete Zamir Dika shkaku eshte se ketu ka lidhje politike !
Mendoj se eshte krahu i djatht i Mendu Thaqit dhe deri tani cka bohet qka oshte be edhe cka do behet ne UEJL ka vendosur z. Zamir Dika edhe do vendos edhe ma tutje.
Profesoret dhe studentet gjithmon kan qen te knaqur se si ka vepruar Zamir Dika.
Keshtu qe mbas krejt kti muhabeti Zotri Zamir Dika Meriton Kariken e Alajdin Abazit!
Flm Student pran UEJL.
Administrat Publike.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 13:03  E ndryshuar: 2006/11/15 13:03
 Dr.Vebi Bexheti
Dr. Vebi bexheti meriton vendin e Alajdin Abazit
A mos Gaboj???
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 13:11  E ndryshuar: 2006/11/15 13:11
 Re: Dr.Vebi Bexheti
Shum e vetete eshte se prof dr. VEBI BEXHETI eshte me i qelluari per rektor.. ka ekxperience me shum.....
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 13:55  E ndryshuar: 2006/11/15 13:55
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
prof Rufi Osmani me gjith respektin qe kam nuk mund te jete kurre Rektor ne UEJL, pasi qe opinioni publik mire i ka te njohura kritikat e tij rreth UEJL i quajti "barakat e Arben Xhaferit dhe te Menduh Thacit" ndersa po aj per nje kohe te shkurte u be prof ne UEJL dhe me sukses po ngjitet ne karierin e tij akademike. Nuk duhet askujt ti shkoj mendja se aj mund te jete Rektor ne UEJL perpos nje profesori te thjeshte..edhe pse kam mendim pozitiv per prof Rufiun, sidomos gjate rastit te 9 Korrikut ne GV
Kisha dashur te bej publike voten ne time per kete sondazh: une haptas e perrkrah prof dr VEBI BEXHETI-n eshte me i mire nder te miret!
lawyer
Postuar nË: 2006/11/15 14:01  E ndryshuar: 2006/11/15 14:01
Just popping in
I bashkangjitur: 2006/11/15
Prej:
Postimet: 9
 Perkrah prof.dr Vebi Bexhetin
prof Dr. Vebi Bexheti...... ka qene nje profesor jashtezakonisht i mire, nje Pro-Dekan i sukseshem gjithmone ne ndihme te studenteve.. mendoj se mund te jete po aq i sukseshem edhe si Rektor..
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 14:40  E ndryshuar: 2006/11/15 14:40
 Re: Perkrah prof.dr Vebi Bexhetin
yty8
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 14:43  E ndryshuar: 2006/11/17 6:42
 Re: roft Zamir DIka
Njeriu me i pamoralshem ne UEJL eshte Zamir Dika. Te gjithe i dine skandalet e tije seksuale ne universitet.Nuk mundet nje njeri i tille te udheheq me universitetin.
studentja
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 14:49  E ndryshuar: 2006/11/15 14:49
 Re: Perkrah prof.dr Vebi Bexhetin
Dr. vebi bexheti eshte njeriu me i pershtacem per rektor ne UEJL,kurse Murtezan Ismaili nje bashkpuntor i mrekullueshe i Vebi bexhetit duke mar parasysh se ata kane bashpunuar edhe me heret dhe vepruar ne UT.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 15:46  E ndryshuar: 2006/11/15 15:46
 Anonim
Rroftė Prof.Dr Vehbi Bexheti
Patjeter meriton te bėhet rektor i UEJL....
Respecccccctttttttt......
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 16:15  E ndryshuar: 2006/11/15 16:15
 Re: Anonim
Une do te kisha votuar per Rektore vetem nese do ishte kandidaur ndonje GRUE psh: Teuta Arifi, Adelina MArku
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 16:34  E ndryshuar: 2006/11/15 16:34
 Re: Anonim
NUk eshte Femra per KARIKE mos e perzini postin do te ishte me demokratike sikur te ishte REKTOR Nje Antar i BDI-se.

Ateher do te ishte vepra me madheshtore qe do te bente Senati i UEJL dhe PDSH-ja
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 16:41  E ndryshuar: 2006/11/15 16:41
 Re: Anonim
Zamir Dika i nderuar pergjegjes per ceshtje studentore.

Ligjet qe ti i nxjer mbrenda nates dhe deshiron te aprovohen brenda dites nga studentet mendon se do te meritosh ulsen e Alejdin Abazit a? JO mos e endero kete post dhe shpresoj mos te jesh.

Mendjemadhesia jote nuk do te toleroj te tjeret te hudhin voten per ty sepse je shum mendje madh.

i bera 4 vite ne UEJL dhe gjithmon ka pasur paregullsi te ndryshme ku dirigjent ke qene TY.

Shko ne administrat pse keshtu jane keto pune? ata nuk e di Shko konsullto me Zamir Diken.
Shko tek Prodekani pyet ai pergjigjet: Nuk e di Zamir Dika ka thene keshtu.
Shko tek Sekretarja Perse keshtu: Se di Zamir DIka ka thene keshtu.

Zamir Dika Pro Rektor, Zamir Dika Profesor, Ligjerues, Zamir Dika Pastrues, Zamir Dika SIgurim ne UEJL, Zamir Dika zedhenes etc etc

E pra kush eshte Zamir Dika te kete gjith keto kometenca dhe privilegje dhe te udheheq nje Universitet a nuk ka te tjere a?

Ateher ske per te qene REKTOR dhe sdo jesh asnjher.

Gimi student ne Biznes.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/15 16:43  E ndryshuar: 2006/11/15 16:43
 X-PerSon
Prof.Dr.Vehbi Bexheti meriton te behet rektor i UEJL dhe eshte per ēdo lavdat
Anonim
Postuar nË: 2006/11/16 2:59  E ndryshuar: 2006/11/16 2:59
 Vali
prof.Dr.Vehbi Bexheti meriton te behet REKTOR ne UEJL


Reesssppppeeeeeccccccttttttt !

VALi
Anonim
Postuar nË: 2006/11/16 3:07  E ndryshuar: 2006/11/16 3:07
 Re: Dr.Vebi Bexheti
mendoj se vebi bexheti e meriton te jet
Anonim
Postuar nË: 2006/11/16 3:48  E ndryshuar: 2006/11/16 3:48
 Re: Vali
Anonim
Postuar nË: 2006/11/16 10:29  E ndryshuar: 2006/11/16 10:29
 Rektori
Rektor i ri duhet te jete gjithsesi z. Vehbi Bexheti. Me punen e tije te deritashe ai ka deshmuar se e meriton nje post te tille.Universitetit i nevoitet nje udheheqes, lider strateg, i ndergjegjshem dhe i afte e z.Vehbi Bexheti eshte nje njeri i tille meritor.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/16 11:10  E ndryshuar: 2006/11/16 11:10
 Re: Rektori
Vebi Bexhetin e kam pasur kujdestar klase ne Mjeksi dhe ai ka pasur mardhenje seksulae me shoqen tone dhe shum mire e din ai se kush eshte nese don i tregoj une
Anonim
Postuar nË: 2006/11/17 3:29  E ndryshuar: 2006/11/17 3:29
 Re: Dr.Vebi Bexheti
po vallaj gabon edhe ate shume .. o njerez ska ketu miq se zakonisht postin nje individ e mer me miq .. duhet e drejta cka eshte me mir. deri tani ka udhehequr me shum Zamir Dika dhe qe te gjithe jane te kenaqur nga ai .. CKA KERKONI ME SHUM :D
Anonim
Postuar nË: 2006/11/17 3:33  E ndryshuar: 2006/11/17 3:33
 Re: Anonim
ai qe eshte me i miri ka eksperience te udheheq ne te gjitha anet :D:D:D.. Z.Dika
arusha
Postuar nË: 2006/11/17 3:41  E ndryshuar: 2006/11/17 3:41
Just popping in
I bashkangjitur: 2006/11/17
Prej:
Postimet: 2
 S'ka tjeter perveq z. Zamir Dikes
Nga puna e tij e deritashme qe ka bere padyshim se ai do te jete rektor.
Nje njeri sikur ai veshtire te gjindet...
Anonim
Postuar nË: 2006/11/17 4:43  E ndryshuar: 2006/11/17 4:43
 racė nė vete
Kur do mbusheni me mend ju o shqiptarė. Shume keni qejf t'i mistifikoni figurat. I beni legjenda ende pa mos vdekur.Por nejse, Universiteti yne kesi brumi ka!!!
Zamiri,Vebiu po edhe tjeret nuk jane as me te mirit e as te vetmit. Nuk mund te thuash se nuk ka shqiptare me te mire se ai.Krejt do mvaret cili eshte me dhelper dhe me i perkdhelur(nese jo,me dallavere).Un jame kunder te 3 kandidatve te propozuar. Qe te 3 e kan provuar veten por Univerziteti eshte dicka tjeter.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/17 8:37  E ndryshuar: 2006/11/17 8:37
 Studentet kosovar ne UEJL
E PERKRAHIM PLOTESISHT PROF. DR. VEHBI BEXHETI. NEVE SI STUDENT KOSOVAR GJITHMONE NA KA NDIHMUAR, NA KA KONSIDERUAR SHUME, ANDAJ EDHE NE KEMI KONSIDERAT TE VECANT PER PROF VEBIUN. NESE NE DO KISHIM PASUR NDONJE NDIKIM TE VOGEL NE ZGJEDHJEN E REKTORIT TE RI, GJITHSESI DO TE KISHIM ALUDUAR PER PROF VEBIUN EDHE PSE DY KANDIDATET TJERE JANE POASHTU SHUME TE MIRE
SUKSESE
Anonim
Postuar nË: 2006/11/18 3:14  E ndryshuar: 2006/11/18 3:14
 Perla e shqiptarise
Definitivisht pa menduar ZAMIR DIKA..
Krenaria e shqiptarise. I deshmuar kombetarisht, profesionalisht, intelektualisht. Punetor dhe i dedikuar gjithe kauzave. Zemergjere. Kudo mund te mburesh me kete emer.. E mban Universitetin gjalle.. Thesar i kombit..
Anonim
Postuar nË: 2006/11/18 14:07  E ndryshuar: 2006/11/18 14:07
 Re: voto
Anonim
Postuar nË: 2006/11/18 19:33  E ndryshuar: 2006/11/18 19:33
 tung
se pari ju pershendes te gjitheve.
ndersa sa per rektor te UEJL-se kuptohet i pazevndesuari Pr.Dr.Vehbi Bexheti
ju pershendes
Anonim
Postuar nË: 2006/11/19 13:24  E ndryshuar: 2006/11/19 13:24
 Kabashi
Pershendetje te gjithve, e ishalla behet njėri qe eshte me i zgjuti dhe i drejti ne kete drejtim.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/19 17:22  E ndryshuar: 2006/11/19 17:22
 Rektor: prof.dr Vebi Bexheti
prof dr. Alajdin Abazi megjithate ka qene dhe eshte Rektor i suksesshem, fale PDSH dhe koalicionit te tyre te atehershem si dhe faktorit nderkombetar, Max Van Der Stoel, ai u be Rektor, nese vleresohet se ka ardhur koha qe ti mbaroj mandati, atehere cili do nga te tre kandidatet te jete do jet shume i pranueshem. Une mendoj se prej kandidateve te larpermendur me i mir eshte prof dr. VEBI BEXHETI
Anonim
Postuar nË: 2006/11/20 5:35  E ndryshuar: 2006/11/20 5:35
 Re: Rektori
po kush na qenka ateher apo je vet ti?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim
Postuar nË: 2006/11/20 9:54  E ndryshuar: 2006/11/20 9:54
 me adekuat: prof dr. Vebi Bexheti
E meriton vendin per Rektor, nese dikush i ka ndjek hapat e tij qoft ne politike apo ne Institucione akdemike, mendoj se ja vlen!
Anonim
Postuar nË: 2006/11/20 12:58  E ndryshuar: 2006/11/20 12:58
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
e veret eshtese prap te tre kandidatet jane pdsh.eshte mire qe kandidati per rektor te mos jete i asnjeres parti politike.MOS I POLTIZONE UNIVERZITET SHQIPTARE.MERNI SHEMBULL NGA MAQEDONT
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 6:16  E ndryshuar: 2006/11/21 6:16
 Kosovar
Une personalisht jom student i UEJL-se edhe mendoj qe nje nder kanditatet potencial eshte Pr. DOc. Vebi Bexheti edhe e mirton te jet ne vendin e Alajdin Abazit keshtu qe me te mira
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 7:45  E ndryshuar: 2006/11/21 7:45
 ANONIM
per mendimin tim do te ishte shum mir qe rufiu te largohet per perhere nga posti dhe ate vend me merite e meriton vehbi bexheti NJERI ME CILESI TE LARTA...........
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 8:15  E ndryshuar: 2006/11/21 8:15
 Re: ANONIM
edhe un jam e mendimit sikur ti vetem vehbi bexheti e meriton ate post !
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 8:17  E ndryshuar: 2006/11/21 8:17
 Re: ANONIM
un jam studente e uejl dhe vetem vehbi bexheti do ta kishte merituar ate post 100%ju falemnderit dhe a nuk e shihni se te gjithe jan per vehbi bexhetin klurse rufiu larg UEJL JU LUTEM...
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 8:20  E ndryshuar: 2006/11/21 8:20
 Re: ANONIM
JU A NUK PO E SHIHNI SE GJITHCKA SHKON NE SHKATRIM NGA prof RUFI OSMANI UN KAM RESPEKT PER TE POR NJASHTU JAM E MENDIMIT QE AI BJEN SHUM POSHT AFER PROF DR. VEHBI BEXHETIT
JU FALEMENDERIT DHE ME RESPEKT NJE STUDENT I UEJL.. VETEM VEHBI BEXHETI E MERITON ATE POST
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 8:35  E ndryshuar: 2006/11/21 8:35
 anonim
Sa i perket per rektor te fakulltetit te UEJL une mendoj se rektor mund te jete veq Z.Zamir Dika. ai eshte profesori me mencur ne fakulltet edhe kete smund ta mohoje askush.Intelektual i gjitthanshem Z.Zamir DIKA
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 9:11  E ndryshuar: 2006/11/21 9:11
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
eh... serish te PDSH-se... pse nuk e vene rektor Menduh Thacin???
Anonim
Postuar nË: 2006/11/21 16:41  E ndryshuar: 2006/11/21 16:41
 vete rezultati i sondazhit tregon se kush do te jete Rektor i ardhshem
pas ketij sondazhi (votimi), ndoshta do ishte e tepert te shkruajme ndonje koment pasi qe profesori i nderuar d. Vebi Bexheti, ka nje epersi te papare, dhe ne rast se vjen deri te nderimi apo perfundimi i mandatit i Rektorit aktuar z. Alajdin Abazit atehere zdo mend se pasardhes i tij do te jete prof. dr VEBI BEXHETI.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/23 9:12  E ndryshuar: 2006/11/23 9:12
 Re: tung
te pershendes shium
Anonim
Postuar nË: 2006/11/23 13:11  E ndryshuar: 2006/11/23 13:11
 Dr.Vebi Bexheti
prof.Dr.Vehbi Bexheti meriton te behet REKTOR ne UEJL

Nita.Pr
Anonim
Postuar nË: 2006/11/23 21:00  E ndryshuar: 2006/11/23 21:00
 Zamir Dika
Zamir Dika patjeter,

Vehbi Bexhetin lejeni te recitoj poezi se ska lidhje me shkence
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 4:22  E ndryshuar: 2006/11/24 4:22
 Re: tung ZANA
tung zana une nuk te njoh por te flasesh per xhevaahirin eshte mekat nese ke dicka qe te ka be keq dicka ty apo ndonje send tjeter atehere thuaja ne fytyre e jo n einternet se as rektorin e as xhevahirin nuk e ka vendos as PDSH AS BDI por i kane vendosur te huajt duke filluar nga max vander shtul e deri te prof dubs po nejse se ti keto pune nuk i di dhe merresh me dezinformata andaj te lutem mos te mirresh me gjera te kota se kato pun ka kush i rregullon nuk ke mbetur ti ti rregullojsh qart.tung nga kurkushi nese e dush edhe emajlin tem ene flasim ma gjeresisht
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 4:28  E ndryshuar: 2006/11/24 4:28
 Re: tung ZANA
Zana je shum gabim! Xhevahirin ne menyre indirekte e ka vendu PDSH a ne menyre direkte Alajdin Abazin, Po mos te ishte PDSH Xhevahir Mhmedi do te ishte nje prof i thjeshte ne shkollen ekonime i Gj. Angleze... Ai duke qene i vetedishem se PDSH beri cmos per ta themeluar kete Universitet, ai vozhdonte te sillej si i coroditur ndaj PDSH ishte kryetar nendege BDI ne fshatin e vet. Per kete aresye ai do te flururoje se shpejti me prof dr Alajdin Abazin i cili megjithate ka qene i sukseshem ndersa Xhevahirin e njohim shume mire, dhe aj inferioritetin ndaj PDSH-se si dhe ndaj strukturave intelektuale e akademike ne UEJL do ta paguaje shume shtrejt. Ai nuk do jete me Sekretar Gjeneral pas 2-3 muaj Ju garantoj.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 4:33  E ndryshuar: 2006/11/24 4:33
 Re: Zamir Dika
Eshte shume i vogel emri i Zamir dikes ndaj prof dr Vehbi Bexheti... Zamiri fort mire e din se po mos ishte PDSH (ku themelues eshte dr V.Bexheti) ai do ishte nje anonimus. andaj Ju Dibran behuni te qete se fuqia e Tetoves mund t'ua zhduk karieren njehere e pergjithmone.
Ke kujdes me shprehjet dhe me ato "pozetite apo recitimet"... Mos e shfrytezo kete mundesi e te flasesh cte duash (si nje anonim)... se ste shkruhet mire
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 6:35  E ndryshuar: 2006/11/24 6:35
 Re: Zamir Dika
Professor Fidan Hamdiu mendoj se do te ishte me i nevojshmi ketu per ket post

met mira
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 13:09  E ndryshuar: 2006/11/24 13:09
 Re: Zamir Dika eshte shum i vogelndaj Rufi Osmanit
Detyrat e popullit shqipetar i kane bere vetem disa persona ketu ne maqeodni,e jo keshtu qe jane partizuar univerzitetet e popullit shqiptare ne maqedoni...Rufia meriton me teper prej te gjithve aty ne ate fakulltet...Me respekt
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 17:16  E ndryshuar: 2006/11/24 17:16
 Re: Zamir Dika eshte shum i vogelndaj Rufi Osmanit
prof Rufi Osmani me gjith respektin qe kam nuk mund te jete kurre Rektor ne UEJL, pasi qe opinioni publik mire i ka te njohura kritikat e tij rreth UEJL i quajti "barakat e Arben Xhaferit dhe te Menduh Thacit" ndersa po aj per nje kohe te shkurte u be prof ne UEJL dhe me sukses po ngjitet ne karierin e tij akademike. Nuk duhet askujt ti shkoj mendja se aj mund te jete Rektor ne UEJL perpos nje profesori te thjeshte..edhe pse kam mendim pozitiv per prof Rufiun, sidomos gjate rastit te 9 Korrikut ne GV
Kisha dashur te bej publike voten ne time per kete sondazh: une haptas e perrkrah prof dr VEBI BEXHETI-n eshte me i mire nder te miret!
Anonim
Postuar nË: 2006/11/24 19:33  E ndryshuar: 2006/11/24 19:33
 Re: Zamir Dika eshte shum i vogelndaj Rufi Osmanit
Si mund te jete Rektor nje njeri si Bexheti kur ai akuzohet per shkaterimin e jetes se nje nxenese qe ate kohe ka patur jo me shume se 15-16 vjet. A nuk e lexoni postimin e nje shoqe qe thote se di rast konkret kur ai si kujdestar klase ka keqtrajtuare seksualisht nje nga vajzat e shkolles se mesme te mjekesise.

Per nje krim te tille ne perendim do te burgoseshe se paku 20 vjet burg dhe do te trajtoheshe si nje person me te meta mendore dhe i rezikshem per femijet.

Mendohuni mire para se te perkrahni njerez te tille se ata nuk e kane vendin ne Universitet por ne burg special per ata qe bejne krime seksuale ndaj femijve.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/25 3:24  E ndryshuar: 2006/11/25 3:24
 Re: Zamir Dika eshte shum i vogelndaj Rufi Osmanit
Nese te vjen keq per rezultatin e sondazhit, apo te vjen keq qe prof dr Vebi Bexheti eshte anetar i PDSH, she ti ke averzion ndaj kesaj Partie eshte problem i yti dhe mos u mundo te hudhesh dezinformata te saj natyre. Profesori ka familje dhe eshte shum rendete shkruhet nje shkrim i tille. Ke kujdes! mos u mundo ta cenosh kredibilitetin e profesorit me te paverteta se te han dreqi. Nese ke bythe urdhero leje emailin tend ne redaksi dhe mirremi vesh me mire.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/25 15:56  E ndryshuar: 2006/11/25 15:56
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
mendimi im eshte se te jete rektori vebi bexheti
Anonim
Postuar nË: 2006/11/26 4:44  E ndryshuar: 2006/11/26 4:44
 Boll me improvizime ne shqiptaret - Vlera na duhaen, na duhen sa me shume Zamir Dika
Boll me improvizime te kota. Ne shqiptareve na duhen me ne fund te krijojme vlera. Jo me tulifare pseud-vlera, vlera te skaduara. Na duhen sa ma shume Zamira megjithese rralle gjen te tille. Boll me improvizime. Zamir Dika nuk ka konkurence.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/26 5:04  E ndryshuar: 2006/11/26 5:04
 Ardhmeria
Zamir Dika
arusha
Postuar nË: 2006/11/26 13:35  E ndryshuar: 2006/11/26 13:35
Just popping in
I bashkangjitur: 2006/11/17
Prej:
Postimet: 2
 anonim
Mendoj se e meriton Zamir Dika
Anonim
Postuar nË: 2006/11/27 9:11  E ndryshuar: 2006/11/27 9:11
 Veni Bexheti
Mendoj se me mire do te ishte Vebi Bexheti, dhe Zamir Dika eshte mire por ai me teper do ta politizoj kete Universitet. Mendimi im.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/27 13:46  E ndryshuar: 2006/11/27 13:46
 Ju pershendes !
Edhe pse komentet dhe fjalet jan te kota kisha dash qe njeherit te them dicka pa mar parasysh se kush do te jet e dijm se do te jet nga qeveria por edhe pse do te jet nga qeveria i kisha keshillu qe te punoi per dhe ne te mir te studentve e jo ne dem te tyre sepse Studentet jan ata te cilet mban dhe prishin shtet,nuk kisha dashur qe ai rektor i ardhshem te punoi per shkrirjen e USHT-se ne UEJL sepse per UT asht derdhur gjak dhe asht dhan mund dikush i ka len gjymtirt e trupit per ket institucion kurse per UEJL asht derdhur nje cifer parash dhe asgje me shum sepse kunder tij ska qen askush por shkijve shqiptar dhe maqedon u ka penguar UT sepse ata e kan dit se po te bejn Universitet shqiptaret cka mund tiu ndodh shkive keshtu qe ata kan qen ,jan dhe do te mbeten kunder ktij institucioni po si do qe te jet "JU LUTEM MOS SHKILNI MBI GJAKUN E DERHUN PER TE".
Anonim
Postuar nË: 2006/11/28 6:28  E ndryshuar: 2006/11/28 6:28
 tung
po sipas krej gjasave e meriton Dr.Murtezan Ismaili se eshte Tetovar
Anonim
Postuar nË: 2006/11/28 16:24  E ndryshuar: 2006/11/28 16:24
 Re: tung
Le te hyn te tre ma mire do ishte
Anonim
Postuar nË: 2006/11/29 9:49  E ndryshuar: 2006/11/29 9:49
 kumanovari
tung per te qen rektor dueht me pas nje biografi te paster shkencore morale por edhe kombtare qe kur te ploteson kushtete ateher duhet te jet por per fat te keq asnjeri prej tyre nuk meriton kete gje pasi qe gjithsecili prej tyre kan disa veti te kqija 1 at qe flasin nuk realizojn pasi gjith i njohim se jan mar dhe meren ende me politik dhe disa her ne dit kan rreshqit kshtu qe nuk meritojn 2 aspektin shkencor te ri jan ne shkenc pasi gjith e dim por ne realitete nuk po dojm mepranu se per me u ba nje profesor ne universitet duhet disa nivele apo shkall me kalu kshu po ja u perkujtoj se spari duhet te jet demonstrator me fillu pastaj assistent i ri , assistent docentn pastaj profesor le te me tregoj jo njeri prej tyre por cili prej gjith stafit te shtulit kan kalu kete faz aaaa ne perjashtim nje kuadri te vogel qe kan qen neper instucione tjera ne kosov apo prishtin kurse kta kandidat kan qen ne politik dmth skan kalu neper kto faza e kshtu me radh e ne fund sduhet patjeter te jet tetovar
Anonim
Postuar nË: 2006/11/29 9:51  E ndryshuar: 2006/11/29 9:51
 Re: kumanovari
dhe ne fund se paskem harruar edhe veti fetare te ket se na shkatrruan disa njerz pa veti fetare dhe po don me u ba ma pop se popi
Anonim
Postuar nË: 2006/11/29 10:00  E ndryshuar: 2006/11/29 10:00
 Re: kumanovari
e ne realitet jan ateistat me te mdhenj te keti shekulli shpesh them me vet veten kur ka thanaj shkenctari grek ku thon diku ne shekullin 2 te eres osn dhe thoy kam shetit ku kam shetit kam pa fshatra te tere por edhe gati te zbrast por asnjeher nuk kampa njeri pa fe i mjeri nuk ka dit se per kete koh ku ka me shum atesit se besimtar
andy
Postuar nË: 2006/11/29 17:06  E ndryshuar: 2006/11/29 17:06
Home away from home
I bashkangjitur: 2005/2/16
Prej: Gostiwood
Postimet: 7137
 Pa lidhje
Po edhe nese e zgjedhin Prof.Dr. Rufi Osmanin, atehere ai eshte simpatizant me i flakte se keta 3 profesoret tjere te PDSH-se !
Anonim
Postuar nË: 2006/11/29 17:20  E ndryshuar: 2006/11/29 17:20
 Re: ANONIM
o anonim un jam prej tetove sa per patriot vebi bexheti sen i vjen rufi osmanit ngisht te vogel.ma mer mendja se e keni inat sepse nuk eshte si profesoret tjer te cilet falin nota .shqiptari nuk duron kriterium jena msu sallamadi.ndersa prej 3 kandidatve un e kisha zgjedh vebi bexhetin.
Anonim
Postuar nË: 2006/11/30 11:25  E ndryshuar: 2006/11/30 11:25
 Re:Gostivari
Asnjerin prej tyre,thjesht nuk kan kapacitet!
Anonim
Postuar nË: 2006/12/1 11:24  E ndryshuar: 2006/12/1 11:24
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
po Prof.Rufi Osmani e meriton kete
Anonim
Postuar nË: 2006/12/2 10:48  E ndryshuar: 2006/12/2 10:48
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
Po keni te drejte eshte e pakontestueshme qe te jete Prof.dr Rufi Osmani
Anonim
Postuar nË: 2006/12/2 20:32  E ndryshuar: 2006/12/2 20:32
 Re:Gostivari
me shume e preferoj Murtezan Ismailin sepse mund te them se eshte i vetmi qe ka edhe aftesi edhe karakter ! por prap se prap kemi te bejme me nje ceshtje te politizuar !
deri kur keshtu ??
Anonim
Postuar nË: 2006/12/3 7:41  E ndryshuar: 2006/12/3 7:41
 fati
murtezan ismaili ka karakter e nuk eshte vjethadut si thauen kadundaret e jo fashtaret hajn
Anonim
Postuar nË: 2006/12/3 16:33  E ndryshuar: 2006/12/3 16:33
 xhepcishti
Nuk mendoj se eshte e arsyeshme te behet nje gje e till mjafton te jet nje person qe do te regulloj dicka se mjaft jan duke i malltretuar studentet ne USHT ende orari nuk eshte i definuar qart mendoj se Rufi Osmani eshte person i qelluar qe do ju ndihmoj studenteve
Anonim
Postuar nË: 2006/12/4 4:11  E ndryshuar: 2006/12/4 4:11
 Re: tung ZANA
zana mendoj se e ke lexuar ate tekstin tim dhe pres pergjigje prej teje ne lidhje me sekretarin gjeneral qe ti e akuzon shum pa fihe fakti,te lutem me kthe pergjigjen se une e di tash se kush je ti dhe mund te behet ma keq per ti sepse ti vec mundohesh ta akuzojsh njerin pa asnje argument
ttung nga kurkushi
Anonim
Postuar nË: 2006/12/5 4:02  E ndryshuar: 2006/12/5 4:02
 Re: voto
edha une ashtu mendoj se zamiri ia vlen te jete rektor
Anonim
Postuar nË: 2006/12/5 13:34  E ndryshuar: 2006/12/5 13:34
 anonim
rufi osmani eshte personi i vetem qe e meriton kete post
Anonim
Postuar nË: 2006/12/6 15:11  E ndryshuar: 2006/12/6 15:11
 Re: roft Zamir DIka
ku e din ti
Anonim
Postuar nË: 2006/12/6 15:12  E ndryshuar: 2006/12/6 15:12
 Re:Gostivari
ju te gostivarit thuani asnjeni sepse krejt dekanat jane nga GV
Anonim
Postuar nË: 2006/12/7 2:30  E ndryshuar: 2006/12/7 2:30
 anna
murtezan ismaile e ka merituar ket mail edhe e ka meritur te jese rektor ne uejl po si mendoj une nuk po e mer se sdon te kese pune me hajna.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/8 14:03  E ndryshuar: 2006/12/8 14:03
 Re: voto
A be e din ti se ska fakulteti rektor? Me je student ne Shtul?!! ateher ta falim :)
Anonim
Postuar nË: 2006/12/8 14:21  E ndryshuar: 2006/12/8 14:21
 Dr. Murtezan Ismaili - PO
i vetmi xhi i ploteson kushtet ktu esht Profesori i nderuar Dr. Murtezan Ismaili. Ka moshen seriozitetin dhe tipare njerzore te duhur. Dr. Vehbi Bexheti edhe ai mundet. Asesi Zamir Dika - dalavera xhi ska as diplome-e ka bjej, a na shet mend neve studentve, ku si njeri me folim xhi katastrofe esht ....
Vendin e rektorit esht plot pergjegjesi dhe Dr. Murtezan Ismaili esht i vetmi ktu xhi e meriton. Po shiptarve sna dihet si dum njerzit e mir, ather e gzofshi xhi dujni vendoni.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/8 16:10  E ndryshuar: 2006/12/8 16:10
 Re: Dr. Murtezan Ismaili - PO
Tung te gjithe studenteve. A e kane bere njehere pyetjen studentet se pse te SHTULI nuk mesojne po vetem kopjojne. A e dini ju se ēfare smundje eshte ajo? HE? Folni? Pse se hapni ate teme po mbyteni me rektora e profesora?
Pse se kritikoni njehere vetveten e pastaj te tjeret?
Se kur do te kete studente te forte do te pejkin posht kejt ato aty xhi jon, ne perjashtim te prof. te suksesshem?
Ju lutemi hapeni kete teme.
Me respekte, nje ish studente.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/11 7:16  E ndryshuar: 2006/12/11 7:16
 Re: tung
Pershendetje...
Desha vetem me leje ti drejtohem Zanes, e cila kerkon nderimin e sekretarit te pergjithshem z.Xhevahir Memedin, figuren kryesore te ecjes ne hapa te sigurt te universitetit. Njeriut qe kontribuoi me mundin e tij ne ndertimin e tempullit te UEJL-se...
Ju flm per mirkuptimin....
Kalofshi bukur....
Anonim
Postuar nË: 2006/12/11 7:23  E ndryshuar: 2006/12/11 7:23
 Re: Anonim
Sikur ta bente edhe BDI-ja ate pune....
BDI nuk ariti te fitoj besimin edhe me te vogel te rinia shqiptare....
AJO QE PUNON DHE PERKRAH VLERAT E RINISE ESHTE PIKERISHT PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE ( PDSH ) e cila ishte edhe iniciator i hapjes se ketij tempulli qe ka arritur shume UEJL.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/11 7:27  E ndryshuar: 2006/12/11 7:27
 Re: Veni Bexheti
padyshim opcioni me i qelluar do te ishte
VEBI BEXHETI
Anonim
Postuar nË: 2006/12/11 18:32  E ndryshuar: 2006/12/11 18:32
 Max Van Der Stoel
Ishalla vin Max Van Der Stoel prap ketu edhe le te bohet vet Rektor e krejt.. ne te jet Bo$$ ne plotkuptimin e fjales se ne shqiptaret asnjeher nuk kena qen dhe nuk do jena "NJEREZ" ...
Anonim
Postuar nË: 2006/12/12 6:18  E ndryshuar: 2006/12/12 6:18
 num mund te jete Rufi Osmani
PSE.
Profesori i nderuar Rufi Osmani, nuk mund te jete rektori i UEJL-se, per arsyje morale. DO te pyesin se pse. Ne fillet e para te ketij Universiteti, jane te njohura qendrimet e Rufi Osmanit per kete institucion akademik, te gjithe e dine sa ai ishte kunder ketij projekti, madje e quante si tradheti kombetare. Ja nje nga arsyet edhe pse ka dhe shume arsye te tjera qe jane shume evidente.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/12 7:47  E ndryshuar: 2006/12/12 7:47
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
Mendoj se metevertet ket post e meriton i nderuari Rufi Osmani
Anonim
Postuar nË: 2006/12/12 7:57  E ndryshuar: 2006/12/12 7:57
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
Nese jo rektor z.Rufi Osmani meriton nje post me te larte nga ai qe e ka. si psh dekan, pro rektor...
Anonim
Postuar nË: 2006/12/14 10:53  E ndryshuar: 2006/12/14 10:53
 Re: revolution
Nuk ja vlen as perseafermi nuk i ploteson standardet mos haroni se per tu bere Rektor duhet plotesuar disa standarde, se pari duhet me qene prof. ordinar apo full profesor!..........
pantarei
Postuar nË: 2006/12/15 2:13  E ndryshuar: 2006/12/15 16:10
Just popping in
I bashkangjitur: 2006/12/14
Prej:
Postimet: 2
 Komentet (s)jane gjithmone te lejuara
Pse beheni frigacak, kopuka, debila e s'di cka dhe i fshini komentet?!!!
Nese nuk keni b... mos i hapni kto forume,ok?!!!

Te gjitha Komentet qe nuk kane te bejen me Sondazhin fshihen--"Stafi"
Anonim
Postuar nË: 2006/12/16 6:38  E ndryshuar: 2006/12/16 6:38
 Re: roft Zamir DIka
roft zamir dika?????????????????? ti je duke jetiar ne boten e enderave?????????????
Anonim
Postuar nË: 2006/12/16 6:38  E ndryshuar: 2006/12/16 6:38
 Re: Anonim
shko ne rs ok roft zamir dika
Anonim
Postuar nË: 2006/12/19 14:52  E ndryshuar: 2006/12/19 14:52
 nuk ja vlen te ndrohet rektori
Arsyet per tu nderuar nje rektor duhet te jene te qarta,si psh ai te jete i koruptuar,te kete fakte reale,te kete shkel ligjin,te kete thyer moralin e te tjera arsye te fuqishme,perderisa nje njeri eshte i afte te kryej punen e tij me nder dhe ne regull nuk ka nevoj te ndrohet e aq me pak [se eshte ndruar partia ne pushtet,rektori aktual eshte nje nder me te aftet qe kemi,dhe nuk ka arsye qe ai te ndrohet, perderisa per te tjeret ai eshte i vlefshem pse per ne nuk ben.perderisa te tjeret e duan per ligjerues ne universitete te njohura dhe me ze pse ne nuk na duhet,pse ne i japim nje grusht te fort punes se tij,pse ne i themi jo kualitetit po e pranojm ndikimin partiak... Si do qe te ndodh le te ndrohet po vaj e turp per nhe po e pati fatin e ish rektorit te USHT-se te largohet dhe rektori i UEJL-se ne forme te njejte ne nje forme aq makabre dhe te trishtueshme qe ngjan me nje loje femijesh... Me respekt Juristi
Anonim
Postuar nË: 2006/12/20 9:34  E ndryshuar: 2006/12/20 9:34
 normal qe njeri nga keta
do jete njeri nga keta sepse vec PDSH nuk fut dore askush aty. Zamir Dika nuk do hyje ngase ai i ben punet msheftas... e viktime do jete Vebi Bexheti de ne emer te tij do vjedh Zamiri
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 5:18  E ndryshuar: 2006/12/21 5:18
 rektori!!!!!!
sipas mendimit tim asnjeri nga lart nuk me duken si kandidat te pershtatshem per tu bere rektor ne UEJL..
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 7:37  E ndryshuar: 2006/12/21 7:37
 Re: roft Zamir DIka
tung dohet ni kandidat tjetr
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 11:51  E ndryshuar: 2006/12/22 12:49
 ZAMIRI REKTOR ;) he is the BEST ONE
O ju njerez,Z.Zamir Dika i meriton te gjitha dhe i posedon te gjitha aftesite per te qen rektor, dhe fundja me mire i ka hije Zacit me kap femna se sa Vebi KRROCIT,manjaku 60 vjet qe notat i jep sipas sexipileteti qe poseojne vajzat,e njoh shum mire vebi bexhetin,Zamiri edhe krejt femrat e shtulit me shku i ka hije dhe halla i qoft...
RROFT ZACI ;) S.O
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 11:57  E ndryshuar: 2006/12/22 12:48
 KUJDES KEND PO VOTONI
a e dini ju te gjith qe e perkrahni vebi ,qe e ka ble DOKTORATUREN, dhe se automatikisht duhet ta kthen prej andej ku e ka ble? he is a bith male...dhe nuk po e flas nga urrejtja personale kete,por ka aq fakte saqe nuk ka vned dhe mundesi ti publikojme tash ne web faqe...me mend te gjithve se kend do e votoni...
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 12:21  E ndryshuar: 2006/12/21 12:21
 Re: nuk ja vlen te ndrohet rektori
ti jusrit s'paske lidhje me boten si duket...rektori i tanishem eshte skaduar,cfar do te beheshte gjith jetes ta linim rektor??? kan kaluar ato kohe te "TITOS" qe nje her e ke marr postin dhe e mbajtsh me shendet gjith jetes,ka ardhur koha per reforma rrenjesore ne UEJL,sepse MONOPOLIZIMI dhe KORRUPSIONI na mbyti o njerez,fakulteti i Administrates Publike eshte bere katastrofa e shekullit qe sja gjen shoqen...
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 12:38  E ndryshuar: 2006/12/21 12:38
 Hehehehe
Leje bre cfar patrioti Vebi Bexheti.... He,,,ashtu patriota neper TV,cdokush shfaqet,po hajt mos ja ngreni PALLEN shum...lereni njeriun te lexon poezia dashurie aty,se vec per cat pune eshte ai.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 12:42  E ndryshuar: 2006/12/21 12:42
 Rekori
vebiu eshte nje njeri qe ka merita mjaft te larta po cekimi disa merita te tij : Manjak,Hajdut,Tradhetar, dhe prallagji
dhe kky njeri vertet eshte per karike si thoni o koleg a jebi dakort ok ja lem kohes ajo dot fol vet
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 15:13  E ndryshuar: 2006/12/21 15:13
 pershendetje kolege te Uejl-se
nuk e di se pse keni arsye qe te etiketoni prof. kur e dini se neve studenteve sna pyet kush, cili e meriton ose jo, gjithe secili shikon per interesin e tij ....
une edhe pse nuk jam studente e biznesit do te thoja qe prof. Abdylmenaf Bexheti e meriton ma shume se kush do! e meqe PDSH-ne e kemi ne pushtet fati nderon kuajt!!!
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 16:06  E ndryshuar: 2006/12/21 16:06
 Anonim
Pershendetje dot te kisha then se vendin per rektor te ardhshem e ka vetem Rufi Osmani dhe Abdylmenaf Behxheti,por perseri Rufiu numer 1
Anonim
Postuar nË: 2006/12/21 18:54  E ndryshuar: 2006/12/21 18:54
 anonim
pse po fol cishtu,,a pse je i tetoves dhe po e shan Z.Zamir Diken ohhhhh plasni ju o tetovar veq Zamir Dika ka me qen rektor e askush tjter... Vebi Bexhet eshte nje prof i cili nuk e meriton te jet ne kete fakulltet e jo te jep mesim..le te shkon ne shkollen e mjeksis,un jo qe fol prej inatit ..as qe e kam inat po e di se sa ka kapacitet Vebi Bexheti..nuk mund ti afrothet Zamir Dikes
Anonim
Postuar nË: 2006/12/22 11:12  E ndryshuar: 2006/12/22 11:12
 Re: anonim
Zamir Dika ju dibranet tjere mund te tju a hani voet tetovareve, Mos u ngucni me Tetovar se mund tju zhdukim nga harta poltike ne Rm
Anonim
Postuar nË: 2006/12/22 12:55  E ndryshuar: 2006/12/22 12:55
 Re: anonim
More Xhevahirin le ta vendojn se ai din me va be Menden femrave per ne Krevet.
Dhe besoj se edhe studenteve do va beje ashtu sikur ne Shkollen Ekonomike qe kalonte me nxensen e vete e din mire ai.
Kur erdhen tek shkolla per ta rref ata te familjes se asaj vajze. Dhe tash Rektori Abazi e mban si sekretar oo ALEJDIN largoje se po hec me nje puntore qe e ke ne zyre ti. Largoj PEDOFILAT nga UEJL-ja
xiki
Postuar nË: 2006/12/22 13:33  E ndryshuar: 2006/12/22 13:33
Home away from home
I bashkangjitur: 2005/4/3
Prej:
Postimet: 1585
 ishalla nuk vjen rektor vehbi bexheti
Shpresoj te mos jete rektor vehbi bexheti por siduket qe rektor serisht do jet Alejdin Abazi
Anonim
Postuar nË: 2006/12/23 5:26  E ndryshuar: 2006/12/23 5:26
 Rektori i ardhshem prof.dr Vebi Bexheti!
Mendoj se jane te vertete shkrimet e fundit neper gazeta qe Rektor i ardhshem do te jete Vehbi Bexheti. Eshte shume normale qe PDSH si inicues dhe themelues i UEJL, ne menyre elegante te instaloj figurat e deshmuara intelektuale sic eshte prf.dr Vehbi Bexheti. Ju e dini se ky njeri ka autoritet ne kete nenqiell, shume mire dihet edhe fitorja e profesorit ndaj prokonsulit te njohur me emrin Hazbi Lika, po ja qe falsifiki e tregoj te kunderten. Mandej gjith ju qe jeni pjese e ketij forumi, keni te drejte te shkruani revoltat tuaja, por te ishte mire pa shpikje dhe me nje sens moral. Mos ju vije inati qe per nje kohe te shkurter nuk do ti shihni figurat si Alajdnin Abazi, Abdylmenaf Bexheti (komunist i perbetuar ish antar i LSDM-se, Zamir Dika njeri qe ia ktheu shpinen PDSH dhe u orientua kah amoraliteti.. dhe persona te tjere qe dolen nga petku i PDSH-se dhe u shendruan ne zoterinje qe e benjenin vehten se ata do te ngelin te pazevendesueshem ne UEJL. PDSH per nje kohe te shkurte do ta rregulloj edhe UEJL.. Suksese PDSH dhe prof.dr Vebi Bexheti
Anonim
Postuar nË: 2006/12/23 18:08  E ndryshuar: 2006/12/23 18:08
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
o ti po leje bre cfar ja vlen aty e ban per kerkun e tash kishe po ndreqin dishka tan diten i nin shkijet tu ja bae vmro ima legitimitet od narodot a knej shiptart nuk i veten hiq se per kan votun se nuk asht fort e foert tum interesu se kush ka hy po pom vjen inati se na shkelen apet edhe ata kush? shkijet qe as fe e as komb te vertet nuk kan
Anonim
Postuar nË: 2006/12/24 11:38  E ndryshuar: 2006/12/24 11:38
 studentja
Mendoj se mė ka ardhur koha te votohet dhe te perkrahen njerezit e ditur pa mos i analizuar jetnat e tyre private. Diturija mbi te gjitha se mjaft me me rena, nuk do te shkoje shume gjate. Nje apel edhe per partite politike:Perkrahni njerezit real dhe te ditur se do vije koha e atyre qe kane punuar realisht e jo qe fituan pasurite me biznes jofirmal e tani ju japin mend popullit!
Faleminderit per mirekuptimit dhe njeherot URIME FESTAT.
Anonim
Postuar nË: 2006/12/24 11:47  E ndryshuar: 2006/12/24 11:47
 Re: nuk ja vlen te ndrohet rektori
O njeri po me duket se je ndonje antare i familjes se rektorit. Me gjithe respektin se din njeri ama ka ma te mencet se ai qe ai nuk i len te depertojne ne Univerzitet, se si duket ka akcion aj atej se Univerziteti eshte privat a ēaē se ne mirni vesh ju?
Anonim
Postuar nË: 2006/12/24 14:43  E ndryshuar: 2006/12/24 14:43
 Re: Anonim
mfalni po vec bana hajgare se un jam thjesht nje gurbetcar sjam politikan me respekt
Anonim
Postuar nË: 2006/12/25 14:29  E ndryshuar: 2006/12/25 14:29
 Re: Anonim
Une jam i mendimit te jete Rektor Nje femer.Asnjeher nuk kam degjuar te jete rektore femer. Te shohim cka do behet nese e e mere UEJL nje femer te fala nga studentja UEJL- Dega Anglisht
Anonim
Postuar nË: 2006/12/25 16:00  E ndryshuar: 2006/12/25 16:00
 Re: voto
une mendoj qe z.ZAMIR DIKA te jete rektor UEJL sepse duhet te jete nje njeri qe punon per studentet.jo qe ti malltertoj
Anonim
Postuar nË: 2006/12/25 17:36  E ndryshuar: 2006/12/25 17:36
 vetem prof dr. VEBI BEXHETI, dhe askush tjeter te jeni te sigurte!
suksese prof. Vebi Bexheti - Ju do te jeni Rektor. E Dibrante dhe "shaherlit" kesaj rradhe do te dalin ne pension se u bo boll mo me nepotizem amoralitet dhe korrupcion.... PDSH e di si do te veproj kesaj rradhe edhe ne UEJL. Nuk ka me fjale te llojit se UEJL na qenka Universitet qe eshte themeluar nga 'te huakt' njehere e pergjithmone duhet ta dini Ju qe jeni anti-PDSH se UEJL ka qene eshte dhe do te mbetel foleja e suksesit dhe atributit te PDSH, Juve qe jeni ne kete forum mund te shkyheni duke shkruajtur akuza te ndryshme po PDSH se shpejti do tua hek merakun se kush do te ngel Rektor ne PDSH, perseri Ju them juve qe nuk ju vjen lezet shkoni ne Kercove te nena Hume (eshte nena e Ali Ahmetit) ose te nena e Zamir Dikes ne DIber dhe kerkoni Universitet me te mire nese mund ta gjeni, dhe mos na i cani topat me keto forume palidhje... Dhe ju dibran hama karin oki!
Anonim
Postuar nË: 2006/12/26 14:14  E ndryshuar: 2006/12/26 14:14
 Re: tung
mendoj se nuk duhet te kemi njersez partiak pasi qe e politizojm edhe me shum universitetin mendoj Rufi Osmani eshte njeriu i duhur
Anonim
Postuar nË: 2006/12/27 13:24  E ndryshuar: 2006/12/27 13:24
 njI REZIME TE SHKURT PER UEJL
Komunistat nuk jan per rektor !!!o njerez!!!!! asnjeni nuk i permbush kriteret themelore per rektor ne UEJL.
Vebi Bexheti- ->nuk eshte per rektor.Autoritetin e tij qe kishte u pa ne zgjedhjet lokala ku humbi ne menyre drastike.Mund ta lavdroj dit e nate farefisnite e tij po eshte e kot se ajo qe eshte e vertet eshte..

Murezan Ismaili- ->jo jo per rektor(gabim i madh)Njeriu qe nuk dinte te mirmbaj nje qytet te bukur si tetoven,ku beri shkatrim te qytetit duke degjuar keshiillat e oligarsve te tij dhe keshilltarve qe i kishte ne afersi qe benin vetem krime,korupsion dhe ndertim te ndertesave shume katshe.

Zamir Dika -->eshte krim me i madh ne qofte se kanditohet per rektor e jo me te behet.Njeres si aj duk na duhet e as kemi nevoj!Te gjitha te keqiat e te keqiave i ka e nuk e di se si rin ende ne UEJL,
Anonim
Postuar nË: 2006/12/28 10:09  E ndryshuar: 2006/12/28 10:09
 Re: njI REZIME TE SHKURT PER UEJL
skee fajjjj hicccc vallaa katasrofaa jannn
Anonim
Postuar nË: 2006/12/29 14:11  E ndryshuar: 2006/12/29 14:11
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
une nuk deshta te dale prej pune se ai ĖshtĖ m i mirĖ
Anonim
Postuar nË: 2006/12/29 14:14  E ndryshuar: 2006/12/29 14:14
 Re: Vali
vebi bexheti ĖshtĖ me i mir per respekt a
Anonim
Postuar nË: 2006/12/29 16:15  E ndryshuar: 2006/12/29 16:15
 Re: revolution
une nuk e ndaj mendimin me ty
eshte nje njeri i mvarur nga partia
me mir prof.Murtezani
Anonim
Postuar nË: 2006/12/31 9:28  E ndryshuar: 2006/12/31 9:28
 Si do qe te jet Kuader i PDSH-sė
Mes mirti eshte te jep koment Menduh Thaqi se cili prej keta te 3 apo ndonje tjter edhe vasali ti apo i ledhatuari i ti do te zgjidhet Rektor se keshtu Mendu Thaqi ja ka nisur dhe keshtu do te vazhdoj dhe ju lus qe keto komneti mos ti jepni dhe te shani as njeri as tjetrin se ne vetem sa e mundojm veten ton se at pune e zgjedh kreu i PDSH.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/1 8:16  E ndryshuar: 2007/1/1 8:16
 shipecat n' Univers..
une mendoj se ju shqiptaret e Maqedonisė kurr rahat s keni mu bo, perderisa ju udheheqin njerez qe jane te zhytur dhe te involvuar ne krim deri nė fyt. Si duket kjo fatkeqėsi po na prek edhe neve nė Kosovė..Shpresoj se ky vit do tė jetė vit i vetėdijėsimit tė shqiptarėve ku do qė janė.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/1 15:05  E ndryshuar: 2007/1/1 15:05
 Anonim
Tetovaret le te behen njeher zemergjere dhe le t'ua leshojne vendin te tjereve, se te tjeret perher ua kane pa sherrin.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/1 15:13  E ndryshuar: 2007/1/1 15:13
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
Per fat te mire je i vetmi qe e ofendon nje magjister si qe eshte Rufi Osmani, nuk te hidherohet askush sepse me siguri nuk e din alfabetin e gjuhes shqipe sa shkronja i ka.Te tre kandidatet e nderuar meritojne te jene ne nje post te tille, posacerisht prof.VEBI BEXHETI.Nuk e di pse e hash veten kot sepse me sa pash un emri i Rufi Osmanit nuk eshte i shenuar ne liste per kandidat.Me vjen keq sepse mund te semuresh kot, dhe Rufiu perseri do te ngelet Rufi.Keshtu jane shqiptaret qe percajne.!!!
Anonim
Postuar nË: 2007/1/1 15:46  E ndryshuar: 2007/1/1 15:46
 Anonim
per mendimin tim me i miri eshte VEBI BEXHETI
Anonim
Postuar nË: 2007/1/10 7:21  E ndryshuar: 2007/1/10 7:21
 ANTI-RUFIU
Rufi Osmani eshte nje debil narcisoid i cili kur e shikon vehten ne pasqyre e pyet nenen e vet :
Oj nene si me bene kaq te bukur dhe te mencur ? mjerisht shume pake e dijne te verteten per te , eshte i deshtuar te te gjitha aspektet:
Morale
Kombetare
Profesionale
Fetare ...
kush eshte i interesuar te dij per te gjitha punet e felliqta te tij le ta len email adresen e vet ketu :
Anonim
Postuar nË: 2007/1/12 18:54  E ndryshuar: 2007/1/12 18:54
 Re: Anonim
Vebiu i mire ama edhe ai me afera me te reja si duket
Anonim
Postuar nË: 2007/1/15 5:49  E ndryshuar: 2007/1/15 5:49
 Re: Anonim
Pershendetje,
Me siguri cdo kush ka te drejten e vete qe te propozoje ndonje kandidat te mundshem per rektor ne UEJL.
Ketu do te deshiroja qe te ceke personin i cili per mua eshte person i cili i permbush te qithe tiparet dhe ka aftesi udheheqese me UEJL e ai eshte dr.prof. Abdylmenaf Bexheti.

Mos e haroni kete emer ... do te shihni sa shpejt do te dale ne skene!

Une do votoja per kete profesor!
Anonim
Postuar nË: 2007/1/16 3:17  E ndryshuar: 2007/1/16 3:17
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
pse osmani e meriton keshtu aschlo
Anonim
Postuar nË: 2007/1/18 9:27  E ndryshuar: 2007/1/18 9:27
 zamiri
vallaj zamirit i ka hije chdo gje dhe postin e rektorit e meriton

zachi ti ec perpara leni muhabetet!
Anonim
Postuar nË: 2007/1/24 20:15  E ndryshuar: 2007/1/24 20:15
 Re: zamiri
Cka u be a ende nuk eshte zgjedh asnje Rektor, Hajt bre le te kandidohet nje FEMER :
Adelina MARKU, Teuta Arifi, edhe tjera qe sme kujtohen tani se prej Burave nuk pat hajer tani prej grave te shohiim

ROFT GJINIA FEMRORE
Anonim
Postuar nË: 2007/1/24 20:16  E ndryshuar: 2007/1/24 20:16
 Re: zamiri
AHHAH ROFSHIN GRAT, ROFSHIN GRATTTTT le te na udhheqin 4 vite GRAT
Anonim
Postuar nË: 2007/1/25 13:56  E ndryshuar: 2007/1/25 13:56
 zgjedhja e rektorit
arogante te pa edukur asnjeri prei jush nuk meriton te jet rektor
Anonim
Postuar nË: 2007/2/4 9:15  E ndryshuar: 2007/2/4 9:15
 sygjerim
NUk diskutohet karakteri biografia e Prof.Murtezan Ismailit mirpo me meritues do kish qen te zgjidhet Prof.Zamir Dika...sepse ka pervoje me te madhe ne lidhje me proceduren e uninersitetit ne fjale.. me respekt
Anonim
Postuar nË: 2007/2/4 17:57  E ndryshuar: 2007/2/4 17:57
 tungi
ooo e keni polotizu univerzitetin more e keni bo krejt PDSH si sji vjen turp o shqiptar te votoni nji kandidat qe sja vlen te votohet se njerzit qe ka gjet PDSH me shkoll te gjimnazit jon hy jon bo deputeta e profesora e pi atyne presim na te ardhme a jo kurrr vec kur o BDI ather do perparojn univerzitetet un per veti prishtin kam shku e per shtul pa shkoll rrij e shtul nuk studioj se ju qe msoni shtul koken bosh e keni e ne fund krejt 10 ju dalin notat ju msoni me mar 10 ne provim a me ardh pr ju me at msim as 7 nuk meritoni hehe tung zoti va boft mir edhe juve tung
Anonim
Postuar nË: 2007/2/4 19:05  E ndryshuar: 2007/2/4 19:05
 Pershendetje
Mirebrema gjithve
Pata durim ty lexoj gjith shkrimet qe ishin be ketu qe ta di qte shkruaj sepaku.
Ne te shumten e rasteve pash se si studentet po i perkrahin me an te partis,ne e dim gjith punt politike, por per fat te mir ketu nuk jemi qe ty tregojm forcat tona partiake por njohurit tona.
Ktu jemi qe studentet te behemi grusht , gjith sebashku dhe studentet te jen forca kryesore ne UEJL, duke pasur parasysh se ne jemi me nje univerzitet privat dhe i paguajm gjitha studimet.
Un personalisht nuk njoh as Murtezan Ismailin, as Zamir Diken,e as Vehbi Bexhetin, por un jam per vetveten zot aty dhe nuk i kurrfalem askujt, ata jan sherbtort tan qe ne marrmi prej tyne kurs vetem asgje tjeter. Ne vet finansohemi aty ska forc tjeter me te fort se ne studentet.
Me keqardhje po e them: Aq ne studentet kemi logjik per te menduar, dhe aq shpejt politizohemi, ketu shihet forca e studenteve, kshtu gjithmon po manipulohemi me Kry-derra, hapny syt o koleg te nderuar hapni syt edhe ndjene veten cdo student rektor, vetem me mesim cdokush mund te behet i njohur.
Sa i perket PDSH-s dhe PDI-s, edhe kta nuk jan asgje dhe asnjera e as tjetra nuk ka legjitimitet prej neve shqiptarve , a nuk po i mjaftojn qeveris parat qe po i vjedhin atje e qe po manipulojn neper institucione te ndryshme, a aq nje parti politike paska mbet me e politizu nje univerzitet TURP TURP TE KENI gjith politikanet edhe ju qe po i perkrahni ato.

Prap kisha propozuar dhe i kisha lutur studentet dhe i porosis ne jemi forc ne UEJL, nuk na duhet as parti politike, as MENDUH e as ALI, ne jemi aty vetvendosja, ne vendosim me parat e tona dhe me diturin ton, te shkojm drejt dituris , te japin kontribut me shum, dhe njeher e pergjithmon mos tna manipulojn kta qe nuk kan shanc kurr te na manipulojn ne qoft se ne i hapym syt dhe hecim sy qel. NUK E NJOHIM ASKEND, NE STUDENTET JEMI FORC ME E MADHE , NUK NJOHIM PARTI POLITIKE, NUK NJOHIM NJERZ AQ TE POSHTER IDIOTA QE JAN ANTIKOMBIT SHQIPTAR.
Me falni se isha pak i tepert. Naten e mir
Studenteve ju deshiroj shum suksese ne provimet qe i kan tash.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/6 16:23  E ndryshuar: 2007/2/6 16:23
 Re: Dr.Vebi Bexheti
e meriton ske faj,pasi i kan mbet edhe ca anetare te familjes pa hy ne pune aty
Anonim
Postuar nË: 2007/2/6 16:26  E ndryshuar: 2007/2/6 16:26
 Re: Dr.Vebi Bexheti
ka eksperience per te punesuar anetaret e familjes se vet ,ke te drejt.njeriu qe ka eksperience dhe respekt fiton ne zgjedhje likale cdo her.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/7 9:22  E ndryshuar: 2007/2/7 9:22
 Re: Pershendetje
Mirdita be kompletist e Fadil Sulajmanit un mendoj se Fadil Sulajmani ka mar rug e a nis per ne shtul prandaj hic mos vetoni se vajn lala fadil ta mare kulaqin se ne Usht e mashtroi sadija
Anonim
Postuar nË: 2007/2/8 9:13  E ndryshuar: 2007/2/8 9:13
 Re: Pershendetje
Un ju kisha keshillu qe mos te meri me keta emra partiak sepse fundja keta jan ata te cilet ja nxin ftyren ketij Universiteti te kukulave
Anonim
Postuar nË: 2007/2/9 10:56  E ndryshuar: 2007/2/9 10:56
 Re: Pershendetje
AHAHHA FADIL SULEJMANI A do shkoje ne SHTUL dhe do bohet REKTOR HAJDE ALEJDIN ABAZAI PERVESHI DURET SE VAJAN LALA FADIL
Anonim
Postuar nË: 2007/2/18 4:37  E ndryshuar: 2007/2/18 4:37
 anonim
VEHBI BEXHETI MOS TE JETE REKTOR I UNIVERSITETIT UEJL NE TETOVE PER SHKAK SE NE VITIN 1997 AI NUK GUXONTE TE FLET SHQIP NE KOMUNEN E TETOVES KUR ISHTE SEKRETAR I KOMUNES.KESHTU NJEREZ NUK I DUHEN SHQIPETARISE.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/19 7:28  E ndryshuar: 2007/2/19 7:28
 Re: anonim
Ju pershendes nga Zvicra dhe u kisha preferu qe te mos votoni per asnjerin prej ketyre qe jan ne ket list.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/19 7:33  E ndryshuar: 2007/2/19 7:33
 Re: anonim
Pershendetje nga Hamburgu se keta jan pastruesit e VMROS lidhje me kete dihet se qfar posti u takon
Anonim
Postuar nË: 2007/2/19 8:36  E ndryshuar: 2007/2/19 8:36
 Re: anonim
HEJ CUDIA MADHE TE KETA LEXUS ME VJEN ME THONI CILI NGA KETO EMRA KA BE DICKA PER POPULL BE KTO JAN VEC DO ZAGAR QE LEPIJN VEND E PA VEND PO SA I PERKET SE KUSH DO JET REKTOR NE SHTUL U TREGON NIKOLA GRUEVSKI SE EDHE ASHTU NUK KA NDONJE KRITER PER ZGJEDHJE REKTORI NE SHTUL AJ QE ESHTE ME ZAGAR DO ZGJIDHET PO ME SA E SHOH PER KTO EMRA QE FLITET TE TRE JAN ZAGARICA NUK JAN ENE ZAGAR KTO PISA QE NA MOREN NE QAF BE VEC PISLLEK MUND TE SJELLIN KTO ASGJE TJETER KET TA DINI SE PI ZAGARICAVE SKA BUK
Anonim
Postuar nË: 2007/2/19 15:12  E ndryshuar: 2007/2/19 15:12
 Re: anonim
Sa per informim o zoteri, Vebi Bexheti nuk ka qene Sekretar i Komunes, por ka qene Kryetar i keshillit Komunal, aspak nuk mban ajo se nuk paska folur shqip ne Komune ose qenka frikesuar, po pikerisht per ceshtjen e Flamurit qe te vendose para godines se Komunes se Tetoves e cila ishte kunder vleresimit te Gjykates Kushtetuese, u denua Profesori pikersisht me 2 Vjet e kater muaj me burg pasi qe ngriti Flamurin kombetar para godines se Kuvendit Komunal. Kte e dine gjith o debil. ka qene se bashku me Alajdin Demirin dhe Rufi Osmanin.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/20 10:52  E ndryshuar: 2007/2/20 10:52
 Re: anonim
pse bre student ja futni kot. po asnjeri nuk ben. e gjith kjo behet per ta largu Alajdin Abazin sepse ky nuk ka punu per PDSH dhe per kete arsye duan te bejne ndryshime ne statut qe ta largojne sa me heret ne menyre qe mos ta largojne si Nexhbedin Beadinin e USHT-se

ncncnnccn
Anonim
Postuar nË: 2007/2/20 11:43  E ndryshuar: 2007/2/20 11:43
 Rektor i ardhshėm
Nuk di se qka ju pengon PDSH-ja, si parti.... A thua vallė doni tė zgjedhni ndonjė slavv nga LSDM-ja ????
Mosni or vėllezėr mos u merrni me thash e thėna e se nuk mund tė jetė gjith popullata jon aq e civilizuar qė ta kuptoj politikėn... Sė shkurti z. Zamir Dika e meriton tė jetė Rektor nė UEJL...
Anonim
Postuar nË: 2007/2/21 13:00  E ndryshuar: 2007/2/21 13:00
 Re: Rektor i ardhshėm
Rektori duhet te jete patjeter Tetovar, nuk e han me Tetova te avansoje Dibran e Kercovar... Kemi kuadro plot sa te duash, fundja ne ne Tetove kemi sakrifikuar gjithcka.... A nese eshte Tetovar Rektori dhe PDSH atehere do ishte ende ma mire pershendetje

Studenti Teacher Trening SEEU
Anonim
Postuar nË: 2007/2/22 16:16  E ndryshuar: 2007/2/22 16:16
 Boll
Mendoj se eshte e mjaftueshme me qe udheheqja e institucioneve tona te behet nga njerez partiak.Dhe njerez me C.V te tyre te degraduar>sipas meje nejriu qe eshte i treguar me i sukseshem ne profesionin tije si us\dheheqes eshte vete Rufi Osmani njeri me ndergjegje te paster.Dhe i guximshem, njeri i cili do udhehec besoj nga e drejta e jo nen urdhera te patronit te tij. Ne jo Rufija mendoj se kemi edhe njerez te tjere te cilet jane ne gjendje te mban pergjegjsi, dhe me vullnet te plot te kryejn punet qe do e shtangonte kete institucion po gjithashtu do e rokte(kapte) me seriozitet problemet studentor dhe te zgjedh ato.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/23 4:13  E ndryshuar: 2007/2/23 4:13
 Re: Per ju qe jeni si ata
Pas shkatrimit te ish jugosllavis u formua republika e maqedonise dhe statuti i shqiptarve ishte at at nivel qe gjith ju e dini dhe nder fushat qe me teper ishin te diskriminuar popullata shqiptare ne maqedoni ishte fusha e arsimit ,kshuqe nje grup intelektualesh te asaj kohe sic ishin fadil sulajmani ,nexhbedin beadini, muretzan ismaili dhe te tjere moren iniciativen per themelimin e nje universiteti shtetror ne tetove dhe kjo inicative u kurorzua me perkrajhen e madhe qe ne radh te para ja popullata ,partit politike si dhe me pelqimin e keshillave komunal te qyteteve shqiptare .\Universiteti sa nisej e ritej sa me e madhe ishte perkrahja e popullit aq me i madh behej numri i armiqve kjo periudhe zgjati afer 7 vjet deri kur qeveria e vuri ne pordorim metoden e njohur te vjeter qe perdornin sllavet kunder shqiptareve e kjo ishte percarja ne mes brumit te intelektualve qe sot na del se te njejtit persona qe e krijuan kete percarje sot jan bashk ne nje ane dhe brumi i vertet qe beri ndrishime dhe qe realizoj endren e ketij populli ngeli ne anen tjeter .E ju sot me pyetni se kush do te jete rektor ne UEJL un do kisha then pak ka njerez aj universitet qe te udheheqin postin e rektorit ata te gjith ne nje ane din se cdo te thot pushtet secili nga kto emra eshte njeri i shtetit po fal zotit ka njerez qe ju percjellin dhe nje dit do ta paguani shum shtrejn djersen e popullit dhe njerzve qe sakrifikuan
Anonim
Postuar nË: 2007/2/23 8:41  E ndryshuar: 2007/2/23 8:41
 Re: Per ju qe jeni si ata
hej sadija sun u zgjodh rektor i ngrati kajt dinjoja jan ngrej ta bpjn donise po kot hajduti sun behet beg asniher be hajdut de mbese ej ktajne ter emrave ci i kini vu ktau nalt vec lalala fadil u vajn hakut aj der eshte coban ci dij te selle
Anonim
Postuar nË: 2007/2/24 13:26  E ndryshuar: 2007/2/24 13:26
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
ju zotri qe i favorizoni njerzit te cilet nuk e meritojn vendin e rektorit te UEJLes e keni gabim, mendoj se ne ate vend duhet te vjen njeri e cili do te punon ne interes te universitetit e jo ne interesin e tij personal. Sa per ate qe mendoni se prof.Rufi Osmani nuk e meriton ate vend e keni plotesisht gabim,se aj eshte njeriu me i merituar ati dhe UEJL ka nevoj per ashtu njerez e jo per njerez si keta te emruar. Por perseri tetovaret e marin vendin e rektorit lokalistet qe jan te njohur mir ne opinonin publik shqiptar. A ju zotri ende jeni i vogel per ta permend emri e Rufi OSMANIt,aj eshte njeriu me i merituar e ka deshmuar veten si ne aspekt kombetar ashtu edhe ate intelektual.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/24 13:41  E ndryshuar: 2007/2/24 13:41
 tung
vetem RUFI OSMANI e meriton ate vend askush tjeter
Anonim
Postuar nË: 2007/2/24 13:44  E ndryshuar: 2007/2/24 13:44
 Re: blondi
gabim e kie bre shoq ku e perkrahe kete njeri te koruptuar
nuk e meriton o njerez vetedisoheni pak se ska perparim me kta njerez
Anonim
Postuar nË: 2007/2/24 16:01  E ndryshuar: 2007/2/24 16:01
 Re: blondi
per rektor vec nje ka patur tetova dhe aj eshte PROF.DR NEXHBEDIN BEADINI eshte i vetmi njeri qe ka kriju dicka per shqiptasret ne Maqedoni ariti tu bej shqiptarve universitet shtetror dhe sot ne mburemi te gjith me USHT ,dikush e beri at universitet me mund dhe sakrific shum te madhe ,ndimoj ndhe afroj USHT me UEJL mirpo politika ishte ajo qe shkatroj gjithcka duke filu prej te BDI-ja qe me njerez falsifikator sic ishte BASHKIM SELMANI , ISMAIL AHMEDI e njelosen punen e madhe te prof NEXHBEDIN BEADINIT kto emra qe ne universitet u futen direkt nga ana e partis ashtu si erdhi SADI BANDITI kshu ndodh me duket edhe ne UEJL po me nje menyr me te kulturuar sepse gjith kto emra qe permenden ne UEJL per rektor jan zagaret e thaci
Anonim
Postuar nË: 2007/2/24 16:22  E ndryshuar: 2007/2/24 16:22
 Re:
hej hajduta tmdhi be jan kto pajdha motre si vebi bexheti ,si rufi osmani si zamir zagarica ashtu ene nausja e sinicanit murtezan ismailica bile bile glavni i ktine hajdutve eshte sadi bexhetica pajdh gruje eshte kij i fundit katastrof cekshau si un i shan ato hajdutet e vet ci i ka ne pun be pajdhi cauces npick
Anonim
Postuar nË: 2007/2/25 5:15  E ndryshuar: 2007/2/25 5:15
 Re: ANTI-RUFIU
ku jeni zotri peshku ju qe diki per Rufi Osmanin se qenka i deshtuar ne te gjith aspektet,o idijot e ke gabim dhe je femij ta ofendojsh nje njeri te till si aj,shko be nje kontroll ke mjeku se te mungoka truni i vogel tradhtar je,mos je njeriu i rangovicit si ata te PDSHes.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/25 5:23  E ndryshuar: 2007/2/25 5:23
 Re:
O shqiptar ju send spo mirshit vesht per at shkak kini mbet ne vitin 1990 kthejnja kohen, pak perpara ene de dini se kush kan qen keto qe jan ne list kto krejt hajduta kto krejt me ryshfet punojn ne 2007 po qato Zamir Diken ku e gjetet a npazar te lopeve po tetoves nuk i duhen qekshtu njerez analfabet kto e kan bli diturin me pare sikurse npazar tetoves,
Anonim
Postuar nË: 2007/2/26 18:55  E ndryshuar: 2007/2/26 18:55
 anonim
e ju tetovaret keto po e levdoni kete Vehbi Bexheti se te gjith i dime skandalet e tij me studentet e uejl ......a doni 10 te Vehbiu shkoni te zyra e tij pa problem e merni noten. KUSHTET: PROVOKIM, E ME SHUM SE PROVOKIMI KUPTOHENI VET :D :D .........
Anonim
Postuar nË: 2007/2/26 19:45  E ndryshuar: 2007/2/26 19:45
 anonim
rofte Z.Zamir Dika ja vlen te jet rektor
Anonim
Postuar nË: 2007/2/28 17:19  E ndryshuar: 2007/2/28 17:19
 Re:Bexheti Vebi
Une jam studente ne UEJL ne vitin e 4 nga KOSOVA sa i perket ZAMIR DIKES ma mire eshte mos konkuroj hiq se aje ket vend nuke meriton arsyja pse as nje her nuk ka ditur ti pergjigjet kerkesave te studentve,mendoj see meriton Vebi Bexheti dhe oshte me te vertet njeri i zgjura dhe shpresoj se ka me pas sukses ne te madh UEJL me V,B.
Anonim
Postuar nË: 2007/3/1 7:38  E ndryshuar: 2007/3/1 7:38
 Re: Anonim
Me fal,po me sa shof ti nuk e ke konceptin e rektorit te qarte se te imagjinosh Adelina Markun per rektore z"di c"te te them ,vec di te them ritu intelektualisht
Anonim
Postuar nË: 2007/3/2 7:03  E ndryshuar: 2007/3/2 7:03
 Re: Anonim
Po e kuptoj se cka jeni ju gjith jeni klishat e ndenjerit nga keto celbesira qe i permendi ju jeni akoma adoleshent per te caktuar se kush do jete r Rektor, Rektor ka te drejt te kandidoj cdo prefesor ordinar me platform te qarte per universitetin dhe kjo platform se pari publikohet ne keshillet e fakulteteve per te mar pelqimin e tyre dhe organi qe zgjedh rektorin eshte senati i universitetit qe poashtu eshte i formuar nga te gjith keshillet e fakulteteve dhe pjestar nga unioni i studenteve apo ndonje organizat tjeter ,kur te ndodh kjo ne universitetin e evropes juglindore dijeni se ai qe do te behet Rektor do jete i sukseshem pasi qe do kete mbeshtetje te fakulteteve dhe ne nje far menyre te te gjith stafit akademik perbrenda universitetit dhe te pervajqsuesit te studenteve qe eshte shum e rendesishme .Nga krejt kjo dua te sqqroj se deri tash ne UEJL nuk ka pasur zgjedheje te ketill po rektori eshte emru direkt nga politika ashtu si ndodhi tani ne USHT qe ministri i arsimit ndron rektorin e universiteti dhe ne vend te tij emron rektor tjeter qe eshte nje cudi e papare dhe e pa pershkrueshme nje minister i cili ne fakt eshte nje njeri i thjesht ne fakt as qe dij se cdo te thot rektor as qe dij se cdo te thot universitet me plot pergjegjsi e them kete se e deshmoj tani Mendu thaci se eshte tamam bandit paramendo ne universiotet lishon njerez te armatosur Melat ,Mekat ,pronarin e BELI 9 Gajurin , dhe shum hajdut dhe kriminel te njoftur ne tetove qe prej kohesh futen ne universitet dh3e ata tregojn se si duhet te udhehiqet nje universitet beso eshte katastrof e kohes mekati me i madh te shqiptaret e maqedonise derisa na udheheqin njerez te tille
Anonim
Postuar nË: 2007/3/2 18:40  E ndryshuar: 2007/3/2 18:40
 Anonim
un mendoj se zamir dika eshte personi i cili i pershtatet per ket post.
Anonim
Postuar nË: 2007/3/9 22:00  E ndryshuar: 2007/3/9 22:00
 Nuk jam i pajtimit me asnje nga keta!
Pershendetje gjithve koleg te nderuar

Pas gjith komenteve qe i lexova , erdha nep perfundim se gjithmon ne shqiptaret kemi qen te politizuar dhe do te jemi, nje gje e till nuk po me pelqen fare duke marr parasysh se ne studentet e Univerzitetit te Evropes Juglindore gjendemi ne nje univerzitet privat ku finansohemi vet dhe normal i kemi te drejtat tona, te drejta qe nuk dim ti praktikojm ato duke qen nen mbikqyrjen e partive politike.
A thua gjithmon ai rektor duhet qen nga Tetova, apo te ket njohuri dhe vertet ta meritoj at post, pse p.sh. Nazmi Maliqi qe esht per cdo lavdrat duke marr parasysh edhe tjer profesor qe vertet jan per cdo lavdrat.
Me keqardhje po e them se gjithmon ne shqiptaret, na kan udhehequr politikanet dhe na kan sill ne gjitha anet ka kan pasur deshir sepse mentaliteti ka qen shum i dobet, per at edhe po shihet se cfar kuadro kemi, mendimi im personal esht se asnjeri nga keto nuk ja vlen te jet rektor sepse qe te tret jan te politizuar dhe te korruptuar , per mua le te behet cili te doj se un nuk e njoh dhe nuk esht rektor per mua, jam zot i vetvetes edhe nuk me duhet ndihma e nje rektorit te korruptuar, nuk njoh asnje politikanet jam indivit i cili kam te drejtat e mia per te studjuar dhe per te shkuar metutje.
Un nuk njoh askend nga politika bile as qe dua te interesohem , sepse un jam vet politikan i vetvetes rektor dhe gjithcka qe kam deshir, sepse vet bej shpenzimet dhe tjerat obligime.
Ketu ishte politizuar cdo gje, ahhhh shum mentalitet te dobet kemi ne shqiptaret me keqardhje po e them.
Kisha propozuar per rektor nje Nazmi Maliqi dhe dy Rufi Osmani.
Me falni qe isha pak i tepert ndoshta.
Ju pershendes gjithve nga zemra

Laurent Imeri
Anonim
Postuar nË: 2007/3/15 4:07  E ndryshuar: 2007/3/15 4:07
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
po KISHA DADSHUR TE JETE RUFI OSMANI
Anonim
Postuar nË: 2007/3/16 4:07  E ndryshuar: 2007/3/16 4:07
 Re: ANTI-RUFIU
Duhet t'ju vije turp te flisni per z. Osmanin ashtu, duhet te mendoheni mire se per kend bisedoni qe ti shkruani ato fjale te felliqura e te pa kuptimta. Megjithate mendoj se z.Rufi Osmani esht numer 1 dhe meriton postin e rektorit ne UEJL.
Me respekt...studentja AB
Anonim
Postuar nË: 2007/3/28 13:34  E ndryshuar: 2007/3/28 13:34
 Re: Serish Antaret e PDSH-se
qashta be koleg se ala nuk e njofin Rufin ala edhe une i bashkangjitna mendimit plotsisht
Anonim
Postuar nË: 2007/3/30 3:42  E ndryshuar: 2007/3/30 3:42
 propozim
ej po nuk eshte bre problem, per rektor mundet edhe Sadist Hashuren le te jet kjo nje propozim.
Anonim
Postuar nË: 2007/4/10 9:37  E ndryshuar: 2007/4/10 9:37
 Re: ANONIM
po car hyn rufiu ketu mos shkruaj komete te kota se ai eshte profesori me i mire ne uejl
Anonim
Postuar nË: 2007/4/17 9:08  E ndryshuar: 2007/4/17 9:08
 VETEM PROF DR VEBI BEXHETI.
REKTOR I ARDHSHEM NE UEJL SHPRESOJ SE UROJ QE TE BEHET PROF DR VEBI BEXHETI..I PLOTESON TE GJITHA KUSHTET PER TE QENE REKTOR, ESHTE NJE NGA THEMELUESIT, I TAKON PARTISE QE E THEMELOI UEJL, KA PERVOJE SI DR SHKENCE ETJ, EDHE AJO ME KRYESORJA POSEDON AUTORITET DHE POPULLARITET NE TE, KTE E DESHMOI EDHE KANDIDIMI I TI PER KRYETAR TE KOMUNES SE TETOVES, PAVARESISHT VJEDHJEVE QE BERI DUI.

SUKSESE PROFI, DHE URIME
Anonim
Postuar nË: 2007/4/20 12:35  E ndryshuar: 2007/4/20 12:35
 vech RUFIJA
ej vec Rufija mund te na chese pi llochi a, shum kapacitet oshte njeri ene nuk oshte mejr ta shkelni me llafe ket njer, ta kritikoni palidhje (pa fakte), duhet te mburemi xhi e kimi, cashtu a, mos folni keq per Rufin
Anonim
Postuar nË: 2007/4/20 17:33  E ndryshuar: 2007/4/20 17:33
 Re: vech RUFIJA
ishalla shoi taj te cet pi lloci Rufija nese vertet ije ne loc, zoti te ndihmofte.. A sa per te na nxjer prej "balte" na nxori PDSH me themelimin e UEJL si dhe perkrahjen e pakursyer per lindjen dhe rritjen e UT-se... Se Rufiu nje pseudo patriot qe fshihet si tinzak qe nuk e ke guximin te del ne terenin politik dhe ti mate 'koqet' ashtu sic duhet... Pra duhet njerz te PDSH (Partise themeluese te UEJL) te avancohen dhe te jene ne udheheqese ne UEJL. E me sakte ai me meritori qe eshte per ate post eshte i nderuari dhe shume i respektuari PROF. DR VEBI BEXHETI.

ndersa: Rufi Osmani, Abdylmenaf Bexheti dhe te tjeret qe i perkasin atyre qe e kritikonin ne fillim kete institucion dhe e quanion si barake te pdsh-se e qe sot marrin pagat me te mire ne po te njejtin Univeristet, te mos ju shkoje mendja per rektor ose prorektor... se do e rrejn vehten shume keq dhe mund te fluturojne shume shpejt edhe prej aty..
Anonim
Postuar nË: 2007/4/22 5:52  E ndryshuar: 2007/4/22 5:52
 Re: vetem prof dr/ Vebi Bexheti te lumte shoki ja ke qelluar
profesor Vebi Bexheti me i qelluari per postin e Rektorit te UEJL
Anonim
Postuar nË: 2007/5/5 7:22  E ndryshuar: 2007/5/5 7:22
 Re: vetem prof dr/ Vebi Bexheti te lumte shoki ja ke qelluar
EDHE UNE JAM "PRO" PRF DR VEBI BEXHETI, ESHTE ZGJIDHJA ME E MIRE DHE ME REALE.... Suksese Profi
Anonim
Postuar nË: 2007/5/24 10:48  E ndryshuar: 2007/5/24 10:48
 Re: Zamir Dika
O ti qe thot se po te don fuqia e tetoves mund tu zhduken njeher e pergjithmon... po mos haro bre se dje ishit lakragji edhe jeni..pastaj mos haro me se dibranet ju'a mesuan alfabetin.. dhe lexo pak histori nuk u permendet emri aspak, Po DIBRA DIBRA dhe vetem DIBRA, pastaj nese jeni ju njerez te mir ju duan ne te gjith vendet po kah te shkoj te gjith shajne tetovaret :( "mos valle prej inati" pergjigja JO!, edhe mua me ka ndodhur se taksist tetovar prej te shtuli deri te qendra me ka mare 300 den dhe kur i thash pse kaq shum?ai ma ktheu:O ti djal do mi japish paret apo te hash nje qitek :(... nuk jam as i pari as i fundit,ju nuk dini ti mbani studentat, ju i malltretoni te gjitha do vjen dita tu ikin te gjitha... edhe nje gje per dibranet qe thae... me vjen kec se prej gjith ato tetovar POLITIKEN e Shtulit e luan vetem NJĖ DIBRAN me fal qe te thom po te jen 2 ose ma shum ua marim tetoven... e din si thon nje fjal popullore (USTAI KREJT ZANATIN NUK TA JEP), me fal qe ti thom keto fjal or ti djal se tipa si ti e meritojn kete... a kam respekt te madh per shum tetovar... kalofshit mir
Anonim
Postuar nË: 2007/6/5 9:51  E ndryshuar: 2007/6/5 9:51
 Re: Zamir Dika
Shoki kisha dashur te ta terhek verejtjen dhe te te them kujdes me Tetovaret!! Ku e mer ti ate guxim a ? A po e shfrytezon kete forme anonime ti ofendosh Tetovaret! Tetova pervec se ka intelektual politikan patarote ka edhe hackera te internetit qe mund te te zbulojne shume shpejt a? dhe vaj halli per ty? Perndryshe do ishte mire te kerkosh falje prej Tetovareve sa me heret! se fale kesaj Tetove "te keqe" Ju Dibranet dhe shume te tjeret moret ngapak shkolle dhe sot mbureni me dijenin ose me dipmomat qe i keni mare ne Tetove. Perndryshe Zamir Dika te cilit person PDSH ja dha nje shance te merret me politike e me vone edhe me iniciativen sic eshte UEJL, por nuk dinte te mbaj asnjeren e as tjetren.... Ne politike u zhduk shume shpejt ngase nuk arriti ti siguroj as 1.000 vota ne Diber pasiqe beri disa lek dhe u shperngul ne Shkup. A sa i perket pozicionit te tij ne UEJL te cilin shume shpejt do ta humbas eshte aresyea se u be nje vegel shume e vogel dhe e pavlere e Alajdin Abazit dhe e Abdylmenaf Bexhetit. I pari drejtor i dhunshem i regjimit te Miloshoviqit ne Elektrokosove ndersa Abdylmenafi materialisti i perbetuar dhe aktivisti i kahershem i LSDM-se, dhe shok i perjetshem i Branko Crvenkovskit. A Zamiri edhe pse u be bithaxhi ai deshti te behet edhe ngapak 'pickarosh" po i vajti puna huq se veshet i gjate nuk i ndejten ne kapuc. Pra lepuroshi deshi te bej nje mrekulli....e tani pretendon te behet rektor hahaa sa cudi :) etc etc
Anonim
Postuar nË: 2007/8/12 18:11  E ndryshuar: 2007/8/12 18:11
 menduh thaci
Nga keto tre emerat e P.D.SH. Mendoje se ma meritori eshte profesor VEBI BEXHETI eshte nje nder themeluesit e ketij univerziteti dhe nje nder profesoret e pare.
Anonim
Postuar nË: 2007/9/3 9:28  E ndryshuar: 2007/9/3 9:28
 urime prof VEBI bexheti
ej student pse bre po ja futni badihave e ne vechanti ju perkrahes te brate dikes .A spo e shihni qe vebi bexheti vech se eshte be rektor por i duhet vetem nje po nga menduh thachi dhe gjithchka mbaron .pra ne fund mos u habitni kur ne 2008 do te vij per rektor njeriu i specializuar ne xhdo sfer te jetes zt.Vebi Bexheti urime tetova me ty
Anonim
Postuar nË: 2007/9/3 9:36  E ndryshuar: 2007/9/3 9:36
 per Vebi Bexhetin profes.e nderuar dhe te respektuar
o ju te cilet thoni se prof.vebiu nuk e meriton kete post gaboni shum sepse smund te krahasohet vebiu me zamirin i cili ia ktheu shpinen pdsh edhe ate kur per DEKAN te fakultetit albanologjik votoi kunder tij dhe se voten e tij ia dha teuta rifit vetem e vetem qe ta mashtroj per te pasur mardhenie sexuale me te !!hmmmm lumet zamiri ka me u knaq me Teuten dhe ne krah te saj edhe me motren e saj te dyja te forta per merak sich i ka qeh zamiri !!bb
Anonim
Postuar nË: 2007/9/11 13:23  E ndryshuar: 2007/9/11 13:23
 uhh
O ju tetovar tua hani karin krejt dibranve, kor dilini prej tetove ju si picka boeni e ulni bishtin, ju vetem ne tetov jeni te fort va ci laknaxhit e nanes, pervec lakna dhe byrek me mish sdini tjeter xho
Anonim
Postuar nË: 2007/9/14 7:13  E ndryshuar: 2007/9/14 7:13
 Ju dibran me gjith Zamirin vetem mund tua hani Karin Tetovareve
a u murem vesh a? Se shum shprejt mund te fshiheni nga harta gjeografike e Maqedonise se edhe ashtu jeni aq banor sa ka ne lagjen "Cetinska"
-aktivisti-
Postuar nË: 2007/10/8 18:17  E ndryshuar: 2007/10/8 18:17
Just can't stay away
I bashkangjitur: 2007/8/12
Prej:
Postimet: 133
 dibranat jan alabaka
Dibranet jan njerez me alabaka qe kane shqiptaret, bile bile ata edhe nuk jane shqiptare te vertet shum e praktikojn bashkim-vllazerimin me maqedonasit.
Astu eshte edhe Zamir Dika dhe gjithe te Dibranet tjere.
Anonim
Postuar nË: 2007/12/6 16:59  E ndryshuar: 2007/12/6 16:59
 babeci
po ju a cdo her deshtet antar te BDI a, po ato jan qka i qesin krejt FALLSO punt e pat qka beri ish rektori i USHT,por tash kemi rektor shum me te fort, ju e dini qe vetem PDSH ka njerz per post te tilla a BDI ka vetem HAJDUTA edhe at qka vjedhin nga STUDENTET
Anonim
Postuar nË: 2007/12/6 17:06  E ndryshuar: 2007/12/6 17:06
 babeci
sa i perket Zamir ose Vebi prof. mendoj se ZAMIRI esht bomba un nuk jam as nga dibra as nga TE por them qe Zamiri esht me i forti a, ju tetovaret mos mendoni qe ju shkon gjithmon a kqyrni kur te dilni nga shkupi mos u frigonu nga hija e juaj hahaha
Anonim
Postuar nË: 2007/12/7 7:29  E ndryshuar: 2007/12/7 7:29
 Ndonjeri prej flliqsirave tė PDSH-sė
Ndėrsa Rufi Osmani e ka vendin pėr kryeministėr e jo pėr rektor me aq post tė nivelit tė ulėt.
Anonim
Postuar nË: 2007/12/25 3:52  E ndryshuar: 2007/12/25 3:52
 rektor
ALAJDIN aBAZI 100%
Anonim
Postuar nË: 2008/3/5 10:07  E ndryshuar: 2008/3/5 10:07
 Vebi Bexheti
Vebi Bexheti e meriton te jet rektor i UEJL-es.

Eshte kandidati me i mire jo vetem nga keta te dy tjeret, po nga te gjith profat tjere. Posedon ne vete bagash profesional, kombetare, eshte njeri me moral.
biligoad
Postuar nË: 2008/12/7 21:25  E ndryshuar: 2008/12/7 21:25
Not too shy to talk
I bashkangjitur: 2008/5/26
Prej: http://fbksh-aksh.forumocean.com/
Postimet: 25
 naqeta
ZAMIR DIKA
Truri i shqiptareve ne maqedoni. I deshmuar kombetarisht, profesionalisht, intelektualisht. . Kudo mund te mburesh me kete emer . E mban Universitetin gjalle.. Thesar i kombit..Truri i shqiptareve ne maqedoni

Urime: Zamir Dika
Anonim
Postuar nË: 2008/12/7 21:46  E ndryshuar: 2008/12/7 21:46
 Tungjatjeta Zaci !
Zamir Dika Nuk i njoh te tjeret por per Zamir Diken ka qene nje nder studentet me me emer ne Universitetin e Prishtines. Ka mbaruar fakultetin inxhinjeri mekanike me mesatare 10.00. Nuk e di ku ka magistruar por ju siguroj qe doktoraturen e ka kryer ne Universitetin e Tiranes ku gjithashtu ka qene i sukseshem. Flet 3 gjuhe te huaja, ka qene deputet 4 vjet, ka qene kryetar i grupit parlamentar..etj etj....dhe per me teper me vjen cudi qe ka stagnuar, ai duhej te ishte ne nje pozicion shume shume me te larte nga ai te cilin ka tani.

Urime ZAMIR

Lulzim A. ngre kupen per urime
Anonim
Postuar nË: 2008/12/7 21:53  E ndryshuar: 2008/12/7 21:53
 Zamiri eshte nderi i kombit
Zamir Dika ja vlen te jete Rektor i univerzitetit! ka merita te deshmuara per kete univerzitet!
Urime ZAMIR DIKA !

V.A.
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:04  E ndryshuar: 2011/3/4 14:04
 WwpJnNhgPYSUzkLsFOd
Oa6A8z <a href="http://tkycmjtlgpsl.com/">tkycmjtlgpsl</a>, icevttuuivcw, [link=http://npnghvnsvbwm.com/]npnghvnsvbwm[/link], http://rmcqrnlfname.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:09  E ndryshuar: 2011/3/4 14:09
 IViooFghWrvR
A1vcRz <a href="http://ydckmlllninx.com/">ydckmlllninx</a>, yhqiujkwqraq, [link=http://ioqfrqoigbaa.com/]ioqfrqoigbaa[/link], http://krejkuczburs.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:09  E ndryshuar: 2011/3/4 14:09
 qekSTzJFOHEh
PkSsND <a href="http://jvsuzayazzkz.com/">jvsuzayazzkz</a>, caxzayssfcny, [link=http://zsltygclhjhz.com/]zsltygclhjhz[/link], http://vqdlyheisdtt.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:18  E ndryshuar: 2011/3/4 14:18
 LPtcrlMEkoU
I92jrH <a href="http://gaakczstkqci.com/">gaakczstkqci</a>, bnwjjafefgjb, [link=http://xiixsekckdja.com/]xiixsekckdja[/link], http://pnfhmtbkmkeg.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:22  E ndryshuar: 2011/3/4 14:22
 SSPkGFVcaJWpQupUtXG
Oliqxf <a href="http://osmbmcswddyx.com/">osmbmcswddyx</a>, nolaiokclcbq, [link=http://hpxyyuurflgc.com/]hpxyyuurflgc[/link], http://kcjiiqoumpsf.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:22  E ndryshuar: 2011/3/4 14:22
 vsxfWOTxJDpkbsxTyqx
uNJnnF <a href="http://wxgzrzdptpfi.com/">wxgzrzdptpfi</a>, zozbxgaxqfqn, [link=http://zlomlwymsxmo.com/]zlomlwymsxmo[/link], http://ubfbhlumopmn.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:38  E ndryshuar: 2011/3/4 14:38
 EFvvyFWSQxKb
14FBpe <a href="http://ajdvfjycmjul.com/">ajdvfjycmjul</a>, atsjjsmaobto, [link=http://phzynqdfrvmh.com/]phzynqdfrvmh[/link], http://xznulmejqewn.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/4 14:54  E ndryshuar: 2011/3/4 14:54
 BDeQRmopkCbspjrx
pFi8ku <a href="http://mydgdiuvbsuj.com/">mydgdiuvbsuj</a>, qxmkzcowvlow, [link=http://bmdvvcmkxgxu.com/]bmdvvcmkxgxu[/link], http://udigictxdbbr.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 14:57  E ndryshuar: 2011/3/5 14:57
 hOzSGAoSDWddfwy
4HndEQ <a href="http://gwzxteghonvx.com/">gwzxteghonvx</a>, piwfnjjpcgnz, [link=http://rqwvyovlikqz.com/]rqwvyovlikqz[/link], http://qvgrsbjdsbhq.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:02  E ndryshuar: 2011/3/5 15:02
 capNmNdyFlwBgDFS
Do50wi <a href="http://uyfauvatcfdo.com/">uyfauvatcfdo</a>, khgkfjkkmbxd, [link=http://ztcbdpvidbre.com/]ztcbdpvidbre[/link], http://uqalsnheemrd.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:02  E ndryshuar: 2011/3/5 15:02
 JKXppaQOUEjUKX
JAXXd9 <a href="http://ftbvbpvirrcf.com/">ftbvbpvirrcf</a>, ioynjjbzhndr, [link=http://ddzvsoeszdqd.com/]ddzvsoeszdqd[/link], http://idwcvvwipsjz.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:14  E ndryshuar: 2011/3/5 15:14
 jaOyzgKabC
V3DaGd <a href="http://qmnnwtqlgvbt.com/">qmnnwtqlgvbt</a>, wkhwnwqfqkdh, [link=http://uuhzcxywbkva.com/]uuhzcxywbkva[/link], http://pnndsxblzcxs.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:18  E ndryshuar: 2011/3/5 15:18
 GBUMqUZXdOKfs
i80Lft <a href="http://mjyimiovtwst.com/">mjyimiovtwst</a>, evjlifuphrey, [link=http://pnryrebqpqkx.com/]pnryrebqpqkx[/link], http://buykjstpiwsr.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:19  E ndryshuar: 2011/3/5 15:19
 mJavOgkAimKyBhWCYot
OYnGUL <a href="http://rmscofytjqte.com/">rmscofytjqte</a>, girvomaegduk, [link=http://kpzuqksfdnkf.com/]kpzuqksfdnkf[/link], http://agmeetmtojsc.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:38  E ndryshuar: 2011/3/5 15:38
 JRwNUOTeiyYtqolJznF
QTtbzF <a href="http://euxufybmivnc.com/">euxufybmivnc</a>, otkleofsogqc, [link=http://fwktiaupgdfb.com/]fwktiaupgdfb[/link], http://diwhihxutmba.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/3/5 15:56  E ndryshuar: 2011/3/5 15:56
 jqpNGgdxidrAUv
xDv7Gb <a href="http://slpbdharrytq.com/">slpbdharrytq</a>, zvuvdckydale, [link=http://odhjjlpcxhkw.com/]odhjjlpcxhkw[/link], http://ptnrgblnclvk.com/
Anonim
Postuar nË: 2011/6/16 19:35  E ndryshuar: 2011/6/16 19:35
 yyy
Anonim
Postuar nË: 2012/7/11 0:58  E ndryshuar: 2012/7/11 0:58
 Re: Shell Object Editor
Profesorėt mund tė themi se diskriminojnė studentėt nė forma tė ndryshme tė cilat shpesh janė edhe jo tė drejtpėrdrejta . formė diskriminimit ėshtė duke u nisur nga kėrcenimi pėr mos dhėnien e nėnshkrimit e deri tė diskriminimi nė notim. Shpesh profesorėt e universitetit tė Prishtinės janė tė pa pėrgjegjshėm nė lidhje me afatin shpalljes sė reultatėve e qė ky ėshtė njė ndėr maltretimet qė i bėhen studentėve, papėrgjigjesi tjetėr e profesorėve ėshtė edhe humbja e fletėparaqitjėve gjė qė rezulton me maltretimin e studentėve me ērastė dalin probleme mė administratėn deri tė rregullimi i tyre. Njė karakteristik qė kisha pėrmend nė lidhje mebeats by dre beats by dre Beats Kopfhörer Beats Kopfhörermonster Beats monster Beatspandora schmuck louis vuitton taschen louis vuitton taschenlouis vuitton online shop louis vuitton online shopugg boots günstig ugg boots günstigUGG Boots UGG BootsUGG Boots sale UGG Boots sale testimin e studenėtve ėshtė se nė tė shumtėn e rasteve profėsorėt nuk mundohen qė tė aplikojnė mėnyrėn mė tė mirė pėr tė testuar njohuritė e studenėtve por mėnyrėn e testimit e bėjnė duke u munduar qė tė ua humbin provimin studentėve e qė kjo ėshtė njė praktik e shpeshtė nė niversitetin e Prishtinės dhe ky diskriminim bėhet kryesisht nga prfesorėt e moshuar ndoshta pėr tė treguar ende fuqinė dhe autoritetin e tyre...! Besnik Boletini

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio