Studentet.info
Kush ėshtė Profesori im?! Biografia nė internet
Sondazhi ka skaduar nė 2007/12/8 19:21
Po - CV e profesorit 63 % 63 % (635)
Jo - CV e profesorit 7 % 7 % (79)
Nuk ka shume rendesi 28 % 28 % (286)
Gjithėsejt vota: 1000

 
Komentet janË nË pronËsi tË postuesve, redaksia jonË nuk mer asnjË pËrgjegjËsi per permbajtjen e tyre!
Postues Thread
Anonim
Postuar nË: 2007/1/10 9:02  E ndryshuar: 2007/1/10 9:02
 Nje sondazh shume me vend
Cili prej profeoreve tane do te dergonte CV e vete tek faqja e Universitetit ku do te kene qasje direkte cdo student te shoh se kush eshte Profesori i tyre?
A do te dergojn CV cdo profesor kur shumica e din mire veten e tyre se ligjerojn pa tituj shkencor, pa punime shkencore dhe pa asgje vetem me nje diplome fakulteti?
Kur u be Prof.Dr brenda nje viti duke e pare se deri dje ishte nje profesor i thjeshte me note mesatare 6.0 e tani mer titullin DOC.DR ?

Andaj do te ishte nje proejkt i till ku cdo student do te kishte nje pasqyr se cili profesor i mban ligjerata?

Cili student e ka ideol profesorin e vet dhe thot ahh sikur te behem si ky profesor?

E gjithe kjo eshte ne munges te asaj se shume pak meritojn te jene profesor universitar.

Une personalisht do doja te dij per cdo profesor qe me ligjeron
Cka ka mbaruar?
Kur diplomoi dhe cka diplomoi?
Kur u be MR?
Kur u be DR?
Kur u be Doc.Dr?
Cka ligjeron?
A perputhet me profesionin e tij ajo qe ligjeron ai te gjithe keto do te ndikojn ne ritjen e dijes tek studentet.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/10 10:13  E ndryshuar: 2007/1/10 10:13
 Re: Nje sondazh shume me vend
Nje ide shume e mire dhe shpresoj te shkoj ne vesh te rektorve Universitar.

Une dua ta shoh CV e cdo profesori dhe inshallah do ta bejen sa me shpejet.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/10 16:51  E ndryshuar: 2007/1/10 16:51
 Re: Nje sondazh shume me vend
me shum se gjysma do te tju vij turp te japin CV te lexojn studentet sepse me shume shkrime do te kene studentet se sa profesoret.
Andaj do te ishte nje plus i madh per cdo universitet te kete biografin e profesorve ne uebfaqet e tyre zyrtare.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/11 10:59  E ndryshuar: 2007/1/11 10:59
 Re: Nje sondazh shume me vend
Ajo cka po ndodhe ne te ashtuquajturin "Univerziteti", "UEJL" eshte nje katastrofe e papare ne historine e popullit shqiptare, cfare jane keto diploma false, profesor jo adekuate, jo i kualifikuar adekuat, asistente te pakulifikuar.
A thua valle studimet jane biznis ?
genc gashi
Postuar nË: 2007/1/11 13:53  E ndryshuar: 2007/1/11 13:53
Home away from home
I bashkangjitur: 2006/12/27
Prej:
Postimet: 670
 Re: Nje sondazh shume me vend
Pro CV-se se profesorve, asistenteve ne Universitet?
Mos te harrojm edhe Pro rektoreve ne USHT sepse kan hyre Prorektor vetem me fakultet mjerim i arsimit budallallek i shqiptareve?
A ka baze ligjore se cfar duhet te kete nje Prorektor per te mare postin qe ka? apo kujt ti kujtohet le te hyje. Prorekotor Per mardhenie te Jashtme ka kryer vetem fakultetin as nje gjuhe te huaj cmenduri?
Prorektor per ceshtje Shkencore pa punime shkencore cka do i besh ketij budallalleku?
Mjerim i cmendur... Le ti japin CV te shohim si duken nga truri edhe pse me falsifikime mirpo le te kene dicka te shkruar ne CV.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/11 22:08  E ndryshuar: 2007/1/11 22:19
 Re: Nje sondazh shume me vend
Citat:
Ajo cka po ndodhe ne te ashtuquajturin "Univerziteti", "UEJL" eshte nje katastrofe e papare ne historine e popullit shqiptare, cfare jane keto diploma false, profesor jo adekuate, jo i kualifikuar adekuat, asistente te pakulifikuar.
A thua valle studimet jane biznis ?

A ke fakte per diplomat false, a veq folen me thash e thena, ose veq fantazon?? aaa shef endra a? Mosni be njerez se 1 fakultet e kemi si qe duhet mos ja nxim ne vete emrin.. Cdo thes ka kryma mbrenda edhe ky fakultet esht normal te ket edhe profesor qe nuk e ka vendin aty por ne pergjithsi eshte super edhe jam i sigurt se do te behet ma mir...
Per CV edhe un kisha pas deshir ta di se kush eshte profesori im..
Sa per biznisin e diplomave UEJL-ja nuk kan mbet per 5.000 - 10.000 euron tone. ;) TUNG
suiGeneris
Postuar nË: 2007/1/12 9:21  E ndryshuar: 2007/1/12 9:21
Just popping in
I bashkangjitur: 2007/1/12
Prej:
Postimet: 3
 Re: Nje sondazh shume me vend
Po CV se profesorve.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/14 23:17  E ndryshuar: 2007/1/14 23:17
 Re: Nje sondazh shume me vend
jo be sosht qashtu
Anonim
Postuar nË: 2007/1/24 20:12  E ndryshuar: 2007/1/24 20:12
 Re: Nje sondazh shume me vend
Do te ishte ne dobi te studenteve te shohim se cili profesor na ligjeron mirpo kjo besoj se do te ndodh kur ne do behemi prind e femijt tone do ta bejn kete CV .. se keto profesor qe kemi tani ZOt na rujt prej ktyre katastrof.
Anonim
Postuar nË: 2007/1/30 3:54  E ndryshuar: 2007/1/30 3:54
 Re: Nje sondazh shume me vend
po jane bizes edhe studimet
Anonim
Postuar nË: 2007/1/30 3:55  E ndryshuar: 2007/1/30 3:55
 Re: Nje sondazh shume me vend
po ke te drejt studimet jan biznes
ZeroCooL
Postuar nË: 2007/2/6 7:52  E ndryshuar: 2007/2/6 7:52
Webmjeshtėri
I bashkangjitur: 2004/11/27
Prej: Earth
Postimet: 1456
 Re: Nje sondazh shume me vend
Jo - CV e profesorit 6 % (14)

Me siguri keto 14 persona qe kane votuar (JO) jane profesor ose asistent.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/7 9:02  E ndryshuar: 2007/2/7 9:02
 Re: Nje sondazh shume me vend
katastrof jeni
Anonim
Postuar nË: 2007/2/7 9:05  E ndryshuar: 2007/2/7 9:05
 Re: Nje sondazh shume me vend
Eshte e vertet se ne shtul ka shum fallsifikime po qe eshte shum me rendesi eshte se ne dallim me prej thashethenave qe endeshin andej kendej per ut ne shtul kete e vertetojn edhe inspektoret e ministris se arsimit dhe shkences
Anonim
Postuar nË: 2007/2/8 1:52  E ndryshuar: 2007/2/8 1:52
 Re: Nje sondazh shume me vend
Po eshte shum e vertet se ka diploma fallco ne UEJL kete e din me mir studentet se kush do tjeter se aty ka studente qe regjistrohen mbrenda nates dhe si mer vesh kush se si diplomojn ,nuk eshte e vertet se dikush don te ja nxin ftyren UEJL po vet udheheqsia ja ka nxi fytyren sepse krejt me dallavere edhe me marketin televiziv mendojn te ja risin imazhin universitetit un kam dy kolege qe kan diplomuar ne shtul ne menaxhmend dhe besoni sillen si me ken analfabete nuk kan lidhje me kontabilitet dhe ndonjeher me vjen keq se nuk din si te sillen para kolektivit se jan shummte pa pergatitura kjo eshte rezulltat i UEJL qe i mashtronte studentet se aty msohet me standard3e evropjane mirpo puna nuk kerkon stqandarde po kerkon njohuri e kete shum me vjen keq po aj universiteti i kukullave nuk i plotson as kushtet maksimale sa i perket kuadrit te profesorve dhe te studenteve
Anonim
Postuar nË: 2007/2/9 3:06  E ndryshuar: 2007/2/9 3:06
 Re: Per ato qe duhet ta din
ndryshimet e fundit ne skenen p[olitike shqiptare ne Maqedoni ben qe shum gjera te dalin ne pah se kush pra qenkan njerzit te cilet cdo dit e me shum e bllokojn arsimin shqip ne maqedoni , sipas gjith asaj qe un po shoh del se akuzat qe beheshin ne emer te USHT deri me tani duke pershkruar nje biografi te rejshme nga njerez qe kan humbur rugen per ish udheheqsin e ushtse sot kto gjera po flasin se nuk paska qen gje tjeter po pergatitje per punen e tyre qe gjerat qe thuheshin se gjoja ne usht ka nepotizem ,familjarizem , keqpordorime sot pra ne jemi deshmitar te nje situate qe ne te vertet ndodh ne usht dhe ne UEJL PUNSIMET BEHEN VETEM NE BAZA PARTIAKE DHE FAMILJARE KJO DUKURI SOT QE NDODH NE KETO DI UNIVERSITETE PER CUDI KA HASUR NE VESH TE SHURDHUR TE ATYRE QE SHUM E DASHKAN ARSIMIN SHQIP PO KU JENI BE ZAGARET E MENDUHIT DHE ALI AHMETIT SE JU JENI ATA QE JA LUJTET NENEN UNIVERSITETEVE DHE RINIS JU JENI ATA QE SHKATRUAT EDHE ATO PAK EMRA QE PAT KIJ POPULL
Anonim
Postuar nË: 2007/2/9 5:38  E ndryshuar: 2007/2/9 5:38
 Re: Nje sondazh shume me vend
Anonim
Postuar nË: 2007/2/10 16:44  E ndryshuar: 2007/2/10 16:44
 PO CV e profesorit
CV e profesorit ME CDO KUSHT te vendohen ne Faqet e UP-se, USHt-se UEJL-se dhe UT-se
Anonim
Postuar nË: 2007/2/17 19:12  E ndryshuar: 2007/2/17 19:12
 Re: PO CV e profesorit
nje prof pa cv cfare ku degjuat
Anonim
Postuar nË: 2007/2/19 14:33  E ndryshuar: 2007/2/19 14:33
 Re: PO CV e profesorit
Une do doja me gjithe qejf te shoh CV e profesorit sepse deri dje ai punonte ne Administrat e sot ne zyren e tij shkruan DOC.DR andaj kjo marje e ketij titulli besoj se ka rend per te mare e jo per nje vit te kesh nje titull te till. Nuk e dij perse nuk turperohen keta profesor brenda 1 apo 2 viti te marin tituj te till kjo eshte vertet nje dhembje per mua sepse cka do mesoj nga ai profesor une.
Le te publikojn CV dhe le te shhohim ne se kush jane profesoret qe na ligjerojn dhe keshtu mendoj se do te largohen te gjithe ata qe do te kene MR, Dr Diploma mbrenda nates.

Ide shume e mire mipro kjo nuk do te realizohet ne Universitet Tona.
Anonim
Postuar nË: 2007/2/23 6:30  E ndryshuar: 2007/2/23 6:30
 Re: PO CV e profesorit
po cv profesorve te del ne pah ne USHT cfar prorektoresh kemi me far titujsh ushtrojn ket post bile bile njeri qe asnje dit te jetes se ka kalu ne universitet ushtron postin e prorektorit per financa eshte ligjerues i 5 lendeve ne fakultetin ekonomik me plot kuptimin e fjales eshte nje njeri qe ska te bej me arsimin HETEM ISENI nga sedlarca e Tetoves hej njerez aj eshte nje njeri qe ne shkoll te mesme ka humbur vitin besoni aj ska as nje dit shkoll besoni eshte prof ne kontabilitetin financiar hehe ,nuk ka lidhje me te folmen folen tamam si nje njeri analfabet pi atyre gurbetcive te zgjuar mund ta kuptoni dy fjal shqip tre serbisht qe te sqarohet i mjeri fakultet kush ligjeron aty dhe aj do vlersoj studentet hahah po si lejoni be nje njeri nga ruga te mbaj msim juve djem dhe vajza te reja kur sot kemi me mijra profesor qe enden ruges vetem e vetem se nuk i don politika oh mjerimi madh eshte kjo be ARIFIKMET XHEMAILI prorektor per arsim hajde hajde po aj cfar titulli ka ku din aj te menaxhoj me arsimin dhe planprogramet e fakulteteve pasha zotin ktu gjithcka po ndodh
Anonim
Postuar nË: 2007/2/25 19:51  E ndryshuar: 2007/2/26 4:25
 PERSHENDETJE
Komentet e Verteta,gjithnje i hiqni nga veb faqja,ju lutem qe mos ti mbroni personat e caktuar,gjdo gje qe thuhet le te publikohet,kemi te abuzuar,te inkriminuar ne korrupsion,prandaj shprehja e lire le te jet neper gjdo faqe e gjedo vend e qosh te MABAR SHQIPTARIS,me Rrespekt. o48004048004

Verejte! Ky eshte sondazh dhe ke 3 alternativa te votimit dhe puna juaj eshte te votoni ose te mos votoni ne lidhje me sondazhin, ndersa per komentet mund te shprehesh vetem duke ju permbajtur sondazhit.
Cka do te thot CV e profesorit, a duhet te jete ajo online ne Web-faqet Zyrtare te Universitetve apo jo.
Per komente tjera e keni Forumin ku aty mund te hapesh cfar do teme. Me respekt STAFFI
Anonim
Postuar nË: 2007/2/25 20:10  E ndryshuar: 2007/2/26 4:28
 Abuzimet e te Pamoralshemve
Te nderuar vllezer dhe motra,ndegjova disa komente per Prof:

Jashta Temes
Anonim
Postuar nË: 2007/2/28 16:33  E ndryshuar: 2007/2/28 16:33
 Re: PERSHENDETJE
shum mir vazhdoni veq perparaaa
Anonim
Postuar nË: 2007/3/8 4:44  E ndryshuar: 2007/4/4 8:46
 Re: Nje sondazh shume me vend
Per profesoret e korruptur mund te hapni tema ne forum duke sjellur edhe disa argumente ky eshte sondazh dhe ketu shkruhet vetem per CV duhet apo jo te jete ne faqet zyrtare te universitetve.

Me respekt Staffi
Anonim
Postuar nË: 2007/3/21 8:22  E ndryshuar: 2007/3/21 8:22
 Re: Nje sondazh shume me vend
Anonim
Postuar nË: 2007/4/13 6:49  E ndryshuar: 2007/4/13 6:49
 ma nalt komt se kallamoqi.
hey jam studente edhe kendoje qe 4 vite ne kanada toronto deshira ime eshte qe tba mu ber edhe ne gjilan e jo vetem ne pr edhe bronx okkkk xadi ju jap kshilla qe jan ma te miret nje her per nje her po e kan vetem njo e ai eshte Rebel Paloka e une tashte jam Xad Katana qe e kam ne dor kanaden peace Rebel kush deshiron mu rrok me mu me Rebelin duhet mu kon njery paqoke peace REbel.nga KATANA.
Anonim
Postuar nË: 2007/4/14 10:27  E ndryshuar: 2007/4/14 10:27
 Re: Nje sondazh shume me vend
sot per sot nuk ka profesor te mirfillt e te pregatitur jane vetem manjak te seksit . nje rast dhe ne universitetin bujqesor te tiranes . profesoret nuk ta vene noten po nuk kryve mardhenie seksuale me te psh pr FIDEL...........
Anonim
Postuar nË: 2007/4/16 11:53  E ndryshuar: 2007/4/16 11:53
 Re: Nje sondazh shume me vend
Pse ne shqiptaret gjethmon e kemi pasur zakon te flasim duke pergjethsuar gjerat.. ndoshta pse shume here nuk kemi fakte.. Cka po ndodh ne UEJL, pse nuk po flet konkretisht duke e dhene te pakten 1 fakt..

Sinqerisht, Ardi Shita
Anonim
Postuar nË: 2007/5/15 16:37  E ndryshuar: 2007/5/15 16:37
 Re: Nje sondazh shume me vend
hej o gjakovar, leje biznisin e shkolles e mos u perzij ne politika te huja, hahaha, kur ski me ja mujt me qellu kush e ka shkru
Anonim
Postuar nË: 2007/5/21 8:54  E ndryshuar: 2007/5/21 8:54
 Re: Nje sondazh shume me vend
Ska rendesi a e di apo se di CV te nje profesori kure ai pasi ka hy ne at vend pune CV e ka rregullu par!
Anonim
Postuar nË: 2007/5/30 14:42  E ndryshuar: 2007/5/30 14:42
 PO, SIGURISHT PĖR TRANSPARENCĖN!
PO, SIGURISHT PĖR TRANSPARENCĖN!

Pse nė univerzitetet tona tė mos vlejnė ligjet?!
Pse univerzitetet tona tu shėrbejnė partive politike pėr punisim tė aktivistėve tė vet, tė cilėt s'kan ku ti ēojnė tjetėrkund e mbledhin aty
Anonim
Postuar nË: 2007/6/9 20:14  E ndryshuar: 2007/6/9 20:14
 ide e mir
po biografija e profesorve ne internet te shohim ather sa vet kan tituj doktorature e magistraturecv e profesorve ne internet,jo vec diplomo me partijat dhe hyn asistenta ne univerzitet
Anonim
Postuar nË: 2007/7/3 14:28  E ndryshuar: 2007/7/3 14:28
 profesoret komunist
une mendoj qe disa profesor jan shum komunist siq pohoj edhe nje student tjeter edhe une mendoj ashtu kaq kisha per te thene
Anonim
Postuar nË: 2007/7/3 14:36  E ndryshuar: 2007/7/3 14:36
 profesoret qe i mbeshtesin vendasit e tyre
une mendoj qe disa profes i ndihmojn vendasit e tyre edhe une kam rast konkret kur ne fakultet ekonomik profesori i thot nxenesit te vendit te tij se qfar note deshiron une kam rast edhe mendoj se keta profesor fuhet me i largu nga puna une per vete mendoj keshtu
Anonim
Postuar nË: 2007/7/4 8:07  E ndryshuar: 2007/7/4 8:07
 tungi
nje ide shum e mire eshte mir shum mir te dim se cili eshte ai qfar fshhet pas ti te dim me shum per nje profesor se tek neve ne pr jan shum te korr...........a po me kuptoni keshtu qe une me gjith qejf kisha desht te jet qashtu te di identitetin e profesorit tim
Anonim
Postuar nË: 2007/12/8 8:16  E ndryshuar: 2007/12/8 8:16
 Do ju nxjerim maskat profesorve!
Keshtu jane profesoret qe frigohen te kene biografin e tyre ne interet dhe pastaj ankohen duke thene studentet nga pergojojn na shajne.
Ne do ju shajme sepse ju jeni ata qe e kerkoni tju shajme sepse i keni blere diplomat i keni mare mbrenda 1 viti dhe sot pse ju shajme.
Te gjithe profesoret sot ose neser do te publikohen dosjet e tyre se si ka aritur te behet DR pa kritere, pa qene asistent, pa nxjer te pakten nje doracak per lenden qe ka kry.

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio